«Мрії збуваються»: соціальний ресторан «Коцюбинський 220» отримав приміщення

«Мрії збуваються»: соціальний ресторан «Коцюбинський 220» отримав приміщення
Фото: fb.com/kotsiubynsky
  • Перший у Вінниці соціальний ресторан нарешті може похизуватися своїм приміщенням.
  • Як і планувала команда проєкту, заклад оселиться за символічною адресою.
  • Чим особливий «Коцюбинський 220» і де він прийматиме відвідувачів — читайте далі у матеріалі.

У нашому місті має з’явитися унікальний заклад — перший соціальний ресторан «Коцюбинський 220». Спочатку його планували відкрити у грудні 2020-го, та пандемія стала на заваді всім планам.

І хоч поки точно не відомо, коли заклад відкриє двері для відвідувачів, команда невпинно працює над реалізацією задуму.

Ідея створити соціальний ресторан, нагадаємо, виникла кілька років тому в дослідниці подільської кухні Олени Павлової та громадської діячки, нині покійної, Раїси Панасюк. За їхнім задумом, це має бути місце, де люди з інвалідністю зможуть не лише відпочивати, але й працювати та отримувати гідну зарплату. 

Відео дня

— Проєкт не буде франшизою. Це вінницька ідея, яка створюватиметься у нашому місті з нуля, — розповідала у червні минулого року Олена Павлова. —  Це буде саме той заклад, де офіціант або офіціантка можуть бути на візку. Господинею залу ми також плануємо зробити дівчину, яка на ньому пересувається. Ми готові взяти 50% працівників з інвалідністю. Не всі вони будуть пересуватися на візках, це будуть і ментальні проблеми зі здоров’ям або, наприклад, інвалідність через хворобу серця.

Олена Павлова / архів 20minut.ua

Тоді ж у розмові з нашими журналістами дослідниця розмірковувала, що відкриття ресторану стане переломним моментом для життя Вінниці, а робота людей з інвалідністю ще й почне приносити кошти для реалізації соціальних проєктів міста, бо саме на це спрямовуватимуть 80% від прибутку «Коцюбинського 220». 

— Коли ми говоримо про 80%, всі чомусь думають, що мова про кошти з усього обігу. Але ми говоримо про чистий прибуток. Тобто вже після сплати податків, зарплат, закупівлі продуктів та витратних матеріалів, ми будемо зв’язуватися з громадською організацією і говорити їм, що маємо таку-то суму, — пояснювала вона. — Вони оголошуватимуть конкурс проєктів, проєкти відбиратимуть засновники ресторану, а потім гроші йтимуть на їхню реалізацію. 

Детальніше про «Коцюбинський 220» радимо прочитати у матеріалі:

Про приміщення

Кілька днів тому стало відомо про адресу майбутнього ресторану. «Коцюбинський 220» буде на проспекті Коцюбинського, 53. Про це повідомили на офіційній facebook-сторінці закладу. 

«Коцюбинський 220 початок, ось ми і отримали адресу та приміщення, як і мріялося, на проспекті Коцюбинського, навпроти музею, будиночку, де мешкав письменник. Цими вулицями він ходив, — читаємо допис. — Ще одна цікавинка: саме у цьому приміщенні сто років тому назад розташовувався «громадський простір» того часу, так званий «народний дім». Мріємо далі, діємо, чекайте від нас гарних новин».

А Олена Павлова на своїй сторінці додала, що «мріяти — це важка робота».

«Мріяти це насправді — важка робота, повсякденна, іноді вона продовжується всупереч реальності. Але так прекрасно, коли мрії збуваються, дякую усім, хто є поряд. Хто вірить і працює над цим неймовірним проектом! Все у нас вийде», — написала вона. 

Крім того, у facebook поділились, що наразі тривають роботи зі створення спеціальної інклюзивної кухні.

«Ми прагнемо, щоб усім на ній було зручно, щоб атмосферу інклюзії і взаємодії, взаємоповаги і підтримки відчували усі — і команда, і гості, — читаємо пост.

Що по стравах?

«Коцюбинський 220» має стати рестораном, де вінничани й гості міста зможуть насолодитись смачними справами місцевої кухні. 

— Подільська кухня — мультикультурна. Вона створювалася під впливом багатьох націй. Тому у закладі можна буде спробувати страви, яких не можна знайти в інших місцях. Наприклад, квіти бузини, або квіти цукіні в клярі. Це те, що ми маємо під ногами, але навіть не здогадуємося, що з цього можна щось зробити, та ще й смачне, — інтригує Олена Павлова. — Власна кухня серед вінничан не користується популярністю, тому що вони ще не наїлися бургерами і суші. У нашому закладі цього не буде однозначно. Ну, можливо, дерун-бургер. Ми маємо виховати своїх клієнтів так, щоб вони приходили не за піцою, а, скажімо, за годзею. 

А поки до відкриття соціального ресторану ще є трохи часу, радимо звернути увагу на YouTube-канал Олени й власноруч спробувати приготувати подільські смаколики.

 

Читайте також:

«Я просто виконую свою роботу». Як працює перша інклюзивна кав’ярня міста?

Зрозуміти без слів: з чого почати вивчення жестової мови й для чого це потрібно?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Людмила Руденко
    Очередное себе  ,,хорошее имя ,,были пекарни сделали ,,имя,, деток обнадежыли и разогнали ,а у них появилась надежда ,что чтото могут  ,пример ,,пекарня на маках  если нужно покажу тех деток
  • Татьяна Павлюк
    Які молодці,побільше вам гостей
  • Олег Каськов
    Знову "авторизуйтеся"? Для того,щоб прочитати рекламу? Вам не здається,що ви зажерлися?
  • Катерини Кучер
    Доброго дня!!!
    Напишіт будь ласка номер телефону, щоб з Вами зв'язатися. Щиро дякую.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На щиті повертається молодший лейтенант Микола Рябцов, що понад рік вважався безвісти зниклим 20:10 «Полон — це було пекло»: захисник Маріуполя Віктор Дода повернувся до життя та служби у Вінниці 18:53 У Вінниці відбудеться інтерактивна виставка «Як не стати жертвою фейків» 18:35 Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:06 Печену рибу на соломі внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини play_circle_filled 17:33 «Саша загинув четвертого, а мені ще шість днів брехали, що він на позиції»: підтримайте петицію 17:09 Запустили новий приміський потяг зі Жмеринки на південь замість скасованої електрички до Одеси 16:17 Мовчання на місці, де він ходив: як вінничани вшанували «Грєнку» в річницю загибелі play_circle_filled photo_camera 16:02 З російського полону повернули 205 воїнів. Серед звільнених п'ятеро вінничан play_circle_filled photo_camera 15:15 Від 20 тисяч гривень. Скільки коштує вивчитися на права у Вінниці 14:09 В Україні зросла кількість мільйонерів. Де найбагатші люди в країні 13:35 Асфальту немає, а машини «літають». Провулок на Старому місті став об’їзною дорогою photo_camera 13:22 «30 кілометрів ганьби»: мешканці Бару вимагають ремонту дороги до Вінниці play_circle_filled 12:37 Білик, Vivienne Mort, Іздрик, Ніно Катамадзе і «ДивоVision» від відомих ілюзіоністів! ТОП концертів травня у Вінниці play_circle_filled photo_camera 12:30 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 12:15 У Ладижині чоловік підпалив екскаватор через борг за газ 11:48 Власник м’ясопереробного підприємства повернув вісім мільйонів боргу несплачених податків 10:56 У середмісті на «зебрі» водій Nissan збив 17-річну дівчину 10:18 «Не хочеш на фронт? Плати»: на Вінниччині командир і лікарка брали хабарі за вплив на ВЛК play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up