Концерти просто неба та подарунки для глядачів: як і коли філармонія відновлює роботу?

Концерти просто неба та подарунки для глядачів: як і коли філармонія відновлює роботу?
фото з фб-сторінки філармонії
  • Після майже шестимісячної перерви через пандемію вінницька обласна філармонія відновлює свою роботу. 
  • На вересень та жовтень вже запланований ряд концертів, які вінничани зможуть відвідати, але дотримуючись певних обмежень. 
  • Поговорили з художньою керівницею філармонії про їхні концертні плани та особливості роботи під час карантину.

Концерти у Вінницькій обласній філармонії ім. Леонтовича розпочнуться уже з 9 вересня. Впродовж цього місяця будуть показувати концерти 83-го сезону, які були перенесені з березня-травня через карантин.

— Під час карантину наші артисти проводили репетиції певний час кожен у своїй домівці, а коли це дозволила епідеміологічна ситуація, то у філармонії, — розповідає художня керівниця Леся Смішко. — Ми максимально намагаємось убезпечити і наших працівників, і глядачів. Тому всі артисти проводять репетиції у масках, а на концертах глядачі будуть вимушені дотримуватись соціальної дистанції. 

Глядачів філармонії садитимуть у шаховому порядку з дотриманням соціальної дистанції, також запропонують пройти процедуру температурного скринінгу, скористатися антисептиком та нагадають про маски. 

— Наша зала розрахована на 432 місця, якщо дотримуватись всіх рекомендацій, то завітати одночасно у філармонію зможуть лише 120 людей, — говорить Леся Смішко. — Враховуючи ці обмеження і кількість людей, які хочуть завітати на певні програми, нам ці концерти доведеться тиражувати. У вересні ми зіграємо ті концерти, на які вже розкупили частину квитків ще весною. Але й ті, хто тоді не встиг придбати, може це зробити зараз. Продаж квитків відкрито. На кожному із абонементних концертів серед глядачів розіграють подарунки від партнерів проектів.

«Чекаємо, затамувавши подих»

Відбуватимуться концерти у обласні філармонії за таким розкладом:

За словами Лесі Смішко, музикант Антоній Баришевський — лауреат найвідоміших всесвітніх конкурсів. Художня керівниця філармонії говорить, що це молодий, але надзвичайно перспективний і відомий у світі артист. Виступатиме він з симфонічним оркестром філармонії, але через карантин участь у виступі братиме лише струнна група. 

Як розповідає Смішко, колектив підготував для глядачів краще із улюбленого. Починаючи від Баха і закінчуючи музикою сучасних українських композиторів. 

У цьому році, за словами художньої керівниці, ми відзначатимемо 50 років з дня написання «Червоної рути». 

Як говорить Леся Смішко відбудеться у вересні й особливий концерт просто неба. Вересень обіцяє бути теплим, як каже Смішко, тому цей концерт планують провести в суботу о 16.00 на площі перед філармонією. Для людей, які придбають квитки, облаштують місця для сидіння в спеціально огородженій зоні. Всі інші перехожі зможуть послухати виступ безкоштовно, стоячи поруч. 

До Вінниці у цей день завітає акапельний дівочий квартет. Вони презентують свою нову програму. У їхній команді, як розповідає художня керівниця, працює єдина в Україні дівчина-бітбоксер. 

У цьому виступі, крім солістів, братиме участь камерний оркестр та артисти балету. Працівники філармонії кажуть, що самі чекають на цей концерт, затамувавши подих. 

А вже новий, 84-ий, сезон відкриють першого-другого жовтня концертами просто неба поруч з будівлею філармонії. Крім того, у новому сезоні на глядачів чекає багато новинок, які працівники філармонії придумали на карантині. Наприклад, відбуватиметься новий експериментальний проект «Філармонійне безсоння». У рамках цього проекту виступи починатимуться о 21.00 і проходитимуть у камерній атмосфері. 

Дати концертів можуть змінюватись в залежності від рекомендацій обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, тому глядачам радять слідкувати за оновленнями. Інформація за телефонами (0432) 66 13 50, (0432)66 06 91, (093) 027 75 70.

Читайте також: 

«Це геніальний хлопець»: вінницький студент виграв Гран-прі на конкурсі в Лондоні

Устричний сезон: чому вересень найкраща пора для молюсків і звідки вони у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Вулиця BTS, перепис птахів і «зупинка Шкарпетка»: зареєстрували серію дивних петицій 20:45 Били авто та задували балончиком. Про конфлікт між працівниками ТЦК та місцевими у Сосонці play_circle_filled 20:15 Жінки у громадах пройдуть безкоштовне УЗД та огляд лікарів 19:46 Дощі, вітер і нічні заморозки: погода готує українцям «гойдалки» Від читача 01:43 Майже півроку державний виконавець, перебуваючи у дружніх стосунках з дружиною боржника,допомагала дурити стягувача аліментів 19:19 Вербна неділя та Великдень у Вінниці: коли і де освячуватимуть вербу та паски 19:04 15 хвилин сміху рятують серце та спалюють зайві калорії 18:49 10 книг, які має знати кожен дорослий і малий: парад-дефіле героїв літератури провели у Тульчині 18:37 Російські атаки отруюють річки Вінниччини небезпечним мазутом 18:24 Відсторонення у «Центрі матері та дитини»: як сонячні панелі привели директора до суду 18:03 Нові інклюзивні шкільні автобуси виїхали на маршрути у восьми громадах області photo_camera 17:42 Вступна кампанія 2026: що змінюється та як підготуватися вінницьким абітурієнтам 17:05 Заборона на ловлю риби та раків почала діяти на Вінниччині 16:48 Скриньки для прапорів і карта могил. У Вінниці впорядковують Алею Слави 16:41 Чи безпечно пити воду з-під крана на Вінниччині: свіжі результати перевірок photo_camera 16:18 Один виїзд — чотири втрати: Барщина оплакує своїх Героїв photo_camera 16:03 Тюльпанові дерева та пекінський бузок висадили на проспекті Космонавтів photo_camera 15:54 Моргунов відзвітував за 2025 рік. Що є в декларації мера Вінниці, а що ми знайшли самі? 15:15 Які безбар’єрні маршрути створюватимуть у Вінниці в 2026 році 15:06 Поїздка на Yamaxa закінчилася госпіталізацією після зустрічі з бусом
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up