Матеріали цього кримінального провадження передала на розгляд Вінницького міського суду військова прокуратура Центрального регіону. Обвинувачений — молодий неодружений прапорщик, який на службі характеризувався посередньо. З винесеного йому вироку дізнаємся всі обставини проступку та його наслідки.
Інструкція про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України забороняє: зберігати назване військове майно поза розташуванням військової частини (удома, у гуртожитку, на робочому місці) та залишати без нагляду.
«Військовослужбовці отриману стрілецьку зброю повинні постійно тримати при собі», — процитував суд військове правило у вироку.
А Кримінальний кодекс за втрату військового майна передбачив покарання у вигляді арешту на строк до 6-ти місяці або стільки ж тримання у дисциплінарному батальйоні. Найбільше суворий варіант санкції — до 2-х років позбавлення волі. Друга частина статті «Втрата військового майна» прописує відповідальність за такі дії в особливий період. Це вже 3 роки ув’язнення. І стільки загрожувало прапорщику, який проворонив автомат АКС-74.
Але незважаючи на особливий період, у цьому випадку максимуму не дали. Більше того, розтелепу звільнили від відбування покарання. Він «взяв» символічний рік умовно. То ж за яку таку пригоду з військовим майном фактично пробачили військовослужбовця?
Прапорщик, читаємо у вироку, проходив військову службу в житомирській частині А0281 на посаді командира відділення взводу зв’язку і був відряджений до частини А0310, що в Рахнах Гайсинського району Вінницької області. Із закріпленим за ним автоматом, чотирма магазинами до нього і підсумком цей зв'язквець прибув на місце та приступив до виконання службових обов’язків за призначенням.
Вирок розповідає: «27 квітня 2019 року у прапорщика виник умисел на тимчасове ухилення від військової служби. Близько 14.00 він самовільно, тобто без дозволу своїх командирів та начальників, залишив розташування військової частини разом із закріпленим за ним автоматом, чотирма магазинами до нього (без набоїв), підсумком у дорожній сумці, вирушив на цивільному транспорті до Вінниці. Близько 19.30 прибув та оселився у хостелі. Там поклав свою дорожню сумку біля ліжка, на якому повинен був спати…».
Автомат вкрали на другий день, коли прапорщик пішов за покупками. З рішення розуміємо, що стосовно чоловіка, який поцупив зброю, ведеться окреме кримінальне провадження. Його порушили через день після крадіжки, 30 квітня. Тоді зброю вилучили під час огляду місця події. Якої саме? Чи не злочину зі зброєю, часом? Цього в рішенні не написали.
А прапорщик дав у суді ось таке пояснення: «Повертався з відрядження та попросив у керівництва пару днів, щоб з’їздити додому. Коли йому дозволили і він почав збирати свої речі, виявив, що не здав зброю. Приїхав до Вінниці, з’ясував, що до Житомира транспорту немає, тому зупинився в хостелі. Автомат АКС-74 замотав у речі та сховав в сумки. В хостелі познайомився з чоловіком, ім’я якого не пам'ятає і який пообіцяв його завезти до Житомира. Пішов у справах, а коли повернувся, то зброї не було».
На Центральний ринок ходив вояк, коли в нього автомат украли. Він залишив зброю без нагляду, і цим «створив передумови і можливість для втрати». Так написали у вироку і вказали вартість автомата: приблизно 4,5 тисячі гривень.
«Вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні за обставин викладених в обвинувальному акті визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому», — написав у рішенні суд та врахував ці факти за пом’якшувальні обставини.
І за злочин середньої тяжкості (втрата ввіреної для службового користування зброї внаслідок порушення правил її зберігання, вчинене в умовах особливого періоду) прапорщик, «який раніше не судимий, посередньо характеризується за місцем служби, є учасникам бойових дій», отримав покарання без ізоляції від суспільства.
Два роки позбавлення волі з випробуванням на один рік присудили непутьовому військовослужбовцю. Також зобов’язали його сплатити на користь держави витрати за проведення експертних досліджень та експертиз. Такі потягли на 1,256 гривень.
Чи погоджуєтеся з умовним покаранням для військового за втрату бойового автомату? Пишіть в коментарях. А повністю прочитати вирок прапорщику можете за цим посиланням.
Читайте також:
Мало не вбив невинного. Доганяв крадія ванни, а впіймав перехожого з мікрохвильовкою
Вирок за кішку об асфальт. Як судили вдівця, що зігнав злість на домашній тварині
Мотоциклісту, який збив 10-річну дівчинку на велосипеді і втік, змінили вирок
Генерал Педос про справу загибелі Олександра Комарніцького: «Є покарані, в тому числі я»
Справу Артема, що повісився в камері ізолятора, не закривають через його порно зв’язки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Nom
Anonymous