Самвела Московського могли посадити на 6 років, але дали умовний строк

Державне звинувачення просило ізолювати від суспільства Самвела та його поплічників. 

Банду авторитета, який називає себе волонтером, судили за рекет – вимагання грошей з погрозами насильства.

Але суд першої інстанції перекваліфікував злочини на легші і присудив учасникам умовний строк.

Сьогодні, 16 серпня, прокуратура області розповсюдила заяву – в апеляції буде намагатися засадити Самвела і спільників.

 

Самвела Московського могли посадити на 6 років, але дали умовний строк
Під час судового розгляду у Вінницькому міському суді. Фото з мережі Фейсбук

– Прокуратура Вінницької області принципово не погоджується з вироком Вінницького міського суду у резонансній справі щодо Самвела Московського, яким йому та двом співучасникам призначили умовну міру покарання, – сказали в прес-службі.

За їхньою інформацією, під час судових дебатів представник державного обвинувачення просив суд призначити усім трьом обвинуваченим реальну міру покарання. Головного звинуваченого просив покарати 6 роками тюрми. Двом іншим співучасникам злочину просив присудити по 4 роки позбавлення волі.

Про початок судових слухань у справі вінничанина, котрий називає себе волонтером, але його вважають кримінальним авторитетом, редакція інформувала в березні цього року – у статті «Справу Самвела і рекетирів передали до суду, реанімувавши забутий епізод». Затримали підозрюваних торік під час спецоперації СБУ. Згодом повідомили: арештовані бандити «вибивали» гроші у місцевих бізнесменів за допомогою психологічного тиску та з погрозами розправитися із самим підприємцями чи їх рідними.

– Йдеться про вимагання у місцевих бізнесменів п'яти тисяч доларів США, – говорять в прокуратурі області. – Також мали місце озброєний конфлікт у караоке-клубі та майновий конфлікт між двома аграрними підприємствами з приводу оренди земельних паїв та оформлення договорів оренди тією фірмою, яка вигідна "замовнику". Самвел "Московський", погрожуючи жорстоким побиттям, примушував одного із потерпілих розірвати договори оренди паїв із однією фірмою та укласти їх із іншою. 

Рекетирів узяли в приватному маєтку в передмісті Вінниці після заяв потерпілих бізнесменів. Співробітники спецслужби відкрили провадження, і урешті кримінальна історія групи Самвела на кілька епізодів пішла до суду зі звинуваченням у вимаганні, незаконному носінні вогнепальної зброї, хуліганських діях та примушуванні до виконання цивільно-правових обов’язків.

На одному із засідань суду звучали позитивні характеристики на Самвела. Сам він назвав себе волонтером, а звинувачення у криміналі пояснив нелюбов'ю слідчого спецслужби до людей кавказької зовнішності. Тим не менше, за даними прокуратури області, цей вірменин мав три судимості. Зараз його в першій інстанції засудили вчетверте. Щоправда, з випробувальним терміном (дали так званий умовний строк відбування покарання). Також «умовно» отримали ще двоє співучасників вище названих злочинів.

– Обвинувачення не погоджується ні з висновками суду про перекваліфікацію дій обвинувачених, ні покаранням, обраним обвинуваченим, оскільки воно не пов’язано з ізоляцією від суспільства, – сказали в прес-службі прокуратури області.

Вирок суду набуває чинності після апеляційного розгляду. Прокуратура, як державний обвинувач, сподівається, що в апеляційний інстанції переглянуть рішення з легким покаранням. Сьогодні, 16 серпня, прес-служба заявила, що вже готує апеляційну скаргу на вирок Вінницького міського суду Самвелу Московському і його спільникам.   


Читайте також:

Справу Самвела і трьох рекетирів передали до суду, реанімувавши забутий епізод

Найбільш гучні вінницькі кримінальні історії за 2013 рік

Бандитів кують в кайданки і ефектно, і по-тихому. Які злочинні групи спіймали?

Рекетирів з банди кримінального авторитета Самвела накрили у Вінниці (ФОТО)

 

Коментарі (1)

Ви не авторизовані

  • Глобазоид Афромарк

    Щось у мене, як і у слідчого-така сама нелюбов до людей кавказських національностей. Особливо тричі засуджених.
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook