Два тижні тому, 11 червня, у Вінниці сталася трагедія. Підприємця Олександра Комарніцького забрали до реанімації з тріщиною черепа.
Офіційна версія поліції: поліцейський відштовхнув його, а чоловік впав і вдарився об асфальт. Але згодом дружина травмованого від очевидців дізналась, що оперативник-самбіст побив її чоловіка. На жаль, 23 червня Олександр помер, не приходячи до тями.
Подія викликала великий суспільний резонанс. Під стінами обласного главку поліції відбувся мітинг. Наразі кримінальна справа про смерть Олександра Комарніцького розслідується. На цей час від служби відсторонили керівника поліції області Юрія Педоса, чотирьох керівників різних підрозділів поліції та самого правоохоронця, який фігурує в справі. А зовсім звільнили заступника очільника поліції Вінниччини Сергія Сокирана, який відповідав за підготовку особового складу.
Поліцейський, який став підозрюваним у цій справі — оперативник Сергій Пивовар. Розслідує трагедію Державне бюро розслідувань, територіальне управління якого знаходиться в Хмельницькому. У суді цього ж міста обирали міру запобіжного заходу.
Нагадаємо, рішення виносили тоді, коли Олександр Комарніцький був живий. Після його смерті у вінницькій прокуратурі розповіли, що подають апеляцію для того, щоб обрати більш суворий запобіжний захід поліцейському. Оперативник Сергій Пивовар отримав цілодобовий домашній арешт.
У реєстрі судових рішень з’явилася ухвала про те, як 23 червня обирали запобіжний захід у міському суді Хмельницького. Ось що з неї дізнаємося.
Наразі справа кваліфікована за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу («Перевищення влади…»). За цей тяжкий злочин поліцейський може опинитися за гратами на строк від семи до десяти років.
Сергій Пивовар одружений, раніше не судимий, учасник бойових дій. Йому вже повідомили про підозру.
За версією слідства, викладеній у матеріалах справи, 11 червня, під час виконання службових обов`язків, неподалік зупинки «Водоканал», поліцейський вдарив кулаком в обличчя Комарніцького. Від удару той впав на спину на асфальт.
Згідно проміжного епікризу із Вінницької психоневрологічної лікарні, Комарніцький отримав сполучну травму тіла, відкриту проникаючу черепно-мозкову травму, забій головного мозку важкого ступеню, перелом луски потиличної кістки, перелом пірамідок скроневих кісток, а ще, зокрема, злам кісточки лівого гомілково-ступеневого суглоба.
У справі є троє свідків, яких допитали.
Сам поліцейський провину визнає частково. Також у судовому документі написано, що він надав 20 тисяч гривень на лікування Олександра Комарніцького.
24 червня призначили ще одну судово-медичну експертизу, уже після смерті Олександра.
Процесуально справою керує прокуратура Вінницької області. Її прес-служба ще 24 червня написала, що подана апеляційна скарга, щоб у суді переглянули запобіжний захід, обраний раніше.
Сьогодні, 27 червня, у прес-службі обласної прокуратури сказали, що запобіжний захід ще не переглянули в суді. І наразі невідомо, коли саме це буде, бо скарга чекає розподілу.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Господа если вы думаете что после того как бандит Янык сбежал в Ростов . У нас в стране исчезли бандиты ? Нет они остались работать оборотнями в прокуратуре и в других ведомствах. Опасно в том что оборотни в погонах работают с бандитами.Смотрите видео это господин Шапошников основатель ДК
https://youtu.be/FcqynnSY90w
Як на моє переконання, практика "понятих у справі" - то совкова міліцейська практика, яку перейняли у спадок ще від царської поліції... Гадаю, що ніде у світі поліція зараз в оперативній діяльності не користується "понятими", чия присутність у такій справі є чисто формальною. А раз так, то за понад 25 років українська поліція/міліція мала б вже відмовитися від такої архаїчної практики...