Вінничани можуть отримати компенсацію по догляду за хворими. Як оформити?

Вінничани можуть отримати компенсацію по догляду за хворими. Як оформити?
  • Люди, які доглядають за хворими людьми, можуть отримати допомогу від держави. Кому назначають компенсацію та як її оформити?

Уряд прийняв постанову про порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Департамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомляє інформує вінничан про новий порядок отримання компенсації.

Хто має право на компенсацію

Нормами постанови передбачили надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду членам своєї сім'ї, які спільно проживають та є:

  • особи з інвалідністю І групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушенями;
  • невиліковними хворими, через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановили інвалідність, але які є хворими на тяжкі пеританальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні  розлади, цукровий діабет І типу( інсулінозалежні) гострі та хронічні захворювання нирок ІVступеня,
  • дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до Переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів дітей, яким не встановили  інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року № 1161.

Відповідно до Порядку розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року (2027 грн.), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Відео дня

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Як оформити компенсацію

Для  призначення компенсації  до структурних підрозділів соціального захисту  необхідно надати наступні документи: 

  • заяву про надання компенсації;
  • декларацію про доходи та майновий стан;
  • копію акту огляду медико-соціальною експертною комісією (за потребою);
  • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді, громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ (за потребою);
  • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ (за потребою);
  • копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ (за потребою);
  • довідку про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ (за потребою);


Для заповнення декларації необхідно надати:

  • Довідку про доходи кожного члена сім'ї за останні 6 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням компенсації.

Також необхідно надати заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду.

Особа, яка потребує догляду надає заяву про згоду отримувати соціальні послуги.

Варто звернути увагу, що в період продовження карантинних заходів прийом документів здійснюється тільки на умовах попереднього запису. Для отримання талону попереднього запису необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) пр. Космонавтів, буд.30 (2 поверх), телефон для довідок 50-83-95, 50-83-92 або  управління соціального захисту населення (Лівобережне)вул. Замостянська, буд.7 (2 поверх), телефон для довідок 50-86-72. 

 

Читайте також:

Новий антирекорд по СOVID: в Україні +4 027 за добу. Скільки на Вінниччині?

Хабарі за інвалідність у МСЕК. Піднімають справи, які можуть бути «липовими»

У Вінниці в лікарнях колапс через ковід. На 200 койках оформили 211 пацієнтів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Неоніла Кулик
    Наразі не буде ніякої.Мама втратила зір , пішла у наш соцбез  , хотіла оформитись , тим паче їй 82р, море іще інших ускладнень.Сказали , зберайте документи , можливо на наступний рік оформим .Цього року прийняли у районні 202заяви , але не оформляють і не виплачують , тому що не закладено коштів .Надіються на бюджет наступного року , на якусь там поправку в законі.Плюнула на це діло.
  • Галина Валентірова
    300гр,я доглядала за мамою,нажаль вона померла 10заказую від держави не хочу ні якої допомоги,іще виплата відрізняється від хвороби.
  • Віка Білик
    Там ще не всі довідки вказані, принаймі я відмовилась від такої допомоги бо збирати довідки не мала змоги, потрібно було доглядати онкохворого чоловіка, а не обходити лікарів ся щоб визнали мене здоровою і я можу його доглядати - і це заради 28 грн.
  • Аліна Вінниця
    цікаво- допустимо,людина зібрала таки гору довідок- і яка буде виплата?
    Natasha Makarova reply Аліна Вінниця
    мизерная она будет. Абсолютно. Мать смотрит за дедушкой - аж 56 грн/мес (!!) получает по уходу за людьми старше 80 лет. Работать при этом она права не имеет согласно нашим законам! Вот и живите двое как хотите на пенсию в 3000 + 56 грн щедрой помощи!
    Правда оформила еще малообеспеченность - аж 300 грн еще поддержки в такой ситуации начислили... Страна маразма
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up