Високий градус. Відправлені два місяці тому у вимушені відпустки працівники Немирівського горілчаного заводу 24-25 жовтня повернулися на роботу. Виробництво горілки на українських потужностях компанії Nemiroff відновилося.
За словами президента УВК «Nemiroff» Олександра Глуся, зараз пріоритетним завданням компанії є «оперативно заповнити дефіцит, який утворився на ринку продукції і вийти на планові показники роботи». Проте чи надовго вистачить такого «запалу», поки не відомо.
Конфлікт між основними акціонерами компанії, який триває уже два роки, і який, власне і послужив причиною зупинки виробництва в Україні, продовжується.
У кожного своя правда
І на запуск виробництва Глусем в компанії Грібова і Кіпіша відреагували не дуже привітно. До речі, «Немірофф Водка Рус», після зупинки виробництва в Немирові, почала поставки імпортної продукції на український ринок і до кінця року розраховує реалізувати в Україні 900 тисяч декалітрів горілки, з яких вже імпортовано понад 150 тисяч.
- Ми уважно стежимо за подіями на ринку України і повністю контролюємо ситуацію, пов'язану з поставками продукції Nemiroff, - заявив інтернет-виданням прес-секретар «Немирофф Водка Рус», російської «дочки» Nemiroff Vodka Limited Олександр Коровка. - Наші контрагенти попереджені про юридичну відповідальність за роботу з нелегальною продукцією. Раніше ми неодноразово підтверджували свої можливості по захисту інтелектуальної власності, яка належить компанії.
На додаткові питання RIA він сказав, що від сказаного раніше не відмовляється і додав, що горілка, випущена на заводі у Вінницькій області, є нелегальною:
- Продукція, випущена на заводі у Вінниці є нелегальною, з усіма наслідками: подальшим переслідуванням за законом, судовими позовами і тому подібним. Недосконалість виконавчої влади в Україні призвела до парадоксу - через відсутність держреєстратора О. Чухно на робочому місці, десятки підприємців не можуть оформити документи, а містоутворююче підприємство або стоїть, або займається виробництвом нелегальної продукції, - сказав Олександр Коровка.
У відповідь сторона Олександра Глуся заявляє, що «немає ніяких підстав для заперечування законності виробництва продукції ТМ Nemiroff компанією УВК "Nemiroff", оскільки згідно з пролонгованою ліцензійним договором з материнською компанією Nemiroff Holdings Limited (Кіпр) дочірнє підприємство УВК "Nemiroff " володіє ліцензією на використання торговельної марки до 31 січня 2015 року та володіє винятковими правами на ряд патентів на промислові зразки, які охороняють зовнішній вигляд продукції, що випускається».
А щодо конкуренції з боку горілки російського виробництва тут зазначають:
- Мізерні продажі в Росії цієї горілки Nemiroff показали, що росіяни її не сприйняли: вони як і раніше шукають на полиці оригінальний український продукт. Башкирська горілка стоїть на полиці мертвим вантажем. В Україні перспективи продажів горілки башкирського походження - ще гірші, - кажуть у прес-службі УВК “Nemiroff”.
Наскільки запустилися?
Як би там не було, питання – як надовго запустився завод в Немирові – відкрите.
- Наприклад, тих обсягів спирту, які були закуплені компанією, для виробництва горілки вистачить на кілька тижнів, а про нові закупівлі підприємство нас поки що не інформувало, - каже директор департаменту регіонального економічного розвитку Вінницької області Андрій Гижко.
Крім того, досі, за його словами, остаточно не врегульоване і питання тари, постачання якої було паралізоване через судові позови проти «склярів» іншою стороною акціонерного конфлікту.
В УВК «Nemiroff» зазначають – поставки склотари частково відновлені, а щодо закупок спирту – його дефіциту немає і компанія закуповуватиме його щотижня, залежно від запланованих об’ємів виробництва.
- Потужність і стабільність роботи підприємства в даній ситуації залежать від декількох факторів. Найважливіший з них - усунення перешкод, обумовлених триваючим корпоративним конфліктом, - кажуть у прес-службі «української» Nemiroff.
За словами Олександра Глуся, щоб врятувати компанію і бренд, потрібно відкинути емоції і прийняти прагматичне і одночасно компромісне рішення. Два роки «війни» акціонерів нічого, крім втрат, не принесли.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер