В Україні від сьогодні збільшують штрафи за порушення ПДР. Що потрібно знати?

В Україні від сьогодні збільшують штрафи за порушення ПДР. Що потрібно знати?
  • В Україні з 17 березня набуває чинності закон про підвищення відповідальності за порушення ПДР.

Сьогодні, 17 березня набирає чинності Закон №1231-ІХ, яким в Україні посилено відповідальність за порушення Правил дорожнього руху. Президент Зеленський підписав ці зміни 12 березня.

Що ж зміниться з 17 березня

  • Підвищення відповідальності за п'яне водіння
  • Адміністративний арешт за п'яне водіння
  • Конфіскація машини за 3-й випадок п'яного водіння
  • Патрульні можуть виписати штраф в 20400 грн, якщо раніше суд позбавив права керування
  • Прибрали можливість уникнути відповідальності за п'яне водіння у разі: каяття, примирення, малозначність, амністії, передачі на поруки, умовне дострокове звільнення, випробувальний термін, помилування.

 

Нові обов'язки водія:

  • Під час зупинки на вимогу поліцейського тримати руки в поле його зору і не виходити з машини без дозволу поліцейського;
  • Пасажиру перебувати на своєму місці до розпорядження або вимоги поліцейського;
  • Водієві на вимогу поліцейського не просто пред'явити посвідчення водія, документи, як раніше, а пред'явити таким способом, що дозволяє поліцейському прочитати та зафіксувати дані цих документів.

 

Штрафи:

  • Штраф за непристебнутий ремінь 510 грн.
  • Штрафи пішоходам і велосипедистам.
  • Штраф за п'яне водіння на велосипеді 680 грн.
  • Штраф за приховування з місця ДТП - 3400 грн
  • За перевищення швидкості на 50 км/год - 1700 грн.
  • Брудні номерні знаки 850 грн. Повторно 1700 грн.

Процедура оформлення:

  • Скасували вимогу залучати свідків / понятих при оформленні п'яних водіїв, якщо ведеться відео зйомки на нагрудну камеру. В протокол вписується "Велася відео фіксація".
  • Скасували вимогу залучати понятих для евакуації авто за неправильне паркування, якщо ведеться фото/відео фіксація
  • Присутність патрульним вести фотофіксацію на будь-яку техніку (мобільні телефони тощо).

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (44)
  • Микола Микола
    якщо іде дощ і падає сніг то що через кожні 5 км ставати і мити знакиі чистити від снігу???
  • Lyuda Zaveruha
    В цій країні тільки вміють  штрафи і комуналку піднімати.А підвищити зарплати та пенсії для людей в них мізків не вистачає.
    Саня Пошевко. reply Lyuda Zaveruha
    Золоті слова.
    Lyuda Zaveruha reply Lyuda Zaveruha
    Vasyl Zadorozhnyi Згідна,цю країну просто розривають по шматках
    Vasyl Zadorozhnyi reply Lyuda Zaveruha
    Lyuda Zaveruha а це через те, що великий бізнес із владою зрісся. А тому серед них справних платників податків - на пальцях полічиш. До всього добрячий шмат бюджету йде не за призначенням, а на "відкати". Плюс ще й роботодавці не вельми бажають платити "по білому", бо ж тоді ЄСВ більший. І розподіл пенсій - одному дідькові нетрудному платять як сотні трудяг.
    То ж щодо мізків - то їх у них з присипком, тільки не в той бік думка.
  • Коля Шевчук
    Да подумали. Краще.про.війну.діти.гинуть.щодня.
  • Светлана Вишневская
    Давно пора
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 13 по 20 липня, які ви могли пропустити 20:04 «Не можу без своєї країни»: 80-річна жінка пережила окупацію, повінь, Індію та повернулася на Вінниччину садити город 19:09 Грози, дощі й помітне похолодання: якою буде погода на Вінниччині на початку тижня 18:08 Від Софії до Аскольда. Які імена обирали батьки для дітей у 2026 році Від читача 19:50 Нові запитання до фінансів фонду Сергія Стерненка 17:03 Ще 260 препаратів стали доступними: які ліки українці тепер можуть отримати безкоштовно 16:14 Стартували виплати «Пакунка школяра». Кому дадуть п'ять тисяч гривень і на що їх можна витратити 15:33 Від реабілітації до бізнесу: за рік «Побратим» у Вінниці надав майже 13,5 тисячі послуг ветеранам 15:02 Ще одна трагедія на воді: у Сабарові з Південного Бугу дістали тіло чоловіка 14:04 Лікарня у Тульчині зекономила 165 тисяч гривень завдяки сонячній електростанції 13:13 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 12:54 Майбутнє кінотеатру Коцюбинського визначать пізніше. Конкурс продовжили до 20 вересня 11:38 74% вагонів зношені, частину знищили обстріли: чому виник дефіцит квитків на потяги 11:18 Жнива-2026: намолоти зерна вищі, ніж торік, але прибутків буде менше. Чому? 10:43 «Одна з наймасованіших балістичних атак на Київ»: росія випустила 41 ракету і 125 дронів play_circle_filled 10:02 Руку буквально «пришили» до живота: як вінницькі лікарі рятували майстра від втрати професії 09:10 У Вінниці з 21 липня тимчасово відключать газ. Які будинки потрапили до списку 08:06 Цей день, 19 липня: яке сьогодні свято, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up