Починаючи з 1947 року, щорічно по всьому світу проводять велозаїзд Flèches Nationales. Основною метою добового командного заїзду є подолання мінімальної дистанцію — 360 кілометрів.
За правилами, у змаганнях можуть брати участь команди від трьох до п’яти людей. Вони самостійно визначають точку старту, а фінішують у тому місці, яке оберуть організатори. Вперше цього року дистанція закінчилися у Вінниці біля колишнього кінотеатру «Росія».
— Кожен велоклуб подавав заявку організатором, аби провести фініш саме у них, але обрали зрештою Вінницю, — розповідає велоактивіст Олександр Царевський. — І це навіть попри те, що вінницькому клубу лише минулого року виповнився один рік. Нас, думаю, обрали через нашу гарну репутацію.
За словами велоактивіста, цьогоріч до фінішу доїхали не всі учасники. Зіграли роль не лише технічні нюанси, а й погодні умови.
— Команди, що їхали з півдня та сходу України, було складніше рухатися, бо вони їхали проти вітру. Багато команд у дорозі застав дощ. Перші команди приїхали до Вінниці о-пів на сьому ранку, — сказав він.
Стартували велосипедисти з різних куточків України: Львів, Одеса, Рівне, Кропивницький, Черкаси, Івано-Франківськ та інші міста.
Вінничанин Валерій Морозов долав велику дистанцію вже не вперше.
— Було всього по трохи, і ранковий туман, і вітерець з різних боків, був асфальт і трохи його не було, ями і ідеальне покриття, ремонти доріг в декількох місцях і забуті ділянки і майже повністю закинуті села... Фури на трасі і нульовий трафік на багатьох дорогах, — каже він.
За словами Олександра Царевського, для України рекорд складає 605 кілометрів. Вчора, 8 травня, станом на 15.00, команди вже подолали відстань мінімум у 120 кілометрів. Додамо, що для зарахування фінішу, його повинні перетнути щонайменше три учасники команди.
Читайте також:
Проєкт «З міста в село». Як карантин допоміг реалізувати ідею вінничанину Андрію Федику
У 20 літ став Героєм колишнього Союзу. Відро вишень за розповідь про сина
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер