Розійшлися за європротоколом. Чому після ДТП водій не може домогтися від страхової компенсації

Розійшлися за європротоколом. Чому після ДТП водій не може домогтися від страхової компенсації
Одразу після аварії
  • Автівку Валерія протаранила інша машина. Йому запропонували мирне врегулювання ситуації — розійтись за європротоколом. Погодився. Тепер не може домогтися від страховиків бажаної суми відшкодувань.

Минулого місяця, 16 березня, учасники спільноти «Тіні. Вінниця» знімали сюжет на перехресті поблизу вулиці Мури. На видео чутно і частково видно, як під час розповіді про історичну забудову міста, поряд з ними стається аварія. Оператор одразу повертає камеру в інший бік і глядачі бачать потрощену «Славуту» і BMW, яке в неї щойно влетіло. 

Пізніше до редакції звернувся водій «Славути» Валерій Головльов. Хлопець розповів, що їхав головною вулицею, коли на перехресті йому не поступилося дорогою німецьке авто, що їхало другорядною дорогою. 

Відео дня

— BMW була на литовських номерах, її власник іноземець, тому української особливо не розумів. Спілкувались ми переважно з його дівчиною або подругою. Саме вона в момент зіткнення була за кермом, — розповідає Валерій. — Ми викликали поліцію. Нам сказали, що або вони будуть складати свій протокол, або ми можемо розійтися за європротоколом. Мовляв, якщо у разі останнього страхова не покриває всіх збитків, то витуватці ДТП нам доплатять. Ми заповнили європротокол.

Славута після аварії

Німецьке авто застраховане у страховій групі «Оберіг». За словами Валерія, на місце аварії вони оперативно відрядили аварійного комісара для огляду пошкоджень «Славути». Інспектор сказав, що машину доведеться піднімати і дивитися, в якому стані її дно. 

За два тижні вони зустрілись повторно. Після огляду фахівець констатував, що буде дешевше купити аналогічну машину, аніж намагатися відремонтувати цю. Усі пошкодження він зафіксував документально. 


Валерій, водій

— Інспектор сказав, що там у нас тотал кузова info і що страхова має виплатити повну ринкову вартість авто, — розповідає Валерій. — Майже одразу почалися проблеми з комунікацією. Страхова довгий час не виходила на зв’язок. Я десь місяць чекав, коли вони зроблять розрахунок. Днями я нарешті його отримав. Але запропонована ними сума компенсації смішна: пропонують лише 12 тисяч гривень, плюс ще дві тисячі від винуватців ДТП. 

Славута після аварії

На сайті AUTO.RIA бачимо, що приблизна вартість «Славути» складає 45 тисяч гривень. Тобто запропонована страховиками сума дорівнює лише ⅓ від її вартості. 

Ми також зв’язалися з аварійним комісаром, який проводив огляд автівки. Чоловік підтвердив, що мова в цій ситуації саме про тотал. 

— Тут вартість ремонту перевищує вартість відновлення автомобіля. Її недоцільно ремонтувати, — сказав інспектор Костянтин Очеретнюк. 

За словами водія «Славути» Валерія Головльова, у страховій спочатку погодились надати йому розрахунки збитків, а потім відмовили в цьому. Мовляв, їх можна буде побачити у двох випадках: або попередньо підписавши документ і погодившись з його змістом, або в судовому порядку. Наразі хлопець вирішує, як діяти далі. 

БМВ після аварії

— Машина не моя, а тестя, але я маю віддавати за неї гроші, — говорить Валерій. — Сума не така велика, але не хочу, аби в подальшому люди стикалися з такою байдужістю страховиків, тому, мабуть, піду до суду. Я читав відгуки про цю страхову. Там багато негативу в їх сторону, пишуть, що вони «кидають» людей, не повертають кошти або виплачують копійки. 

Ми поспілкувались з юристом страхової компанії «Оберіг». Він пояснив, що їх страхова нарахувала потерпілій стороні, себто Валерію, виплати у розмірі 13 116 гривень, плюс 2500 гривень має додати винуватиця автопригоди. У підсумку кермувальник «Славути» отримає 15 616 гривень. 

— Під час проведення розрахунків по автомобілю застосовується методика оцінки транспортних засобів. У методиці прописано, якщо автомобілі старше семи років, то на деталі, які йдуть під заміну, накладається знос у розмірі від 50% до 70%. Цьому автомобілю понад вісім років, знос — 70%, — пояснює юрист страхової компанії «Оберіг» Юрій. — Якщо у водія є питання про виплати, він може надати нам рахунок з СТО, де буде вказана приблизна вартість ремонту авто. Наш співробітник, який займається розрахунками, подивиться і, у разі великої різниці, йому перерахують відшкодування.

Цікавий факт. Незадовго до аварії саме цю «Славуту» знімали в пародійному кліпі. Ось відео:

Що водіям радить юрист?

Ми попросили адвоката Олександра Малика розказати про що мають пам’ятати і як мають діяти водії, під час співпраці зі страховими компаніями. 

— Складати європротокол можливо, якщо відсутні травмовані (загиблі) люди, водії-учасники ДТП мають діючі поліси автоцивільної відповідальності, наявна згода водіїв транспортних засобів — учасників ДТП щодо її обставин, у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Варто пам’ятати, що при оформленні європротоколу страхове відшкодування є лімітованим та на даний час складає 50 000 гривень.

Страхова компанія може не тільки відмовити у виплаті страхового відшкодування, але й зменшити розмір страхового відшкодування, мотивуючи несуттєвими порушеннями умов договору.

Якщо ви вважаєте, що страховик занижує страхове відшкодування, вам слід самостійно звернутися до експертної установи для проведення незалежної автотоварознавчої експертизи, аби визначити реальний розмір збитків. Після отримання зазначеного висновку слід звернутися до страхової.

Крім того, якщо страхова компанія винуватця дорожньо-транспортної пригоди  відмовляє у виплаті страхового відшкодування, то в залежності від обставин можна: 

Також доцільно підготувати звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та в Моторне (транспортне) страхове бюро України, які мотивуватимуть страхову компанію до виплати страхового відшкодування.

Додам, що низка проблем при виплаті страхового відшкодування виникає через суперечливі умови, що зазначені у страховому договорі, тому при його укладенні рекомендую радитися з професійними юристами. А в разі виникнення суперечки щодо виплати страхового відшкодування слід проаналізувати усі обставини, оскільки кожна справа є індивідуальною.
 

Читайте також:

Дев'ять днів пошуків: шукали Михайла, а знайшли двох мертвих чоловіків. Що ще відомо?

У Вінниці затримали злочинну групу, яка привласнювала чужі земельні ділянки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Юрий Чухлиб
    Если согласился на европротокол, значит либо что то поимел с виновника, либо лох. Третьего не дано.
  • Роман Ремажевський
    Вся політика страхових компаній як можна менше відати грошей або зовсім не відати зато за відсутності страхування штраф
  • Сергей Саверский
    В дійсності страхові компанії не занадто доброзичливо готові відшкодовувати збитки... Тим більше, офіси, зарплати, ліцензії, хабарі... В Україні не може бути чесна страхова компанія , через відсутність справедливості, бідний та багатий. От і все. А хто що відсудить, той і счаслива людина...
  • LiendLi LiendLi
    Зі страховими не підписувати жодних договорів без консультації толкового юриста, котрий вміє читати між рядків !
    Юрий Чухлиб reply LiendLi LiendLi
    А у вас в полісі було вказано, що страхова повинна відшкодовувати крадіжку авто?
    Віталій Просолупов reply LiendLi LiendLi
    LiendLi LiendLi , я стикався тільки по автоцивілці, все чесно порахували, ще й залишилося, там на крадіжку не поширюється . .
    LiendLi LiendLi reply LiendLi LiendLi
    Віталій Просолупов певно Ви слава Богу не стикались коли крадуть авто і не судились зі страховою
    Віталій Просолупов reply LiendLi LiendLi
    LiendLi LiendLi , та якщо платити за консультацію юриста то цивілка буде золотою... Там і так все добре описано , без проблем можна самому розібратися. Всі вони списують ціну амортизації авто від віку.  Ніхто не оплатить ціну ремонту дорогого автосервісу, все по мінімуму...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:03 Жахлива ДТП під Вінницею: легковик зіткнувся з двома автобусами, є постраждала play_circle_filled photo_camera 12:12 Безхазяйне забере Вінниця. Як місто працює з майном, в якого немає власників? 11:03 Після «параду» в Москві — за шинами на Вінниччину: викрили небезпечного туриста 10:04 Де у Вінниці 14 травня відключили воду та світло? Перелік адрес Від читача 14:23 Збір на лікування 10:00 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 09:07 Дрони-камікадзе атакували. Вінниччина серед регіонів, які були під ударом play_circle_filled photo_camera 08:13 Сьогодні вітаємо Максима. Історія, заборони та прикмети 14 травня 21:01 У Четвертинівці під час руху загорівся легковик photo_camera 20:07 Президент нагородив підполковника Жданова з Гайсинщини у день народження 19:03 Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ photo_camera 18:18 Колись тут вирувало життя: яким був та яким може стати острів Кемпа? photo_camera 18:06 Небезпечна електрика: на Вінниччині сталися дві пожежі photo_camera 18:01 Небайдужість на дорозі: вінницькі патрульні врятували життя дикої тварини photo_camera 17:32 «Укрнафта» знизила ціну, ОККО підняла: чи змінилася вартість бензину після додавання спирту? 17:15 «Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину 17:01 На «зебрі» по Пирогова водій Volkswagen збив жінку. Її госпіталізували play_circle_filled 16:49 Диверсія в столиці: затримали 16-річного юнака з Вінниччини, який підпалив авто ЗСУ photo_camera 16:43 «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд Київ-Вінниця на вихідні 16:01 Вінничанин серед затриманих у справі про спробу незаконного перетину кордону на Волині photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up