Якщо за рік в області народжується трохи більше 18 тисяч дітей, то офіційно зафіксованих абортів провели приблизно шість тисяч.
Лікар кабінету планування сім'ї Вінницької райлікарні Оксана Трухачова говорить, що жінка вправі вирішувати, народжувати чи ні.
- В області працює україно-швейцарський проект „Комплексна медична допомога при небажаній вагітності”, - розповіла вона. - Всі акушер-гінекологи пройшли навчання. Вагітність переривається в будь-якій клініці на маленьких термінах, сучасними методами, в поліклінічних умовах. Для цього не треба дозволу чоловіка чи ще когось. Досить небажання жінки народжувати.
Загальноприйнятий показник – кількість абортів та мертвонароджених немовлят на 100 пологів. І зараз в нашому регіоні на сотню народжених дітей припадає 34 таких, що не вижили або не народилися. Для порівняння: у 2000 році цей показник був майже зі знаком дорівнює. На сотню пологів було 97 абортів (сюди враховують мертвонароджених немовлят). Якщо дивитися у реальній цифрі, то вона вражаюча - 15 тисяч. Стільки народилося діток, а абортів було менше лишень на 450.
Дає статуправління й дані про кількість прозашлюбних народжень. Середня цифра по області - 19 відсотків, тобто приблизно п’ята частина жінок наважується народжувати, не будучи заміжньою. Найвищий такий показний, до речі, в Піщанському районі. Тут народили без чоловіків 38 відсотків мам. У місті Вінниці, навпаки, поза шлюбом народжують найменше – приблизно 13 відсотків.
А як виглядають українські дані на фоні інших країн? Україна - в лідерах за кількістю абортів. Щорічно близько 200-250 тисяч українських жінок, за даними Міністерства охорони здоров'я, приймають рішення штучно перервати вагітність. Це 20 відсотків. А середній показник кількості абортів до пологів у Східній Європі - 14%, в Західній - 3%.
Читайте також:
Одне немовля витягли з Бугу, друге знайшли в сараї, третє – лежало в пакеті 12 днів
Чому жінки вбивають своїх дітей і куди можна подіти небажане немовля?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер