Депутатський прийом: як про нього дізнатись вінничанам?

Вже понад три місяці у Вінницькій міській раді працюють депутати нового – восьмого – скликання. За цей час відбулось п’ять пленарних засідань сесій міської ради та одне позачергове засідання. Також депутати вже мали розпочати прийом громадян у своїх депутатських приймальнях.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» розпочинає моніторинг проведення прийому депутатами Вінницької міської ради, і перший етап моніторингу – це аналіз доступності інформації про місце та час проведення депутатського прийому.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.10 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

На сьогодні доступні адреси та дні прийому усіх депутатів. Лише у Романа Аксельрода (ПП «Опозиційна платформа – За життя») замість адреси приймальні і часу проведення прийому, які були доступні ще тиждень тому, тепер зазначається, що прийом проводиться за попереднім записом.

Проте не лише сайтом міської ради обмежилась частина депутатів, повідомляючи мешканцям Вінниці про проведення прийому громадян.

Так, на сайті міської ради з’явилась нова опція: 41 з 54 депутатів оприлюднив посилання на свою сторінку у соціальній мережі Facebook. Хоча і тут виникає плутанина, адже деякі депутати на сайт ради надали посилання на свої особисті сторінки, хоча мають окремо ще й «депутатські» сторінки. Часом депутати «закривають» свої сторінки, і побачити інформацію про їх роботу можна, лише додавшись у «друзі», що теж не надто зручно і обмежує доступ. Тому тут необхідне доопрацювання для того, щоб містяни отримували достовірну і повну інформацію про депутатську діяльність.

На сторінках особистих і публічних сторінках у мережі Facebook активісти громадської кампанії знайшли інформацію про прийом лише одинадцяти депутатів:

Світлана Василюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»)

Олена Гаврилова (ПП «Європейська солідарність»)

Юлія Головчук (ПП «Слуга народу»)

Олександр Мельник (ПП «Українська стратегія Гройсмана»)

Дмитро Мира (ПП «Українська стратегія Гройсмана»)

Дмитро Науменко (ПП «Українська стратегія Гройсмана») додатково оприлюднив телефони
своїх помічників.

Андрій Піжевський (ПП «Українська стратегія Гройсмана») створив на своїй публічній сторінці
окрему «подію» щодо прийому.

Інна Синявська (ПП «Європейська солідарність»), як і два інші депутати від даної фракції,
розмістила інформацію в корпоративному стилі.

Павло Чайковський (ПП «Європейська Солідарність») розмістив інформацію про час та місце
прийому, номер контактного телефону. Також депутат повідомив про те, як він проводитиме
прийом на період карантину.

Маргарита Юрчак (ПП «Слуга народу») у грудні минулого року оприлюднила інформацію про
прийом, а у січні повідомила про додатковий прийом.

А от Вячеслав Терліковський (ПП «Українська стратегія Гройсмана») опублікував пост про результати вже проведеного ним прийому і разом з тим нагадав про дні його проведення, не вказавши години прийому, хоча логічніше повідомляти про місце і час прийому перед кожною такою зустріччю з містянами.

Активісти громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» вітає намагання окремих депутатів місцевих рад бути більш прозорими і публічними і закликає інших брати приклад з тих, хто активно використовує соціальні мережі, в тому числі для повідомлення про запланований прийом громадян.

Більшість, а саме 30 депутатів Вінницької міської ради виділили по 6 годин на місяць для проведення особистого прийому громадян. Ще 18 депутатів заявили, що проводитимуть по 4 години на місяць, спілкуючись з містянами про їх проблеми. Найдовший заявлений прийом у двох депутатів – Світлани Василюк та Ігоря Ткачука (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – по 8 годин на місяць. Найменше часу присвячують веденню депутатського прийому Олена Верлан-Кульшенко (ПП «Європейська солідарність») – 3 години, а також Сергій Борзов (ПП «Слуга народу») та Олександр Чернега (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – по 2 години на місяць. Хоча за даними сайту міської ради, Сергій Борзов єдиний з депутатів, хто проводить прийом у вихідний день, а саме в останню суботу місяця.

В той же час не вдалось встановити, скільки часу виділятиме на прийом громадян Роман Аксельрод (ПП «Опозиційна платформа – За життя»), адже прийом громадян він здійснюватиме за попереднім записом, відповідно до інформації на сайті міської ради.

Хоча до Вінницької міської територіальної громади входять окрім Вінниці ще 8 сіл та селищ, майже всі депутати Вінницької міської ради проводять прийом у самому місті Вінниця. Лише два депутати здійснюють прийом у населених пунктах, що утворили Вінницьку територіальну громаду. Так, Олег Бабійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана») приймає у селі Стадниця, а Дмитро Науменко (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – у Писарівці та Вінницьких Хуторах. І попри те, що відповідно до нинішнього законодавства обрані депутати не закріплюються за конкретними округами, все ж ситуація, що склалась не дуже зручна для мешканців, адже необхідно їхати до Вінниці, аби зустрітись з депутатами для вирішення тих чи інших проблем населених пунктів, що входять до складу ТГ.

Контакти: 

ГО «Центр громадської активності «Результат» +380686762927, [email protected]

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій

Коментарі (0)
Вінницькі депутати в умовах війни

В умовах повномасштабного наступу росії на Україну, який розпочався 24 лютого, Вінницька міська рада, окрім гуманітарної...

«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

Минув перший рік повноважень депутатів Вінницької міської ради 8 скликання - 20 листопада 2020 року вони зібрались на перше...

Творимо країну, в якій хочеться жити!

Саме під таким гаслом цьогоріч проводиться вже дев’ята Школа громадянської і волонтерської участі та патріотичного...

Вінницькі депутати і Фейсбук - кого можна знайти у всесвітній павутині?

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 26 вересня до 3 жовтня, які ви могли пропустити 20:01 Як правильно вінничанам зупинитися на вимогу поліції, щоб не отримати штраф 19:09 Як відрізнити COVID-19 від сезонної алергії, грипу, застуди чи астми: 17 відмінностей 18:01 Вінничанину, який кликав путіна в Україну, повідомили про підозру Від читача 10:00 Псевдореферендум: які ідеї тиранії приховують за інструментом демократії 17:02 Як вінничанам зігрітися в квартирі, коли ще не увімкнули опалення 16:45 Слухаємо своє: ТОП-7 українських подкастів, які варті уваги 15:57 Вінницькі борці Важа Даіаурі та Ірина Гребенчук привезли нагороди із Кубку Європи з сумо 15:20 Тест від «20 хвилин»: впізнайте Вінницю серед інших міст 15:09 «Нива» вдома переграла дебютанта чемпіонату України «Звягель» та увійшла в групу лідерів 15:08 У Вінниці скоро розпочнеться опалювальний сезон. Комунальники нагадують про борги 14:37 Історія дня! Віктор Бронюк у День вчителя згадав своє «фашистське» вчителювання у Вінниці play_circle_filled photo_camera 14:28 Де у Вінниці можна отримати бустерну дозу від коронавірусу 14:02 З Днем територіальної оборони: відомі вінничани виклали привітання 13:13 Екскурсії та майстер-класи. У краєзнавчому музеї анонсували низку заходів на жовтень 13:00 На Вінниччині зловили грабіжника, який зв’язав та пограбував 76-річну жінку 12:00 Чоловік намагався вихати з України за 200 доларів хабару. Чи вийшло? 11:15 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну photo_camera 11:10 Зарплати із 24 лютого сильно змінилися: де в Україні платять найбільше 10:47 Вінницькі вундеркінди продовжують збирати кошти на ЗСУ грою в шахи просто неба
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up