Депутатський прийом: як про нього дізнатись вінничанам?

Вже понад три місяці у Вінницькій міській раді працюють депутати нового – восьмого – скликання. За цей час відбулось п’ять пленарних засідань сесій міської ради та одне позачергове засідання. Також депутати вже мали розпочати прийом громадян у своїх депутатських приймальнях.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» розпочинає моніторинг проведення прийому депутатами Вінницької міської ради, і перший етап моніторингу – це аналіз доступності інформації про місце та час проведення депутатського прийому.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.10 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

На сьогодні доступні адреси та дні прийому усіх депутатів. Лише у Романа Аксельрода (ПП «Опозиційна платформа – За життя») замість адреси приймальні і часу проведення прийому, які були доступні ще тиждень тому, тепер зазначається, що прийом проводиться за попереднім записом.

Проте не лише сайтом міської ради обмежилась частина депутатів, повідомляючи мешканцям Вінниці про проведення прийому громадян.

Так, на сайті міської ради з’явилась нова опція: 41 з 54 депутатів оприлюднив посилання на свою сторінку у соціальній мережі Facebook. Хоча і тут виникає плутанина, адже деякі депутати на сайт ради надали посилання на свої особисті сторінки, хоча мають окремо ще й «депутатські» сторінки. Часом депутати «закривають» свої сторінки, і побачити інформацію про їх роботу можна, лише додавшись у «друзі», що теж не надто зручно і обмежує доступ. Тому тут необхідне доопрацювання для того, щоб містяни отримували достовірну і повну інформацію про депутатську діяльність.

На сторінках особистих і публічних сторінках у мережі Facebook активісти громадської кампанії знайшли інформацію про прийом лише одинадцяти депутатів:

Світлана Василюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»)

Олена Гаврилова (ПП «Європейська солідарність»)

Юлія Головчук (ПП «Слуга народу»)

Олександр Мельник (ПП «Українська стратегія Гройсмана»)

Дмитро Мира (ПП «Українська стратегія Гройсмана»)

Дмитро Науменко (ПП «Українська стратегія Гройсмана») додатково оприлюднив телефони
своїх помічників.

Андрій Піжевський (ПП «Українська стратегія Гройсмана») створив на своїй публічній сторінці
окрему «подію» щодо прийому.

Інна Синявська (ПП «Європейська солідарність»), як і два інші депутати від даної фракції,
розмістила інформацію в корпоративному стилі.

Павло Чайковський (ПП «Європейська Солідарність») розмістив інформацію про час та місце
прийому, номер контактного телефону. Також депутат повідомив про те, як він проводитиме
прийом на період карантину.

Маргарита Юрчак (ПП «Слуга народу») у грудні минулого року оприлюднила інформацію про
прийом, а у січні повідомила про додатковий прийом.

А от Вячеслав Терліковський (ПП «Українська стратегія Гройсмана») опублікував пост про результати вже проведеного ним прийому і разом з тим нагадав про дні його проведення, не вказавши години прийому, хоча логічніше повідомляти про місце і час прийому перед кожною такою зустріччю з містянами.

Активісти громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» вітає намагання окремих депутатів місцевих рад бути більш прозорими і публічними і закликає інших брати приклад з тих, хто активно використовує соціальні мережі, в тому числі для повідомлення про запланований прийом громадян.

Більшість, а саме 30 депутатів Вінницької міської ради виділили по 6 годин на місяць для проведення особистого прийому громадян. Ще 18 депутатів заявили, що проводитимуть по 4 години на місяць, спілкуючись з містянами про їх проблеми. Найдовший заявлений прийом у двох депутатів – Світлани Василюк та Ігоря Ткачука (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – по 8 годин на місяць. Найменше часу присвячують веденню депутатського прийому Олена Верлан-Кульшенко (ПП «Європейська солідарність») – 3 години, а також Сергій Борзов (ПП «Слуга народу») та Олександр Чернега (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – по 2 години на місяць. Хоча за даними сайту міської ради, Сергій Борзов єдиний з депутатів, хто проводить прийом у вихідний день, а саме в останню суботу місяця.

В той же час не вдалось встановити, скільки часу виділятиме на прийом громадян Роман Аксельрод (ПП «Опозиційна платформа – За життя»), адже прийом громадян він здійснюватиме за попереднім записом, відповідно до інформації на сайті міської ради.

Хоча до Вінницької міської територіальної громади входять окрім Вінниці ще 8 сіл та селищ, майже всі депутати Вінницької міської ради проводять прийом у самому місті Вінниця. Лише два депутати здійснюють прийом у населених пунктах, що утворили Вінницьку територіальну громаду. Так, Олег Бабійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана») приймає у селі Стадниця, а Дмитро Науменко (ПП «Українська стратегія Гройсмана») – у Писарівці та Вінницьких Хуторах. І попри те, що відповідно до нинішнього законодавства обрані депутати не закріплюються за конкретними округами, все ж ситуація, що склалась не дуже зручна для мешканців, адже необхідно їхати до Вінниці, аби зустрітись з депутатами для вирішення тих чи інших проблем населених пунктів, що входять до складу ТГ.

Контакти: 

ГО «Центр громадської активності «Результат» +380686762927, result.cpa@gmail.com

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій

Коментарі (0)
Депутатський прийом: як про нього дізнатись вінничанам?

Вже понад три місяці у Вінницькій міській раді працюють депутати нового – восьмого – скликання. За цей час відбулось...

За результатами виборів 25 жовтня 2020 року до Вінницької міської ради пройшли кандидати від 4 політичних сил – ПП...

25 жовтня 2020 року в Україні відбулись чергові місцеві вибори, а 20 листопада депутатський корпус 8 скликання Вінницької...

Карти розкриті: хто боротиметься за депутатські місця у Вінницькій міській раді?

6 жовтня завершилась реєстрація кандидатів у місцеві ради по всій Україні і стало відомо, хто боротиметься за 54 депутатські...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:00 Повернути молодшу школу за парти просять вінничани у міської влади 18:45 Жителя Агрономічного поліція видворила за межі України. Чим провинився? 18:05 Кому листоноші не принесуть пенсію: відповіді на головні питання 17:47 Вінницька ІТ-Академія - гарантований шлях у сферу ІТ (Новини компаній) Від читача 15:25 Скоро,скоро закончится карантин.... 17:10 Суд над Черкасом: який запобіжний захід обрали для вінницького активіста? stars 17:00 На Вінниччині за 12 днів оштрафували 27 бізнесменів за порушення карантину 16:10 Стрибнути у Буг за 100 гривень: на Київському мосту зловили п’яного вінничанина play_circle_filled 15:15 50 тисяч на бізнес: оголосили конкурс для учасників бойових дій та ветеранів 15:10 «Pray for Ukraine»: Костянтин Ревуцький створює новий соціальний фотопроєкт play_circle_filled photo_camera stars 14:30 «СКА» готовий на 70%. Скільки витратили на його реконструкцію? play_circle_filled stars 14:15 Який зв'язок між вакциною AstraZeneca і тромботичними ускладненнями 13:30 Інну Цимбал призначили головою Жмеринської районної адміністрації 12:45 Підлога встелена доларами: на Вінниччині КОРД взяв банду чорних лісорубів play_circle_filled photo_camera 12:00 12 летальних та 380 нових випадків COVID-19. Дані по Вінниці та районах 11:38 Економія на ветеранах? Що не так з державними виплатами до 5 травня 11:15 У Влада Сорда конфіскували орден Богдана Хмельницького і суд дав штраф play_circle_filled 10:30 У жмеринському притулку невідомі побили молотками собак. Троє загинули 09:40 Cкандальне відео, двоповерховий бус та інше важливе за 13 квітня на 20minut.ua 09:24 Сто клієнтів Вінницягазу здійснили реконструкцію газових мереж (Пресслужба «Вінницягаз»)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up