Чому суворі заборони на карантині незаконні, але їх потрібно дотримуватись. Розповідає адвокат

Чому суворі заборони на карантині незаконні, але їх потрібно дотримуватись. Розповідає адвокат
  • Заборона ходити без масок, відвідувати парки та обмеження пересування по вулицях міста.
  • Адвокатеса Олена Грабік розповіла, чому посилений карантин суперечить законодавству, але він обов’язковий для виконання, доки не буде скасований.

Від 6 квітня набула чинності постанова Кабміну, яка вводить в Україні посилені карантинні заходи. На час карантину українцям заборонили:

  • Відео дня
    /li>

За словами адвокатеси Олени Грабік, введені посилені карантинні заходи однозначно незаконні, адже вони суперечать не лише Конституції України, але й Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану».

Жорсткі заборони обмежують конституційні свободи та права громадян, зокрема свободу пересування (стаття 33 Конституції України), право проведення мирних зборів (стаття 39 Конституції України), право на свободу віросповідування, відправлення одноособово чи колективно релігійних культів (стаття 35 Конституції України).

Конституційні права громадян дійсно можуть бути обмеженими, але лише за вказаних в законодавстві умов:

Карантин — це обмеження прав людей. Саме тому стаття 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» встановлює, що карантин може бути встановлений не інакше, як у разі оголошення надзвичайного стану.

Кабінет Міністрів України не має повноважень оголошувати надзвичайний стан і запроваджувати обмеження прав громадян. Це виключні повноваження Президента, Верховної Ради України і в деяких випадках суду.

Також, Уряд відповідно до статті 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» може лише встановлювати карантинно-обмежувальні заходи, а не заборонні.

Не дивлячись на явне суперечення положень Постанови нормам Конституції, вони залишаються чинними та діють на всій території України та обов’язкові для виконання до моменту їх скасування або зміни самим Кабміном, або визнання їх неконституційними Конституційним Судом України. Або ж — до скасування в судовому порядку.

Докладніше про усі обмеження вже розповідав 20minut.ua. Навіщо і де потрібно одягати маску? Чи можуть оштрафувати перехожого без маски? Чи можна старшим 60 років виходити на вулицю? Навіщо носити з собою документи? Відповіді на усі важливі питання знайдете в цій публікації: Як зміниться наше життя з 6 квітня. Роз’яснення нових обмежувальних заходів.

 

Читайте також:

«Помремо — скажуть коронавірус» Як вінничанка з дитиною лікує пневмонію вдома

«Вона по 100 разів викликає швидку», — медики про пацієнтку з дитиною, яка лікує пневмонію вдома

Як правильно купувати та дезінфікувати продукти під час карантину. Відеоінструкція

Як працює карантинний блокпост на в’їзді у Вінницю. Відеорепортаж

Спецперепустки у громадському транспорті перестали перевіряти. Ми перевірили

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • аноним
    Соблюдать нужно только не всем, все ровны но некоторые просто ровнее
  • Джаспер Данлоп
    А то мы не знали, блядь, открыла глаза нам спасибо. С удовольствием полежу в гробу, преисполненный гордости за свои соблюденные права
  • Жора
    И это лапша что говорят мол если болел то организм вырабатывает антитела, второй раз тоже можно заболеть. И если раньше люди болели орз+насморк , то сейчас будет короновирус+ пневмония. То что врачи не могут дать помощь и нет денег на лекарства это одно, но есть и главное человек после такой болезни теряет работоспособность на месяц. Это не та пневмония что была после гриппа, этап пневмония гораздо тяжелей . И то что некоторые говорят мол -Я несколько раз болел пневмоний в год , ответ такой - не надо пиздеть!
  • Ss
    Тот,кто жертвует свободой ради безопасности,теряет и то и другое
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 У Вінниці виробляють 19,5 МВт енергії від сонячних електростанцій 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up