Про випадок лікування пневмонії вдома 36-річна вінничанка Марія Ліпніцька повідомила нам в понеділок, 6 квітня. За словами жінки, у неї діагностували одностороннє запалення легень, але залишили лікуватись вдома. До цього на пневмонію хворіла її 11-річна донька.
Жінка розповіла, що сама собі призначила лікування антибіотиком, бо ліки призначені сімейним лікарем виявились для неї дорогими. Марію обурило те, що за час лікування вдома її жодного разу не оглянув сімейний лікар. А для того, щоб її «послухали», щоразу потрібно було викликати швидку.
Після публікації матеріалу жінка повідомила, що сімейний лікар до неї все ж прийшов. Детальніше про це можна прочитати тут.
Сьогодні зранку, 8 квітня, з редакцією зв’язалась медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 Олена Кощеєва та детальніше розповіла про випадок з цією пацієнткою.
— Чесно кажучи, ми здивовані таким ставленням пацієнтки, — розповідає Олена Кощеєва. — Дуже прикро, що читачі у такий важкий час пишуть такі образливі коментарі про лікарів під матеріалом.
За словами директорки закладу, під час лікування пацієнтка отримувала належний догляд і знаходилась під наглядом. Хоча саме сімейний лікар її справді не оглядав. На час пандемії коронавірусу хворих, у яких є ознаки ГРВІ, обслуговує спеціальна бригада невідкладної допомоги. У Центрі вона була створена 20 березня.
— Сімейний лікар не може ходити до пацієнтів по вулиці у повному захисному споряджені, — розповідає директорка закладу. — У нас є бригада, яка їздить на такі виклики. Вона працює у дві зміни та обслуговує виклики протягом години після надходження.
Олена Кощеєва розповіла, що після того, як пацієнтка з дитиною виписалась з лікарні, її тричі оглядав лікар. Два рази — лікар невідкладної допомоги.
— Її «слухали», дивились, було призначено лікування, — розповідає Олена Кощеєва. — Лікар нашої невідкладної допомоги возив її у першу міську лікарню, де її консультували інфекціоністи та було встановлено діагноз — пневмонія.
За словами лікаря, пацієнти з пневмонією успішно лікуються вдома, потрібно лише виконували призначення і не займатись самолікуванням.
Наталія Білозор — молода лікарка, яка обслуговує пацієнтку, каже, що теж здивована повідомленням. Лікарка працює в лікарні перший рік, на роботу прийшла одразу після університету.
— Після виписки з лікарні я постійно консультую цю пацієнтку через телефон, — розповідає Наталія Білозор. — Зараз важко, бо ми з пацієнтами працюємо дистанційно. За день потрібно відповісти до 50 дзвінків. Десь 40 з них від Ліпніцької.
За словами лікарки, після виписки дочки з Центру матері та дитини Марія Ліпніцька в телефонній розмові розповіла, що здружилась з однією пацієнткою, у якої пізніше підтвердили коронавірус. Лікарка намагалась з’ясувати дані цієї пацієнтки, адже Марія потрапила в контактну групу. Але жінка з різних причин відмовилась надати будь-які дані.
— Я подала її у наших звітах про можливі та ймовірні контакти з хворим. У наказі № 722 чітко прописано стандарти медичної допомоги у таких випадках. Тому я не могла відвідувати хвору, але її кілька разів відвідувала наша бригада, — розповідає Наталія Білозор. — Після того, як тест на коронавірус не підтвердився, я сама змогла відвідати хвору.
За словами лікарки, жінка не дотримувалась лікування та необхідної ізоляції на час отримання результатів тесту на коронавірус.
— Тест на коронавірус її зробили в четвер, його відправили в Київ. Результати прийшли лише в понеділок, — каже лікар. — Весь цей час жінка ходила на підробітки та по магазинах. Як тільки у неї піднімається температура або погіршувалось самопочуття, вона одразу викликала швидку. По сто разів на день могла їх викликати. При цьому не повідомляла про свою підозру на коронавірус. Ця сім’я живе неподалік лікарні, тому я заходила до них в понеділок після роботи, оглянула її та дочку. У дочки ще залишився кашель, але після пневмонії він може тривати ще деякий час. Легені в обох були чисті. Поки я дійшла додому, вона перетелефонувала мені й сказала, що знов викликала швидку, бо в дочки заболіла спина.
З початку створення у Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3 бригади невідкладної допомоги, вона 46 разів виїжджала до хворих з ознаками ГРІВ. У 35 пацієнтів з підозрою на коронавірус були взяті зразки для аналізів. За словами Олени Кащеєвої, працівники бригади зробили 13 швидких тестів на коронавірус.
— Ми лікуємо «на дому» прості випадки коронавірусу без ускладнення, — розповідає Олена Кащеєва. — Буває, що тест позитивний, але у пацієнта фактично немає ніяких проявів. Зараз у нас вісім таких пацієнтів, які лікують від легкої форми коронавірусу. Вони нормально себе почувають і перебувають у нас під контролем.
Читайте також:
«Помремо — скажуть коронавірус» Як вінничанка з дитиною лікує пневмонію вдома
Як правильно купувати та дезінфікувати продукти під час карантину. Відеоінструкція
Як працює карантинний блокпост на в’їзді у Вінницю. Відеорепортаж
Спецперепустки у громадському транспорті перестали перевіряти. Ми перевірили
Читачі RIA і «20хвилин» передали допомогу вінницькій дитячій інфекційній лікарні
Що по чому: скільки коштують овочі та фрукти на ринку «Привокзальний»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Ирина Питель
Ирина Питель
Тетяна Ніколюк-Гарда
Alwalo Alwalo reply Тетяна Ніколюк-Гарда
Mykola Handziuk
Вася Пупкін reply Mykola Handziuk
Андрей Король reply Mykola Handziuk
Alwalo Alwalo reply Андрей Король
Mykola Handziuk reply Андрей Король
Natalie Ogorodnik reply Mykola Handziuk
Вася Пупкін reply Mykola Handziuk