Прийнята у Верховній Раді медреформа поки що не може повноцінно функціонувати. Тим часом люди б'ють на сполох, у скільки їм буде обходитися лікування в поліклініках і лікарнях.
За інформацією прайсів, хірургічне втручання коштує десятки тисяч гривень. А політики ще ніяк не можуть сказати точно, оплату яких медичних послуг буде покривати держава. Тут то і виникає велика проблема для українців, адже навіть 20 тисяч гривень при гострій необхідності знайде далеко не кожна сім'я.
При цьому вже з січня 2018 року треба шукати відповідного сімейного лікаря. За підрахунками, маючи 2 тисячі підопічних, лікарі на медичний кабінет отримуватимуть близько 740 тисяч гривень. Десь половина цих коштів йде на видатки медичної практики. На 2019 рік планується підвищити тариф до 450 гривень в рік за кожного пацієнта.
«Лікарем первинної ланки може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Ці лікарі можуть стати фізичною особою-підприємцем (ФОП) та відкрити власну практику, а також об'єднуватися з іншими лікарями, щоб оптимізувати витрати. Також лікарі первинної медичної допомоги можуть бути найманими працівниками в комунальних закладах первинної медичної допомоги. У цьому випадку лікар домовляється про заробітну плату з адміністрацією закладу, відповідно до кількості пацієнтів, яких він задекларує. При цьому в автономізованих медичних закладах, які стали комунальними підприємствами, тарифні сітки, що діють зараз, не будуть застосовуватися», - повідомляють в вінницькій ОДА.
З 2020 року усі медичні заклади вторинної і третинної ланки перейдуть на нову модель фінансування. Національна служба здоров’я буде перераховувати медзакладам гроші за надану послугу за затвердженими тарифами, єдиними для всієї країни.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер