Скільки вінничан вже вакцинувалися від COVID-19 і ще 7 питань про щеплення

Скільки вінничан вже вакцинувалися від COVID-19 і ще 7 питань про щеплення
фото — РБК
  • У Вінницю привезли першу партію вакцини від коронавірусу ще наприкінці лютого, першими щепилися лікарі. Наразі вакцинують вже не тільки медиків, а й пенсіонерів, вчителів та правоохоронців. 
  • Ми поспілкувались із парою вінничан-пенсіонерів, які вже вакцинувалися. А також нагадуємо вам відповіді на найпоширеніші питання про вакцинацію.

Наприкінці зими у різні куточки нашої країни доправили британсько-шведську AstraZeneca. Одразу після прибуття у Вінниці розпочалося щеплення. Першою 24 лютого вакцинувалася лікарка-терапевтка Людмила Бойко. Вона входить до складу мобільної бригади медиків, задача яких вакцинувати вінничан. 

Вже зараз у всіх українських містах триває вакцинація. Щеплення роблять медикам, військовим, людям, які перебувають у будинках-інтернатах і персоналу таких закладів. Почали робити й пенсіонерам, вчителям та громадським діячам, які записалися в залишкову чергу. 

Одним з таких, хто вже отримав щеплення від коронавірусу став 76-річний Василь Кахно. Вінничанин розповідає, що провакцинувався разом з 80-річною дружиною. Спершу щепили її, а за деякий час і його. 

Відео дня

— Знаєте, жити і постійно думати, що я заражуся коронавірусом і помру — це не правильно. Вакцинація — єдиний розумний вихід. Тепер я не переживаю постійно, що захворію. Стало спокійніше, — каже Василь Кахно. — У мене старша донька працює лікаркою, то вона активно заохочувала нас з дружиною вакцинуватися. Ми вже люди у віці, але, на щастя, не хворіли на коронавірус. А після вакцинації, сподіваюсь, і не захворіємо. Принаймні, легший перебіг хвороби нам гарантований. 

За словами вінничанина, у чергу на вакцинацію їх записав сімейний лікар і коли вакцина з’явилася, то подзвонив до пари вінничан. 

— Ми дуже вдячні своєму сімейному лікарю Махновецькому, добре, що він про нас потурбувався, — каже чоловік. — Зараз пройшов тиждень після щеплення і я почуваю себе добре. Мій стан одразу після вакцинації теж був нормальний. Абсолютно ніякого дискомфорту, температури чи болю. 

Вінничанин Василь Кахно

Скільки людей вже вакцинувалося?

12 770 — саме стільки жителів нашої області станом на 4 квітня вже вакцинувалися. Всі вони зробили це вакциною AstraZeneca. А у сусідній Хмельницькій області, до слова, вже двоє людей отримали другу дозу вакцини. 

Загалом в Україні наразі вакцинувалися 291 824 людей. Слідкувати за динамікою можна ТУТ. 

Данні РНБО за 4 квітня 

Чим і як вакцинують?

Для того, щоб повноцінно імунізуватися від COVID-19, необхідно отримати дві дози вакцини. Україна отримала першу партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca/Covishield, виробленої в Індії під локальною назвою Covishield та придбаної державним коштом 23 лютого. Як пояснили нам на гарячій лінії МОЗ, поки лише ця вакцина доступна українцям. 

За словами працівниці гарячої лінії МОЗ, вакцини Sinovac Biotech, придбана за державні кошти, надійшла в Україну 25 березня. І вже найближчим часом буде використовуватися.

Україна також очікує отримати Novavax та Pfizer-BioNTech. Детальніше можна прочитати ТУТ. 

До слова, всі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

«Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках», — заявили в МОЗ.

Наскільки ефективні вакцини?

  • Вакцина Pfizer-BioNTech — у Канаді вона показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років. 
  • Вакцина AstraZeneca (Covishield) — ефективність цієї вакцини варіюється від 63% у захисті від симптоматичного COVID-19 осіб від 18 років.
  • Вакцина Sinovac Biotech — за наявними дослідженнями станом на 25 березня 2021 року ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.
  • Вакцина Novavax — попередня ефективність цієї вакцини - 96%. Під час третього етапу випробувань вакцини у Великій Британії її ефективність склала 89%.

Усі ці дані ми дізналися з офіційного інформаційного порталу з питань вакцинації проти COVID-19 - vaccination.covid19.gov.ua.

Який графік вакцинації? 

На початку лютого в МОЗ затвердили Дорожню карту вакцинації, за якою визначили черговість та пріоритетні групи, хто отримає щеплення безплатно. 

  • Перший етап — медичні працівники, які працюють із пацієнтами з COVID-19, працівники закладів для людей похилого віку, військовослужбовці в ООС; 
  • Другий етап — медичні працівники, люди похилого віку 80+ та соціальні працівники; 
  • Третій етап — люди віком від 65 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, вчителі та працівники сфери освіти; 
  • Четвертий етап — люди віком від 60 років, люди з хронічними захворюваннями, особи, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі; 
  • П’ятий етап — українці віком від 18 до 59 років, які не входять до зазначених цільових груп. 

Однак ця мапа не є остаточною. У МОЗ 1 березня постановили, що якщо є залишки вакцини, то можна поза чергою вакцинувати громадські діячів «з метою популяризації вакцинації».

Мені обов’язково це робити та чи маю я платити за вакцину?

Щеплення від коронавірусу добровільне та безплатне. Міністерство охорони здоров’я України та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров’я, а також ваших близьких, які можуть бути в групі ризику. Деталі ви можете дізнатися у свого сімейного лікаря. 

Як записатися в чергу на вакцину? 

Отже, ви вже дізналися, що це за вакцина, як проходить щеплення та впевнились, що хочете вакцинуватися. Тож, наступний крок — запис. Записатися на щеплення можна через контакт центр МОЗ за номером 0-800-60-20-19, через портал «Дія» або у свого сімейного лікаря. Наш журналіст на собі випробував запис у чергу через «Дію». Процес у нього зайняв близько однієї хвилини. Детальну інструкцію можете прочитати ТУТ. 

Я чув (ла) про залишкову вакцинацію. Що це?

Чому взагалі виникла залишкова вакцинація? Якщо простими словами, то в одному флаконі AstraZeneca — 10 доз вакцини, і використати їх треба протягом шести годин після відкриття. Якщо вакцина залишається, щоб її нераціонально не використовувати, формують такі списки. 

Першочергово все одно рекомендується вакцинувати пріоритетні групи ризику з  наступного етапу. Але для популяризації вакцинації та, щоб не втрачати залишкові дози вакцини, Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплювати цими залишковими дозами громадських діячів та лідерів суспільної думки. 

Зокрема: 

  • Ветеранів АТО/ООС; 
  • Народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних  адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних  організацій; 
  • Видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери  культури, які старші 60 років. 

Заповнити форму на запис в нашій області можна ТУТ. Якщо в області з’явиться вільна доза вакцини, з вами зв’яжуться і скажуть, куди можна підійти зробити щеплення.

Читайте також: 

Як вінничанам записатися на вакцинацію від COVID-19? Покрокова інструкція

Україні виділяють мільйон доз вакцини від Pfizer. Як записатись на щеплення?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up