Як вінничанам записатися на вакцинацію від COVID-19? Покрокова інструкція

Як вінничанам записатися на вакцинацію від COVID-19? Покрокова інструкція
Записатися на вакцинацію через «Дію» нам вдалося усього за 1 хвилину
  • З 1 березня можна стати в чергу на безкоштовну вакцинацію від ковіду онлайн, через портал «Дія».
  • Записатися на щеплення можна і через контакт центр МОЗ за номером 0-800-60-20-19 або у свого сімейного лікаря.
  • Ми спробували зареєструватися у лист очікування через «Дію» і склали покрокову інструкцію.

Вакцинація на Вінниччині розпочалася 24 лютого. Наразі щеплюють медиків, які працюють з ковідними пацієнтами, і станом на 28 лютого перші дози препарату отримали 80 людей.

Від учора почали приймати заявки на вакцинацію від всіх українців. Ми розповімо, як це можна зробити онлайн, та склали алгоритм дій.

Як записатись через «Дію»

Крок 1. Встановлюємо мобільний додаток «Дія» на смартфон або заходимо на портал «Дія»

Відео дня

Сайт/мобільний додаток потребує від користувача авторизації — через банкінг або електронний підпис (КЕП), за допомогою якого система отримує підтвердження вашої особи.

Якщо ви ще не зареєстровані, то доведеться створити свій особистий кабінет. А для цього доведеться ввести ваші персональні дані: адреса, серія та номер паспорту, ПІБ тощо. Щоб все це заповнити доведеться витратити 5-7 хвилин.

Крок 2. Далі в розділі «Послуги» обираємо пункт «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».

Крок 3. Вам потрібно буде обрати зі списку свою сферу діяльності. Оскільки «журналіст» немає у переліку, то обираємо пункт внизу листа — «нічого з цього переліку».

Цікаво те, що якщо оберете, що ви військовослужбовець або соцпрацівник чи медик, то система вас не запише в чергу. З’явиться повідомлення, що вам не потрібно записуватись, бо «роботодавець або керівник установи внесе вас у список та повідомить про час і дату вакцинації».

Крок 4. Після застосунок попросить обрати місце, де ви хотіли б зробити щеплення: зі списку обираємо Вінницьку область та місто Вінниця.

Крок 5. На цьому все. «Дякуємо! Ви записані до листа очікування, — повідомила «Дія». — Як тільки вакцина стане доступною для вашого етапу — ми надішлемо сповіщення».

Також система зазначила, що після цього сповіщення зможу вибрати зручну дату, час та пункт щеплення. Загалом, вдалося усього за 1 хвилину зареєструватися у листі очікування на щеплення.

Однак у «Дії» реєструють саме в лист очікування на вакцину.

«Громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатись до пункту щеплення, обравши конкретну дату та час візиту відповідно до етапу, який визначено Дорожньою картою по вакцинації», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Як ще можна записатись?

Щоб записатись у лист очікування на безкоштовне щеплення від COVID-19 можна зателефонувати за номером 0 800 60 20 19. Це Національний контакт-центр МОЗ, де оператор попросить зазначити вас свої дані: ПІБ, адресу, ваш номер платника податків тощо. Відтак по телефону ви можете зазначити місце, де захочете вакцинуватися.

Також поставити в чергу на вакцинацію може і сімейний лікар, з яким у вас підписана декларація.

Коли і чим вакцинуватимуть?

Наразі в Україні доступна тільки одна вакцина — CoviShield, яку виробляють в Індії за ліцензією AstraZeneca. 

На державному ресурсі «Вакцинація від COVID-19» повідомляють, що цей препарат має ефективність від 63%, для повноцінної імунізації одній людині потрібно вводити дві дози, з інтервалом 28 днів.

Вакцина схвалена для екстреного використання в країнах ЄС, Великобританії, Індії. Нещодавно стало відомо, що Канада замовила два мільйони доз CoviShield для вакцинації своїх громадян.

На початку лютого в МОЗ затвердили Дорожню карту вакцинації, за якою визначили черговість та пріоритетні групи, хто отримає щеплення безкоштовно. 

  • Перший етап — медичні працівники, які працюють із пацієнтами з COVID-19, працівники закладів для людей похилого віку, військовослужбовці в ООС;
  • Другий етап — медичні працівники, люди похилого віку 80+ та соціальні працівники;
  • Третій етап — люди віком від 65 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, вчителі та працівники сфери освіти;
  • Четвертий етап — люди віком від 60 років, люди з хронічними захворюваннями, особи, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі;
  • П’ятий етап — українці віком від 18 до 59 років, які не входять до зазначених цільових груп.

Однак ця мапа не є остаточною. У МОЗ 1 березня постановили, що якщо є залишки вакцини, то можна поза чергою вакцинувати громадські діячів «з метою популяризації вакцинації».

Залишки вакцини можуть утворюватися, якщо буде багато відмов від вакцинації у пріоритетній групі або мало людей прийдуть на щеплення чи мобільна бригада не може використати весь флакон протягом шести годин (у одному флаконі десять доз препарату).

Вакцинація в Україні, нагадаємо, є добровільною.

Від редакції

Ми залишаємо цей матеріал у вільному доступі, щоб якомога більше людей дізналися цю перевірену нами інформацію. Підтримайте редакцію підпискою і ми зробимо для вас більше актуальних і корисних публікацій.

Читайте також:

«Прийшли, аби вберегти близьких»: як вінницькі медики вакцинуються від коронавірусу

Чи треба вакцинуватися тим, хто перехворів? Відповіді на важливі питання про COVID-щеплення

Інфекціоніст: Сподіваємось на вакцини від корони. Бо лікування ще не придумали

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Елена Акчурина
    Не забракне вакцини на друге щеплення через 28 днів?
  • Olexandr
    Брехуни. заходиш в дію а там пише Запис до листа очікування вакцинації від covid-19 В розробці. !!!!!
    Валерий Чудновский reply Olexandr
    Брехуни?! Може спочатку оновите додаток "Дії" на смартфоні, перш ніж звинувачувати у брехні?
  • Светлана Винницкая
    Очередь, небось, на 10 лет вперед😂
  • Антон Мельник
    Визнаними у світі  вакцинами через деякий час в приватних клініках будемо вакцинуватися за власне бабло
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up