Офіційно Вінниця йде на карантин. Людей просять залишатися вдома і не виходити без крайньої необхідності. Якщо вже доводиться кудись виходити, медики радять дотримуватися елементарних заходів безпеки, серед яких регулярне та правильне миття рук. Ми поговорили з лікарем-педіатром Андрієм Шиманським про те, як це правильно робити.
— Сьогодні в Україні доволі прикра ситуація з інфекційним контролем та вакцинацією. Це стосується грипу та кору в першу чергу. Також, звісно, зараз існує реальна загроза коронавірусної інфекції — тому миття рук та використання санітайзерів — на сьогоднішній день, одні з найважливіших хороших звичок.
Миття рук було важливим завжди, не лише зараз. Це найпростіший та один з найдієвіших методів профілактики багатьох інфекцій. Уявіть, важливість миття рук була доведена близько 170 років тому, і це відкриття щоденно рятує тисячі життів.
— Руки потрібно мити під теплою проточною водою з милом. Миття рук повинно тривати не менше 40-60 секунд. Для зручності — це тривалість пісні Happy Birthday проспіваної два рази. Зверніть увагу на постер нижче. Саме в такій послідовності потрібно мити руки, щоб вимити всі важкодоступні частини: ділянки між пальцями, кисть, нігті, заглиблення долоні.
— Почнемо з того, чим не варто витирати: це багаторазовими рушниками у громадських місцях. Ідеальний засіб — одноразові паперові рушники. Використання сушилок теж допускається, але їх краще уникати, адже з потоком повітря на чисті руки можуть потрапити віруси, бактерії і гриби.
Після того, як ми висушили руки одноразовим рушником — ним же ми закриваємо кран та відкриваємо двері. Не контактуйте чистими руками з поверхнями вбиральні.
— Чим більше — тим краще. Звісно, що в межах розумного. Руки варто мити:
Пам’ятайте, якщо у вас є схильність до сухості шкіри — після миття рук нанесіть на них зволожуючий засіб.
— Найкращий засіб — звичайне мило. У громадських місцях перевагу надавайте рідкому милу. FDA (Управління продовольства і медикаментів — авт.) заборонило використання мил з додаванням антибіотиків, — це не показало своїх переваг, проте є ризики алергічних реакцій та розвитку резистентних бактерій.
— За можливістю варто надавати перевагу миттю рук з милом. Проте, якщо такої змоги немає — використайте спиртовмісний антисептик. Рекомендована концентрація спирту — 60-90%. Завжди увагу звертайте на склад.
Нанесіть кількість антисептику розміром з 50 копійок. Ретельно розітріть між долонями, обов’язково обробіть тильну поверхню долонь та ділянку між пальцями.
— Якщо даним пристроєм користуєтеся лише ви, то цілком вистачає звичайного регулярного прибирання. Використання антисептиків не є обов’язковим, але допустиме.
Якщо це робочі пристрої, або з ними контактують інші люди — то, хоча б один раз на добу варто використовувати спеціальні антисептики.
Читайте також:
Закрити не можна працювати. Чому у Вінниці до цих пір працюють кафе та ресторани
«Зараз для вірусу в Україні просто рай», — вінничанин пише поради, як поводитись в карантин
Перукарні, ринки, ресторани і більшість магазинів. Що мають закрити з 17 березня у Вінниці
Як реагують на загрозу вірусу в найбільш людних місцях? Хроніки карантину
Засідання комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)
Брифінг щодо заходів на Вінниччині через епідемію коронавірусу (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер