За словами заступника директора міського департаменту охорони здоров'я Людмили Саєнко, на сьогоднішній день проводиться моніторинг дітей, які не мають щеплень від кору взагалі чи ревакцинації. За заявами батьків, їх вакцинують.
Щоб оголошувати карантин, мають бути підстави. Так, у місті хворіють на кір та грип, втім, судячи з того, як діти відвідують навчальні заклади, ситуація виглядає спотвореною.
— На сьогодні дуже малий відсоток дітей, які не ходять у школи та дитсадки через хворобу. Середній показник по школах коливається від 8% до 11%, — говорить Людмила Саєнко. — Пороговий показник для оголошення карантину 20% і більше відсутніх у навчальних закладах дітей.
За словами спеціаліста, проблема в тому, що батьки відпускають дітей на навчання з катаральними проявами хвороби. Тим самим наражають на небезпеку як свою дитину (можуть статися ускладнення), так і інших здорових дітей.
— Катаральні прояви, такі як нежить, кашель можуть бути передвісниками ГРВІ, грипу, а також кору, — говорить Саєнко. — Тож звертаємось до батьків з проханням: бачите, що дитина зле почувається, залиште її вдома.
— Кір вважається дитячою інфекцією, і якщо дитина має два щеплення, навіть коли захворіє, то перенесе цю хворобу не так страшно, - говорить Людмила Саєнко. - Буде нежить, температура, погане самопочуття, та все пройде за кілька днів і без наслідків. Серйозний перебіг хвороби та її наслідки мають саме нещепленні діти та дорослі. Ті, що не робили жодного щеплення КПК (кір, паротит, краснуха), або її ревакцинації.
За словами спеціаліста, говорити про карантин в школах через кір нереально.
— Уявімо ситуацію, гіпотетично в якомусь класі захворів на кір школяр Іванов, дітей відправили на карантин. Оскільки інкубаційний період хвороби 21 день, то карантин має бути не меншим цього терміну, — говорить Саєнко. — Усе начебто добре, та на 20-й день кір виявили в Петрова. І знову карантин. Розумієте, так можна тримати школярів на карантині, починаючи з зими по кінець травня. У дитячих садочках ситуація дещо інша, адже групи дітей там досить відокремленні, тож їх простіше ізолювати.
У Житомирі з 11 лютого вихованці дитсадків, учні шкіл та ПТУ можуть відвідувати заняття лише на підставі довідки про щеплення від кору. Вимушений захід, який застосувала адміністрація міста, щоб підкріпити на місцевому рівні положення ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 15 якого передбачає, що прийом дітей до навчальних закладів здійснюється за наявністю відповідних довідок про щеплення.
За словами директора Вінницького департаменту освіти Оксани Яценко, на засіданні міської комісії з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 січня 2019 року у нас був прийнятий протокол №1 з відповідним рішенням.
— А саме пункт 4.2, в якому зазначається наступне: при реєстрації випадку захворювання на кір у виховному закладі, дошкільної чи шкільної освіти, забороняти відвідувати його дітям, які не були щеплені від кору або не отримали другу дозу КПК, - говорить директор департаменту.
Впродовж 8-го тижня 2019 року за оперативними даними в області захворіли на кір 235 осіб, із них 104 дорослих та 131 дитина. Кількість захворілих в порівнянні з попереднім тижнем зменшилась на 3 %. З початку поточного року в області зареєстровано 2136 випадків кору. Серед захворілих 1206 дітей. Із всіх захворілих 65,5 % не були щеплені проти кору.
Випадки кору реєструються у всіх адміністративних територіях області.
Найбільше людей захворіли на кір в:
Читайте також:
Спецоперація проти кору: вакцинують усіх до 18 років
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
2. Кожний громадянин має право на збереження цих прав.
3. Право будь-якої людини закінчується там, де починається право іншої.