Щороку міжсезоння приносить нам спалахи грипу та застуди, оскільки людський імунітет у цей період ослаблений. Восени ми стаємо більш сприйнятливими до інфекцій, в період епідемії коронавірусу тим більше. Особливу увагу слід приділяти увагу почуттю дітей, їхньому харчуванню та режиму дня.
— До щоденних звичок для міцного імунітету належать збалансоване і різноманітне харчування, гігієна сну, регулярна фізична активність, режим навчання та відпочинку, — говорить лікар сімейної медицини Юрій Тарануха.— Дорослі мають дозувати своїй малечі час користування гаджетами, більше проводити з ними на свіжому повітрі.
Для того, щоб забезпечити захист імунітету, діти повинні отримувати з раціону всі необхідні поживні речовини, вітаміни, особливо білки.
— Осінь щедра пора на овочі і фрукти, тому перед початком зимового періоду слід збагатити свій організм вітамінами, — рекомендує педіатр. — Болгарський перець, ківі лимон щедрі на вітамін С. Чаї з калини та шипшини теж будуть корисними. Це все буде профілактикою від застудних захворювань. І не забувайте про білкову їжу рослинного і тваринного походження. Бо саме білок допомагає організму впоратися з вірусами.
Також не забувайте по старі добрі рекомендації про зміцнення імунітету продуктами бджолярства. Рекомендується тим дітям, в кого немає алергії на мед.
— Сам маю пасіку, тому неодноразово доньку свою лікував бджолиним пилком, — говорить Юрій Тарануха.— Для профілактики від ГРВІ рекомендую і дорослим і малим приймати по ½ чайної ложки 2 рази на день протягом трьох тижнів. Пилок — продукт збагачений усіма необхідними для організма вітамінами і білком.
Не лише лікар сімейної медицини наголошує, що усі необхідні поживні речовини дитина має отримувати не з аптечних пляшечок. Збалансоване та різноманітне харчування цілком забезпечує потреби імунної системи та допомагає зформувати міцний імунітет,вважає імунолог Вікторія Задорожна. Вона теж не рекомендує купувати препарати, які «підвищують» імунітет.
— Більшість імуномодулюючих засобів на українському фармацевтичному ринку не мають доказової бази: низький рівень безпеки, перевірки у дослідженнях, відсутність у міжнародних протоколах лікування, — говорить фахівець. — Не варто призначати препарати дитині самостійно, довіряти рекламі чи публікаціям в інтернеті.
Варто радитися зі своїм довіреним лікарем — сімейним чи педіатром.
А ще лікар рекомендує займатися малечі спортом, рухливими іграми на повітрі.
— Регулярна помірна активність, як біг, плавання, спортивні секції чи ранкова гімнастика, знижує рівень гормонів стресу, позитивно впливає на інтелектуальний розвиток, запобігає інфекційним хворобам, покращує сон і травлення, — пояснює імунолог. — Фізичні вправи та спорт формують здоровий зв’язок між трьома системами: нервовою, ендокринною та імунною.
Фахівці рекомендують вінничанам цьогоріч бути особливо прискіпливим до власного та здоров'я дітей. З погіршенням погоди, у нашому місті значно зросла кількість хворих на застуду та ГРВІ.
Читайте також:
«Помаранчеве» навчання: або як вінницькі школярі знову ходять в школу за графіком
Нові правила від МОЗ: яких хворих на COVID-19 кластимуть до стаціонару
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер