На Вінниччині розгорівся гучний скандал через перехід прихожан в ПЦУ

На Вінниччині розгорівся гучний скандал через перехід прихожан в ПЦУ

Парафіяни в Вінницькій області заблокували двері в храм, в якому служить священик Московського патріархату, оскільки частина села Лукашівка підтримує перехід в помісну українську церкву.

Завтра, 12 січня 2019 року, в селі Лукашівка мають відбутися збори, в ході якого люди будуть голосувати, яку саме юрисдикцію вони вибирають, повідомляє «ТСН».

—  Я приїхав, але не можу зайти в храм, як нормальна людина - замінили замок, а через вівтар заблоковані двері, — розповів журналістам батюшка Федір Расторгуєв.

Але самі селяни кажуть, що двері вони просто заблокували, щоб злодії нічого не забрали.

— У нас приблизно 80% молоді, і все село підтримує нову українську церкву. Але тут збирається 20 бабусь, яких батюшка налаштовує, що Симеон - Іуда, що Москва - наша батьківщина, — розповіла касир храму Світлана Ібер.

Загалом у Вінницькій області близько 320 парафій Московського патріархату, з яких вже 20 перейшли в автокефальну церкву. Крім того не менше 10 готуються до приєднання.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (126)
  • Наташа Прошина
    Ми коли небудь, вже станемо людьми
  • Наталя Ковалева
    Коли бог вершить чудо , то і диявіл підкориться.
  • Next
    Для України, цим все вирішено!
    Иванов Иван reply Next
    недоно шеный все решится в начале 20 года а эти попы пошли все нах... порох дал на лапу и все поехало пока а я также  думаю что все решено это называется писец
  • Светлана Черная
    Бог всегда победитель . И Слава Ему !
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 В’їхав у Kia, бо був п’яний: на Хмельницькому шосе затримали водія з 12-кратним перевищенням алкоголю 20:02 В мерії німецького Мюнстера відкрили робочий кабінет на честь Вінниці 19:19 Липовець — наймолодше місто країни. Як населені пункти Вінниччини з міст перетворювали на селища і назад 18:56 Під ковдрою на задньому сидінні. У Вінниці спіймали подружжя, яке за $6 500 переправляло людей за кордон Від читача 08:37 Круглий стіл з ініціативною групою з питань зниклих безвісти організував Хмільницький осередок ГО «Захист держави» 18:04 Четверо вінницьких педагогів здобули перемогу в І турі конкурсу «Учитель року – 2026» 17:11 «Глибокі сенси, що змушують зупинитись і відчути»: художниця Світлана Сулима відкрила виставку «Скарб» photo_camera 16:38 Вінничани виступили проти закриття гінекологічного відділення на Замостянській. Що відповіла міськрада 15:22 Зарядка для електрокарів у дворі багатоповерхівок? У Вінниці обговорюють новий пілотний проєкт 14:15 Звільнився по догляду за братом з інвалідністю — отримав відмову у відстрочці. Чи законна позиція ТЦК? play_circle_filled 14:10 Священнослужителі з Вінниччини долучилися до прощання з Патріархом Філаретом у столиці photo_camera 13:09 Купив ГАЗ удвічі дорожче за ринкову ціну — директор Погребищенської громади потрапив під слідство 12:57 Не дають відпочити на пенсії. Микола Форманюк знову очолив «Вінницьку транспортну компанію» 12:02 Через недопалок на Ямпільщині загинув 65-річний чоловік. Ще вісім пожеж сталися в області 11:03 «Зачепери» знову розважаються на вулицях міста. Чому це небезпечно 10:40 WEAGRO: коли ресурси для посівної потрібні вже зараз (новини компаній) 10:25 П’яна бійка біля кальян-бару — шестеро потрапили до райуправління play_circle_filled 10:05 Без прав і під кайфом: на трасі М-30 зупинили водія Hummer 09:33 Які вулиці тимчасово залишаться без води та електрики 23 березня. Перелік адрес 09:25 Дошколярик у Вінниці: кращі місця для навчання та розвитку вашої дитини (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up