Вінницька футболістка підписала контракт із американським клубом

Вінницька футболістка підписала контракт із американським клубом

Вінничанку, кандидата у майстри спорту Юлію Христюк другий рік поспіль визнали кращою молодою футболісткою України. Після цього вона підписала контракт із одним із американських клубів. 16-річна представниця клубу «ЕМС-Поділля» (Вінниця) із наступного сезону виступатиме за команду «Old Dominion University» університету Вірджинії. Там же Юлія Христюк буде навчатися наступні чотири роки. Нагадаємо, збірна США – чинний чемпіон світу, тож рівень жіночого футболу в цій країні є надзвичайно високим.  

Обрали одну українку

До Америки дівчина перебирається в серпні цього року. Юлія Христюк каже, що збулася її мрія.

– Я офіційно підписала угоду із «Old Dominion University». Хочу подякувати своїй родині за підтримку та віру в мене. Також дякую своїй команді і тренеру Олександру Дудніку, без яких це було б неможливим, – каже Юлія Христюк.

Допомогла вінничанці футболістка національної збірної України Ніколь Козлова. Вона навчається і грає за інший університет штату Вірджинія. Її батьки – українці. Разом із американською жіночою футбольною лігою вони розробили проект, який допомагає гравцям із України переїздити на навчання за океан. В його рамках щороку обирають одну спортсменку. Цього разу зробили вибір на користь Юлії Христюк. Їй оплачуватимуть переліт, проживання, харчування і навчання. Тобто все ­– безкоштовно. 

– За можливість грати і навчатись в США дякую сім’ї Ніколь Козлової і в першу чергу її батьку. Вони обрали мене на цей проект та допомагали у всьому. Зокрема, сприяли у підготовці до тестів із англійської мови. А також демонстрували моє відео із матчів тренерам університетської команди, – каже вінничанка.

Тепер Юлія Христюк збирається допомагати іншим українкам робити кар’єру в Штатах:

– Немає нічого неможливого! Якщо ти дівчина 2005-2006 р. н., також любиш футбол та мрієш грати за океаном, я чекаю на твоє повідомлення. Буду рада допомогти та розповісти більше про проект.

Хоче продовжити виступи за збірну

Юлія Христюк не збирається припиняти виступати за збірну України, якщо її викликатимуть. Мовляв, Ніколь Козлова грає за збірну, постійно літає на матчі. Витрати їй компенсує національна федерація.

– Мені жити вдома ще майже півроку. Думаю, що згодом сильно сумуватиму за рідними, друзями і своєю вінницькою командою. Але прагну розвивати спортивну кар’єру і знайти собі дорослий клуб. Бо США – найсильніші на планеті у розвитку жіночого футболу, – пояснює Юлія Христюк.  

Вінничанка після завершення університету мріє залишитися за океаном, грати за сильний американський клуб і водночас виступати за національну жіночу збірну України

– Тренером національної жіночої команди є Наталія Зінченко, яка раніше працювала зі збірною країни серед дівчат до 19 років. І футболістки 2000 р.н. вже виступають в складі головною синьо-жовтої збірної. Це гарний приклад для наслідування. Тому, сподіваюся, через 2-3 роки і мені це вдасться. Є гарний приклад вінничанки Ірини Кочнєвої (нині – гравець найсильнішої команди України «Житлобуд-1» - авт.), яку регулярно викликають до національної збірної, – сказала Юлія Христюк. 

Капітан юнацької збірної


Юлія Христюк займається футболом вже шість років. Дівчина є вихованкою школи Блохіна-Бєланова. Окрім виступів за жіночий клуб вищої ліги «ЕМС-Поділля», вона є капітаном збірної України серед дівчат до 17 років. Юлія грає на позиції центрального півзахисника. Також може діяти в ролі форварда.

Щорічно проходить конкурс "Футбольні зірки України". Голосування проводить Асоціація футболу України, переможця визначають професійні тренери. Юля тричі була номінована на звання найкращої молодого футболістки України до 17 років. У 2017 році посіла третє місце. Наступного року вінничанка стала переможницею конкурсу. У 2019 році Юля отримала подвійну нагороду: стала найкращою футболісткою країни до 17 років і до 19 років.

– Якщо чесно, зовсім не сподівалася. Минулого року отримала визнання. І думала, що цього разу переможе хтось інший. До того ж в збірній України до 17 років разом зі мною грає багато сильних футболісток, – прокоментувала вона.

Юлія Христюк пояснила, чому вона в юності обрала саме футбол:

– Це дуже емоційна гра, яка мені завжди подобалася. У ній потрібно проявляти характер. Вважаю, що він у мене сильний.

 

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:03 Очисні споруди хочуть модернізувати, а «Ховрашів’ю» дати статус заказника: рішення облради 17:15 Модернізація очисних споруд у Сабарові: обласна рада затвердила договір про співпрацю (Пресслужба Вінницької обласної ради) 17:10 Дзюдо, пауерліфтинг та сумо: п'ята спортшкола запрошує дітей на безкоштовні тренування 16:15 Як підготувати дитину до школи без сліз та стресу: поради дають психолог і медик Від читача 17:12 Продаж товару в Інтернеті 16:01 Палали сухостій та пожнивні залишки у кожному районі області photo_camera 15:11 14-річна вінничанка представлятиме Україну на Юнацькій Олімпіаді-2026 photo_camera 14:09 У водойму під Вінницею зливають фекалії 13:47 На всю Вінниччину — 79 маршрутів. Куди їдуть автобуси і чого бракує області 13:17 Готуйтеся до погодних змін: що буде на Вінниччині найближчими днями photo_camera 13:13 Наші розгромили шість пунктів управління дронами росіян photo_camera 12:25 Новий подих традицій: Чому вишиваний одяг підкорює світ? (Новини компаній) 12:21 Сміттєпереробний комплекс у Людавці: інвестор керуватиме обʼєктом 50 років play_circle_filled photo_camera 11:12 За $9,5 тисячі допомагав залишити військову частину. У Вінниці затримали контрактника photo_camera 10:01 Понад 30 машин поливають дороги, а бригади ремонтують мережі 09:17 Понад рік вважався зниклим безвісти: прощаються із загиблим снайпером Олександром Москаленком 08:01 Сьогодні вітаємо Олександра та Марфу. Історія, заборони та прикмети 21 серпня 22:34 Справжній бебі-бум: у першій міській лікарні за добу народилися 12 немовлят photo_camera 22:29 По 60 годин громадських робіт: у Вінниці покарали пранкерів, які блокували рух трамвая № 6 play_circle_filled 21:01 Вінничани вирішать, чи потрібні місту 100 контейнерів для одягу та текстилю
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up