Зміни у податковому законодавстві України через поширення COVID-19 (Пресслужба KPMG)

Зміни у податковому законодавстві України через поширення COVID-19 (Пресслужба KPMG)

Нещодавній спалах коронавірусу (COVID-19) створив нові виклики для бізнес-середовища, які вимагають зваженого, практичного та усвідомленого підходу з боку лідерів

17 березня, Верховна Рада України прийняла Законопроект №3220 про «Про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – «Закон»). Цей Закон спрямований на підтримку бізнесу у період карантину та звільнення підприємств від податкових штрафів, перевірок, пені тощо.

Деякі заходи дійсно дають пом’якшення для бізнесу на цей непростий період. Однак звертаємо увагу, що система оподаткування та адміністрування податків продовжує діяти, тому рекомендуємо детально аналізувати нововведення та приймати рішення, що допоможуть зберегти бізнес у довгостроковій перспективі.

Основні зміни до Податкового кодексу та до закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» полягають у наступному:

Спрощення щодо нарахування штрафів і пені.

В період з 1 березня по 31 травня 2020 року:

 1. Не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства за виключенням порушень щодо:
  1. нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати;
  2. обліку, виробництва, обігу спирту етилового та пального;
  3. відчуження майна, що знаходиться у податковій заставі.
 2. Не нараховується пеня за порушення податкового законодавства. Нарахована, але не сплачена пеня за цей період підлягає списанню.

В період з 1 березня по 30 квітня 2020 року:

 1. штрафні санкції не застосовуються за несвоєчасне подання звітності та несвоєчасну сплату ЄСВ;
 2. платникам ЄСВ пеня не нараховується, а вже нарахована підлягає списанню.
   

Спрощення щодо нарахування та сплати податків і зборів.

За період з 1 березня по 30 квітня 2020 року:

 1. Не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), що використовується у господарській діяльності. Передбачено право подати уточнюючу декларацію для зміни суми податку.
 2. Не оподатковуються податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Передбачено право подати уточнюючу декларацію для зміни суми податку.
 3. Звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе фізичні особи-підприємці, особи, що провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства.
   

Спрощення щодо перевірок.

На період з 18 березня по 31 травня 2020 року:

 1. Установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, окрім перевірок з питань бюджетного відшкодування ПДВ (п.78.1.8 ПКУ). Планові перевірки, відповідно до плану-графіку на 2020 рік, що мали розпочатися в цей період будуть перенесені. Інформація про перенесення буде оприлюднена на офіційному веб-сайті ДПС до 30 березня.
 2. Податкові перевірки, що вже почалися, будуть призупинені до 31 травня 2020 року.

Але зверніть увагу, що на цей же період зупиняється перебіг строків давності, передбачений ст. 102 Податкового кодексу України.

На період з 18 березня по 18 травня 2020 року:

 1. Установлено мораторій на проведення документальних перевірок з правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

Також, переноситься реалізація закону про РРО на три місяці – на 1 січня 2021 року.

До 31 травня 2020 року забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (окрім нагляду за суб’єктами з високим ступенем ризику, у сфері дотримання вимог щодо формування державних регульованих цін та питань санітарного й епідемічного благополуччя).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування [17.03.2020 р. законопроект направлено на підпис Президенту].

Ми підготували веб-сайт сторінку з матеріалами, як набути стійкість та допомогти вашому бізнесу пройти крізь складні часи. Додатково KPMG в Україні готова знайти відповіді на ваші бізнес питання. Будь ласка, надсилайте ваші запитання з темою «Коронавірус: бізнес-запит» нам на пошту – info@kpmg.ua.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
22:00 Важливе за тиждень. Найцікавіші новини від 3 до 10 серпня, які ви могли пропустити 20:30 Де запланували відключення світла? Графік на наступний тиждень 19:56 «Добре здоров'я на Інтері»: 5 причин дивитися нове ток-шоу (Прес-служба Інтер) 19:01 Магнітні бурі у серпні: календар небезпечних дат в Україні Від читача 22:10 Жителі Агрономчного в спеку залишили без води . 18:00 Підготовка до школи: як вибрати якісний рюкзак або портфель? 17:02 Дополачуватимуть до пенсій родинам військовим, загиблих в АТО/ООС. 16:30 У Козерогів все вдаватиметься, а Стрільцям — рухатись вперед. Гороскоп на 10 — 17 серпня 16:08 Преображення Господнє: коли відзначатимуть у 2020 році та історія свята 15:30 На відкритті фонтану Roshen люди «забили» на маски. Чи потрібно свято в карантин? 15:15 На новий туалет біля Лісопарку готові викласти 1,5 мільйона гривень 14:57 На Масложирі встановлюють сцену з амфітеатром біля озера 14:14 Кросворд від 20minut.ua: які ви знаєте старі кафе Вінниці? stars 13:51 Що очікує долар, євро та рубль на наступному тижні (10 — 17 серпня) 13:01 Завтра перекриють частину вулиці Острозького. Що там робитимуть? 12:12 У Вінниці з’явився теплохід «Моя Ластівка». Його купив «Зеленбуд» за 1 мільйон гривень 11:25 Померла 55-вінничанка від коронавірусу. По районах виявили 19 нових хворих 10:40 Шестирічний Кірюша бореться з раком. Ціна життя — 76 тисяч гривень в місяць 10:10 Вінниця в Instagram. Кращі фото за перший тиждень серпня photo_camera stars 09:40 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 8 серпня, які ви могли пропустити
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up