Нещодавній спалах коронавірусу (COVID-19) створив нові виклики для бізнес-середовища, які вимагають зваженого, практичного та усвідомленого підходу з боку лідерів
17 березня, Верховна Рада України прийняла Законопроект №3220 про «Про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – «Закон»). Цей Закон спрямований на підтримку бізнесу у період карантину та звільнення підприємств від податкових штрафів, перевірок, пені тощо.
Деякі заходи дійсно дають пом’якшення для бізнесу на цей непростий період. Однак звертаємо увагу, що система оподаткування та адміністрування податків продовжує діяти, тому рекомендуємо детально аналізувати нововведення та приймати рішення, що допоможуть зберегти бізнес у довгостроковій перспективі.
Основні зміни до Податкового кодексу та до закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» полягають у наступному:
В період з 1 березня по 31 травня 2020 року:
В період з 1 березня по 30 квітня 2020 року:
За період з 1 березня по 30 квітня 2020 року:
На період з 18 березня по 31 травня 2020 року:
Але зверніть увагу, що на цей же період зупиняється перебіг строків давності, передбачений ст. 102 Податкового кодексу України.
На період з 18 березня по 18 травня 2020 року:
Також, переноситься реалізація закону про РРО на три місяці – на 1 січня 2021 року.
До 31 травня 2020 року забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (окрім нагляду за суб’єктами з високим ступенем ризику, у сфері дотримання вимог щодо формування державних регульованих цін та питань санітарного й епідемічного благополуччя).
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування [17.03.2020 р. законопроект направлено на підпис Президенту].
Ми підготували веб-сайт сторінку з матеріалами, як набути стійкість та допомогти вашому бізнесу пройти крізь складні часи. Додатково KPMG в Україні готова знайти відповіді на ваші бізнес питання. Будь ласка, надсилайте ваші запитання з темою «Коронавірус: бізнес-запит» нам на пошту – [email protected].
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер