Націоналісти у Вінницькій області із тріском програли вибори у Жмеринці

Націоналісти у Вінницькій області із тріском програли вибори у Жмеринці
3 червня у Жмеринській міській раді пройшла позачергова сесія, на якій переможець позачергових виборів на посаду міського голови Жмеринки Зіновій Трахтенберг отримав ключ від міста й офіційно вступив на посаду мера.

Проте, цей день був сумним для місцевого осередку Всеукраїнського об’єднання "Свобода", адже їх кандидат – Галина Смоленцева із тріском програла вибори, набравши трохи більше 1,4% голосів жмеринчан. І це вже не перша серйозна поразка "Свободи" на Вінниччині під керівництвом Олексія Фурмана…
Під керівництвом Фурмана "Свобода" "пролетіла" повз обласну раду
Першим гучним провалом націоналістичної партії у Вінницькій області, що зараз практично домінує у західних областях України стали жовтневі вибори. Тоді за всіма екзот-полами "Свободі" давали принаймні не менше 5% голосів на виборах до Вінницької обласної ради, проте у кінцевому результаті партія набрали 2,95% голосів й не потрапила до обласного парламенту. Частина невдоволених націоналістів тоді казала, що Фурман програв ці вибори через власну жадібність. Подейкували, що голову обласної "Свободи" тоді викликав "на килим" Олег Тягнибок, який, нібито, вимагав пояснень провальних результатів виборів. А Фурман, нібито, ледь не на колінах вимолював прощення у партійного вождя за те, що не забезпечив спостерігачами на 75% виборчих дільницях у Вінницькій області й казав, що це сталося через зраду політичних партнерів – "Батьківщину" та "Єдність", з якими він домовився про захист голосів при підрахунку результатів виборів. Його ж опоненти казали, що він банально пожалів коштів на оплату роботи спостерігачів.
Жмеринське дежа-вю
Здавалося, з такої поразки треба винести серйозні уроки, щоб надалі не повторювати їх. Однак провальна виборча історія вінницької "Свободи" продовжилася у Жмеринці.
По-перше, саме висування Галини Смоленцевої кандидатом у мери Жмеринки викликало серед націоналістів багато здивувань. По-перше, під час попередньої кампанії вона працювала у виборчому штабі нинішнього переможця виборів Зіновія Трахтенберга, супроводжуючи його у передвиборчих поїздках та роздаючи його агітаційні матеріали у наметах "Свободи". Для багатьох виборців така співпраця була сприйнята, як доказ співпраці "Свободи" із владою, адже саме прізвище цього кандидата в мери і "Свобода" важко поєднати, зважаючи на те, що членом цієї націоналістичної партії може стали лише етнічний українець.
А по-друге, у Жмеринці був більш сильний кандидат у мери – Віктор Дуфенюк, який на жовтневих виборах переміг у своєму мажоритарному окрузі, ставши єдиним депутатом Жмеринської міської ради від "Свободи". Але виявилося, що цього депутата було прийнято до лав партії із порушеннями, що призвело до цілого ряду внутрішньопартійних "розбірок", а Дуфенюку не залишилось можливості балотуватися на посаду мера Жмеринки.
Результатом всього цього стало те, що пані Галина Смоленцева на позачергових виборах міського голови Жмеринки набрала аж 187 голосів виборців (1,49%), програвши переможцю та ще п’ятьом кандидатам. І серед опонентів Фурмана закралася думка, а чи не стала ця поразка результатом його закулісних домовленостей.
Шлях до "Свободи"
Про те, що Фурман вміє домовлятися свідчить його попередня кар’єра в органах місцевого самоврядування Вінниччини. Спочатку він дуже вдало "примостився" на посаді голови земельної комісії Вінницької міської ради, що дало йому отримати доступ до "найжирнішого шматка вінницької власності" – землі. Про те, що він цим вдало скористався свідчить той факт, що Вінниця досі не може вирішити питання про добудову дороги по Келецькій до Барського шосе й закільцювання трамвайної колії між Вишенькою та Західним вокзалом.
Але із приходом до влади у місті Володимира Гройсмана, Фурману прийшлось залишити надії подальшого перебування біля міської "годівниці" й перебазуватися у Вінницьку районну раду, куди він потрапив спочатку за списками "Нашої України", потім перейшов у фракцію Народного руху, а потім, після невдалої спроби потрапити до керівного склади райради та домінуючою фракції "Батьківщина", він раптово став націоналістом, очоливши обласну організацію ВО "Свобода". Причому не тоді, коли "Свободу" ганьбили де могли, а тоді коли ця політична сила почала "піднімати голову" й набирати прихильність виборців після сварок і поразок "помаранчевої" команди Віктора Ющенка. Не треба бути відомим політичним аналітиком, щоб зрозуміти, що так зазвичай діють конь’юнктурщики.
Комуністичне коріння головного націоналіста Вінниччини
Проте, виявляється дії Олексія Фурмана стають цілком зрозумілими, коли ближче знайомишся із його родинним корінням. Виявляється дідусем головного "свободівця" Вінницької області був Микола Корнійович Фурман, що багато років був одним керівників Комуністичної партії Радянського Союзу на теренах Вінниччини у післявоєнні роки. Це стало відомим завдяки інтернет-порталу Інституту історії України Національної академії наук України. На ньому був розміщений науковий матеріал київського історика Романа Подкура, що досліджував формування та функціонування обласної управлінської мережі в середині 1950-х – початку 1960 років, на основі матеріалів Вінницького обкому Компартії України. З одного боку, онук за дідуся не відповідає. З іншого боку, як кажуть в народі "яблуко від яблуні далеко не падає". Отож, про дідуся лідера славних націоналістів Вінниччини з ВО "Свобода".
Народився Микола Корнійович Фурман у одному з єврейських містечок Хмельницької області. Навчався в Одеському педагогічному інституті, де ще студентом став комуністом, що на той час було великою рідкістю. Зазвичай в КПРС приймали лише тих студентів, які ставали штатними інформаторами КДБ. Одразу після педінституту Миколу Корнійовича призначили директором школи у с.Дзигівка Ямпільського району Вінницької області. І знову дивна річ: на весь курс серед випускників директорами шкіл одразу стали лише троє — один з них Микола Корнійович. Цікаво, за які видатні заслуги? У 1941 році Микола Фурман був терміново евакуйований. У тій метушні перших днів війни терміново евакуювали лише одну категорію — євреїв-комуністів, щоб захистити їх від гітлерівських таборів смерті. Можливо, саме тому Фурмана вивезли з глухого села віддаленого району за державний кошт в числі перших евакуйованих жителів Вінниччини.
У 1944 році Фурман повертається з евакуації і одразу починається його карколомна КПРСівська кар'єра. В 1944-1948 роках він працює другим секретарем Тростянецького райкому партії. Саме 2-гі секретарі відповідали за ідеологію — їхнім завданням було нищення всього українського. Відповідали другі секретарі й за примусовий вивіз хліба з району під час голоду 1946-1947 років. Місцеві селяни кажуть, що той голод у Тростянецькому районі був дуже важким, а влада поводила себе по-звірячому. У 1948-1950 – Микола Фурман стає першим секретарем Тростянецького райкому партії, а у 1950-19521 - перший секретар Тульчинського райкому партії.
Вже у 1951 році Миколу Фурмана переводять працювати в обком Компартії, де він до 1952 року працює відповідальним за кадрову роботу. Тоді кадрова політика була найсвятішою частиною партійної роботи і проводилася у тісній співпраці з КДБ. Довіряли таку роботу не всім. В 1952-1953 роках він вже обіймає посаду заступника голови Вінницького облвиконкому, а наступні два роки він працює другим секретарем Вінницького обкому КПРС, головним ідеологом області. Загалом пропрацював дідусь нинішнього головного "свободівця" Вінниччини на керівних посадах у Вінницькому обкомі Компартії до 1962 року, з відки вийшов на почесну пенсію.
Чи не багато збігів у всій цій історії з далекого і зовсім близького минулого, щоб вважати їх випадковими? Є над чим замислитися й лідерові "Свободи" Олегові Тягнибоку, який на всіх ефірах каже, що його політична сила немає нічого спільного ні з владою, ні з радянським комуністичних режимом, ідеологію якого націоналісти хочуть взагалі заборонити.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (71)
  • Anonymous
    7 червня 2011 року в електронних засобах масової інформації, а саме – на інтернет-сайтах vn.20minut.ua та www.vinnitsa.info – з'явилися статті з ідентичним змістом під авторством Юрія Басюка, назва матеріалу: "Націоналісти у Вінницькій області із тріском програли вибори у Жмеринці". У статтях висуваються обвинувачення і претензії до керівника Вінницької обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олексія Фурмана і до Всеукраїнського об'єднання "Свобода" як політичної сили. Cтатті мають відверто замовний характер і спрямовані на дискредитацію "Свободи" і її обласного керівника Олексія Фурмана. Автор використав брудні і неприпустимі як для порядного журналіста аргументи, притягнуті за вуха у вигідному для замовників стилі. Прикро, що саме в дні, коли в Україні відзначали День журналіста, з'явилися згадані матеріали, адже професія журналіста вимагає, в першу чергу, професійної об'єктивності, неупередженості, порядності. На жаль, нерідко політична упередженість і продажність у журналістському середовищі є тим негативним явищем, що не прикрашає високе звання журналіста. Це лише підтверджують вказані статті. Немає сенсу зупинятися на звинуваченнях і закидах на адресу голови Вінницької обласної організації ВО "Свобода" у програних виборах, зв'язках із владою, використанні кулуарних домовленостей, адже самі факти зростання авторитету і впливу "Свободи" за останні кілька років на Вінниччині є незаперечними. Варто навести лише кілька прикладів, аби зруйнувати побудовану на піску аргументацію автора. По-перше, що стосується виборів до місцевих рад у жовтні 2010 р., зокрема, до Вінницької обласної ради. Не секрет, що вибори до місцевих органів влади в Україні відбувалися зі значними порушеннями і були далекими від стандартів демократії та прозорості. Це підтвердили міжнародні спостерігачі і моніторингові кампанії. Відомо, що на цих виборах Всеукраїнське об'єднання "Свобода" досягнуло значного прогресу, особливо у західних областях України. Однак владі, не зацікавленій у зростанні рейтингу націоналістів, великою мірою вдалося "підкорегувати" результати волевиявлення громадян. Не стала винятком у цьому і Вінниччина. Аби потрапити до Вінницької обласної ради, "Свободі" забракло лише 300 голосів. Навряд чи це закономірність. Причому, отриманий результат розбігається із даними екзит-полів, за якими "Свобода" набирала необхідну кількість голосів. Покладати відповідальність на Олексія Фурмана за вказані вибори як мінімум не коректно ще й з тієї точки зору, що він не здійснював керівництво Вінницькою обласною організацією під час виборів, а очолював Вінницьку міську організацію ВО "Свобода". До речі, на виборах до Вінницької міської ради 2 депутатських місця все-таки вдалося вибороти. Крім того, на Вінниччині вперше за всю історію виборів націоналісти змогли здобути 38 депутатських мандатів різних місцевих рад. Тому покладати відповідальність за обласні вибори на міського керівника – неправильно. Щодо вигаданих "домовленостей" О. Фурмана з іншими опозиційними силами типу БЮТ і "Єдність", то ця інформація є нічим іншим, як відвертою брехнею, що нічим не підкріплена. Автор, використовуючи у своєму "професійному" арсеналі чутки, посилається на якихось "невдоволених націоналістів", відомих лише йому. По-друге, у вказаних матеріалах наводиться нібито "провальний" результат виборів міського голови у Жмеринці за участі "Свободи". На цих виборах Вінницький обласний комітет Всеукраїнського об'єднання "Свобода" – аж ніяк не сам Олексій Фурман – ухвалив рішення висувати кандидатуру Галини Смоленцевої на посаду міського голови Жмеринки з кількох міркувань. За професійними і моральними якостями кращого кандидата годі було шукати, адже Галина Смоленцева має необхідний досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Крім того, вона є депутатом Жмеринської районної ради від ВО "Свобода", до речі, її обрано вже вдруге, що свідчить про виявлену до неї довіру людей. Водночас, Галина Смоленцева очолює Жмеринську районну організацію, яка є доволі молодою і діє фактично рік. Вибори міського голови Жмеринки є першими, у яких "Свобода" взяла участь, висунувши власного кандидата. Для багатьох очевидно, що жмеринські вибори були змаганням грошових мішків, у яких кандидат від "Свободи", звичайно, не могла посісти перше місце. Однак, за усіх несприятливих обставин, кандидат Галина Смоленцева посіла шосту позицію. Усього кандидатів було вісім. Вінницька обласна організація ВО "Свобода" провела необхідну інформаційну кампанію, на зустріч із жмеринчанами приїздив навіть лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Тому вважати провальною цю виборчу кампанію, беручи до уваги лише однин результат – це радше видавати бажане за дійсне. Приклади ж нібито "співпраці" Галини Смоленцевої з іншим кандидатом – З. Трахтенбергом – є нічим іншим, як висмоктаними з пальця фактами, котрі не мають жодного реального доказу. А особи, які поширюють ці чутки, є відвертими провокаторами, метою яких є дискредитація затвердженого "Свободою" кандидата в Жмеринці на догоду певним антиукраїнським колам. По-третє, автор замовних статей звинувачує Олексія Фурмана у співпраці із владою і кон'юнктурництві, не навівши жодного конкретного доказу. Питання же про відсутність добудови дороги по Келецькій до Барського шосе й закільцювання трамвайної колії між Вишенькою та Західним вокзалом покладається на О. Фурмана, що само по собі є абсурдом, адже відповідальність за це несе виключно Вінницький міський виконком і Вінницька міська рада. Щодо "еволюції" політичних поглядів керівника Вінницької обласної організації ВО "Свобода". Варто сказати, що Олексій Фурман, будучи ще студентом історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету в кінці 80-х – на початку 90-х років в період національного відродження, був учасником українського студентського руху, йому загрожувало виключення з університету за участь у несанкціонованих мітингах, організованих Народним Рухом України у Вінниці. Крім того, О. Фурмана разом з іншими учасниками громадських акцій затримувала міліція під стінами обкому Компартії і допроваджувала у відділки в міліційних "воронках". Політична кар'єра свободівця розпочалася не з комуністичної, лівої або іншої антиукраїнської організації, а з блоку "Наша Україна", куди, до речі, входили націоналістичні і демократичні партії, на той час популярні серед українців, серед них і Народний Рух України. Будучи депутатом Вінницької районної ради двох скликань, обраним у мажоритарному окрузі, О. Фурман очолював земельну комісію, яка розслідувала зловживання у сфері земельних відносин. Так, у відверто опозиційній фракції Народного Руху України О. Фурман дійсно перебував. Але в чому тут полягає співпраця з владою чи кон'юнктурництво? За час головування О. Фурмана на посаді обласного керівника "Свободи" проведено чимало антиурядових і опозиційних акцій, що якраз спростовує закиди у співпраці із владою. На сьогодні Вінницька обласна організація ВО "Свобода" є чітко опозиційною політичною силою щодо обласної та міської влади. Тому аргументи, наведені у статтях з цього приводу, виявилися звичайною мильною бульбашкою. По-четверте, автор дописів робить примітивні закиди на адресу Олексія Фурмана у його "комуністичному корінні", хоча він ніколи не був комуністом. Використовуються факти біографії дідуся з метою тиску на онука, це само по собі є непристойним копирсанням в особистій біографії, що свідчить про моральний рівень і порядність того, хто ці факти використовує. Однак факти – річ уперта, тому їх варто навести для спростування багатьох нісенітниць і наклепів. Факт перший: дід Олексія – Микола Корнійович Фурман – ніколи не був ідеологом Комуністичної партії на Вінниччині, хоч і обіймав певні керівні посади. На той час працювати в органах влади і не бути при цьому членом Компартії не міг ніхто. Проте автор намагається "пришити" діду Олексія Фурмана усі можливі гріхи – співпрацю з КГБ, Голодомор, репресії – не підтверджуючи свої слова жодним документом. Увесь доказовий апарат Юрія Басюка ґрунтується на здогадах, перекрученнях, наклепах і буремних фантазіях, які ставлять під сумнів його професійність. Факт другий: багатьох родичів Олексія Фурмана на Хмельниччині було репресовано в часи сталінських репресій 30-х - 40-х рр., що можна легко перевірити, ознайомившись із книгою "Реабілітовані історією": У двадцяти семи томах. Хмельницька область. – Кн.3. – Хмельницький, 2010. – с. 473, 474, 617, 1079. Факт третій: батько Олексія Юрій був рухівцем і брав активну участь у здобутті державної Незалежності України на початку 90-х рр. на Вінниччині. Але найголовніше – те, що автора використали певні замовники як знаряддя в кампанії із дискредитації "Свободи" на Вінниччині і для "зачистки" єдиної дієвої націоналістичної організації. Це свідчить лише про одне – про панічний страх певних кіл у Вінниці перед зростанням сили, авторитету і впливу Всеукраїнського об'єднання "Свобода" як принципової і послідовної націоналістичної сили. Тому різні недоброзичливці, розуміючи власне політичне банкрутство і мізерність особистих перспектив, намагаються очорнити як обласну організацію, так і її керівника, використовуючи інформаційний бруд. Очевидно, багато кому заважає злагоджена і системна робота Вінницької обласної організації ВО "Свобода", тому й з'являються подібні провокаційні матеріали. Згадані дії не зупинять Вінницьку обласну організацію ВО "Свобода" і її керівника у подальшій діяльності на зміцнення організації і здобутті майбутньої політичної перемоги заради національної і соціальної справедливості в Українській державі. Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"
  • Anonymous
    http://www.vinnytsya.svoboda.org.ua/dokumenty/zayavy/022859/ Заява прес-служби Вінницької обласної організації ВО "Свобода"
  • Anonymous
    Я вважаю, що якби націоналісти аргументовано відповіли б на звинувачення, їхній рейтинг не лише не постраждав, але й піднявся б. Але тоді була б повна ясність з репутацією головного - фурмана. Схоже, він готовий репутацію партії принести в жертву своїм інтересам.
  • Anonymous
    я націоналіст і дуже розчарований тим, що керівництво вінницької обласної "свободи" боягузливо сховалося і не відповіло на закиди опонентів
    Anonymous reply Anonymous
    Можно подумать, они когда-то на что-то и за что-то отвечали! Они в своем коллективе разобраться не могут - кто есть кто, а туда же - всех лезут жизни учить, за люстрации какие-то лопочут... А вообще, "Свобода" - яркий образец совковой организации. Тот же бардак, та же бессмысленность существования и лицемерие недоначальников и непроходимая тупость рядовых исполниьтелей... И как всегда еврей на теплом месте и как бы всем рулит. А то, что он руководит националистами - вообще лебединая песня советской практики. Когда-то евреи и национальным фольклором заведовали, как в том анекдоте - и чукчам песни писали и в цыганском хоре пели. "Свобода" как из совка вынырнула - просто "назад в будущее".
    Anonymous reply Anonymous
    Абсолютно в точку
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up