На Території SUN розгорнули наметове містечко та забезпечили додатковий трансфер у день активностей на базі колишнього санаторію М. Коцюбинського.
У суботу, 5 червня, основний акцент Вікенду був на виступах досвідчених мандрівників, активістів і блогерів, які ділилися цікавими історіями й досвідом подорожей. Серед учасників заходу відомі письменники та блогери Максим Беспалов, Сергій Нагорний («Нагорні походеньки»), Володимир Кохан (проєкт «Хащі»), Ярина Квітка та Володимир Муляр («Двоколісні хроніки»), учасники проєкту Ukraїner, які вирушили в експедицію Поділлям для зйомок нових сюжетів.
Також на Вікенді мандрівників презентували книгу «Римо-католицькі кляштори в Україні» за участю автора Дмитра Антонюка та туристично-краєзнавчий часопис «Вічний мандрівник».
Турклуб «Бідняжка» організував благодійний гаражний розпродаж, гроші з якого передали на лікування немовля з Вінниці Артема Серветніка. Також на Території SUN облаштували фудкорт з ЇжаБаром Johnny Raw та еколокацію із сортування сміття від ініціативи SHUTTLE та ГО «Екоплатформа ДІЛИ».
Паралельно з виступами та презентаціями у перший день Вікенду були доступні й інші активності: слеклайн, скелелазіння на Сабарові, велозаїзди та плавання на каное, спікінг-клаб з волонтерами Європейського корпусу солідарності з Італії, Туреччини та Нідерландів від ГО «Центр розвитку Пангея Ультіма».
Також організували дитячий аквагрим, конкурси та майстер-класи. Ввечері на гостей Вікенду чекав концерт відомого етно-ф’южн-гурту Folknery, на який зібралися любителі не лише подорожей, а й сучасної фолькової музики.
«На тлі боротьби з пандемією COVID-19 і значного скорочення масових заходів ця подія стала ковтком свіжого повітря для всіх, хто скучив за подорожами та змістовним дозвіллям, — каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені. — Цими вихідними Вінниця стала живим майданчиком знайомств і обміну досвідом мандрівників із Харкова, Трускавця, Тернополя, Житомира, Києва, Хмельницького й інших куточків України. Ми вкотре побачили, що Територія SUN має потенціал розвитку і як рекреаційної, і як туристичної, і як культурної зони. Сподіваюся, у сезоні 2021 року ми зможемо втілити ще ряд цікавих форматів та фестивалів у цьому мальовничому куточку Вінниці».
Другого дня охочі стали першопрохідцями Подільського шляху святого Якова, що має сполучити 10 громад від Вінниці до Кам’янця-Подільського історичною дорогою через місто Бар. Перед проходженням учасники отримали інструктаж та виконали суглобну гімнастику. За день вони підкорили частину маршруту довжиною в 15 км — з Вінниці до Селища.
У Селищі на мандрівників чекали додаткові активності, зокрема прогулянка залишками старовинного Черленківського замка, візит на кінну ферму поблизу мальовничого озера та невеличка концертна програма. Найзатятіші продовжили похід до Гнівані, де побачили цікаві зразки світської та сакральної архітектури, зокрема Костел св. Йосипа.
«Перший колективний похід по Camino Podolico вирушив трьома колонами: людей 70 пішли пішки, 30 поїхали на велосипедах і ще така ж кількість пливла на каное, — поділився враженнями письменник і мандрівник Максим Беспалов. — Маршрут неймовірної краси. Радий бути експертом і радником в цьому проекті. Це мрія, яка здійснилася швидко та красиво. І це тільки початок: вже за кілька тижнів почнеться повноцінне маркування від Вінниці до Кам'янця-Подільського, з'являться паспорти паломників і печатки по дорозі».
Організували подію департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, Барська міська рада і туристичний клуб «Бідняжка», а партнерами виступили мережа туристичних магазинів Gorgany та ГО «Мистецьке об'єднання «Плай».
Читайте також:
Сьогодні — день шоколадного морозива. Історія та прикмети 7 червня
Міжнародний скандал у Вінниці: майбутнім рабинам відмовили у картинг-клубі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер