Давайте змоделюємо цілком реалістичну ситуацію, що якісь з найближчих вихідних ви були би не проти провести на відпочинку: маєте змогу кудись поїхати, маєте для цього кілька тисяч гривень і 48 годин вільного часу.
Відпочити на морі за такий часовий проміжок, погодьтесь, доволі складно, гірські походи вас поки що не приваблюють, ну а при пропозиціях поїхати до Києва, Львова чи то пак Одеси, на думку спадає відома фраза другого президента України: «Це ж було вже». Якщо усе перераховане вище саме про вас, тоді радимо придивитись уважніше до нашої нової добірки з місцями для відпочинку.
Колись у Тульчині проходили розкішні бали та світські прийоми. У різний час у містечку побували відомий російський полководець Олександр Суворов, лідер декабристів Павло Пестель, поет Олександр Пушкін, письменник Іван Котляревський та інші. Місто є малою батьківщиною автора легендарної обробки «Щедрик» Миколи Леонтовича. У Тульчині, до речі, досі зберігся дім композитора та його особисті речі.
Впродовж довгих років про Тульчин майже не говорили. Однак з 2017-го він знову опинився на вустах десятків тисяч людей, щороку до нього почала стягуватись українська інтелігенція, приїздити кращі артисти світу.
Такою своєю популярністю містечко завдячує проведенню у ньому найбільшого в Україні оперного фестиваля на відкритому повітрі Operafest Tulchyn. На жаль, пандемія коронавірусу внесла свої корективи і вже другий рік фестиваль не проводиться. Проте там і без нього є на що подивитись.
Головною окрасою міста є палац Потоцьких. Вишукані бали і прийоми поважних гостей проходили саме у ньому. Зараз екскурсії комплексом проводять на постійній основі. Тому ви з легкістю зможете дізнатись про всі таємниці, що приховані в його стінах.
Іншими цікавими локаціями міста є Христо-Різдвяний кафедральний собор, музей-садиба Миколи Леонтовича та Римо-Католицький костел.
Область: Вінницька
Відстань: 84 км
Коли мова заходить про це місто, на думку одразу спадає Стара Фортеця, закладена ще за часів Київської Русі. Ще б пак, адже подивитись на неї щороку приїжджає понад півмільйона людей. І саме вона регулярно з’являється у кіно та рекламних роликах.
Якщо до фортеці вас супроводжуватиме гід, готуйтесь багато слухати та бачити. Вам розкажуть про старий і новий замок, міські фортифікації, мури, брами, покажуть місця, де утримували в'язнів і розкажуть, звідки на фортецю нападали вороги.
Якщо ж до Старої Фортеці ви підете без гіда, то можна буде спробувати самостійно дослідити її історичні куточки: по-перше, там є вказівки з інформаційними стендами, по-друге, можна придбати путівник територією. Там же можна постріляти з лука, зробити собі пам’ятну монету, покращити свої навички ліплення з глини та перекусити.
У Кам'янці-Подільському також знаходиться найвищий міст України, кафедральний костел Петра і Павла, залишки Вірменського костелу, а також проводиться фестиваль повітряних куль.
Область: Хмельницька
Відстань: 183 км
Надзвичайно цікава локація, яка з кожним роком приваблює все більше туристів. Але не радимо їхати туди самостійно, адже це може обернутися негативними для вас наслідками: як на рівні проблем із законом, так і пов’язаними зі здоров’ям.
Тому найпростішим і найбільш безпечним способом потрапити до Чорнобильської зони відчуження є тури, які організовують різні туристичні компанії. Незважаючи на мародерство, яке процвітало в зоні впродовж усіх 35 років, подивитись там досі є на що.
По-перше, це застиглий у часі величезний клапоть простору: об’єкти, села і цілі міста, відвідавши які, можна на власні очі побачити, яким було життя за радянської доби. По-друге, відчуття близькості до чогось забороненого і небезпечного, а аварія на ЧАЕС, нагадаємо, є найбільшою техногенною катастрофою людства, завжди притягує туристів.
Просто уявіть, що під час екскурсії ви побачите іржавий парк атракціонів, який ніколи так і не запрацював, закинутий багатоповерховий готель «Полісся», лікарню, куди везли перших постраждалих від аварії і пожежну частину, звідки вирушили одні з перших ліквідаторів.
Не варто забувати про давно висохлий басейн «Лазурний», палац культури «Енергетик» і радіолокаційну станцію «Дуга», яка мала завчасно виявляти запущені Сполученими Штатами міжконтенинтальні балістичні ракети. Наразі у світі збереглася лише одна така станція. І ви можете її побачити.
Зараз можна обрати як одноденні або дводенні групові тури в Зону, так і індивідуальні на будь-яку кількість днів і людей. Локації пропонуються не лише вищеперелічені, але й такі, що про них багато хто навіть не чув. Наприклад, можна побувати на недобудованих п’ятому і шостому реакторах ЧАЕС, на самій атомній станції, або, скажімо, на Чорнобильському «Затоні». Це колишній судноремонтний завод і кладовище кораблів.
Область: Київська
Відстань: 350 км
Місто-півострів, яке перш за все відоме своїм розташуванням. Воно знаходиться в петлі Дністра і з трьох боків оточене водою. В історико-етнокультурному аспекті Заліщики розташовані на межі Поділля, Буковини та Галичини.
Заліщики заснували у 18 столітті, отже історію місто має солідну. Наприклад, сто років тому воно було модним польським курортом, куди на відпочинок з'їжджалася європейська аристократія. Сьогоднішня влада міста потихеньку відновлює занедбані пляжі в надії, що це допоможе повернути їм вибагливого туриста. За часів Української Народної Республіки це містечко на кілька днів перетворювалось на столицю ЗУНР. Чимало тамтешніх жителів були на службі в Українській галицькій армії.
Однією з особливостей міста можна назвати велику кількість у ньому парків та зелені. У Заліщиках чимало рідкісних видів дерев та ботанічних пам’яток. Вік деяких із них перевищує два століття, тому не дивно, що до них почали водити екскурсії. Водний туризм тут також розвивають. Звідси можна сплавитись Дністром або прогулятись на паромі, що курсує між навколишніми селами.
Локаціями, де має побувати кожен турист, який відвідує місто є, звісно, оглядові майданчики. Один знаходиться у селі Хрещатик, другий — у Верхньому парку. Саме звідти відкриваються неймовірні вигляди на Заліщики.
Область: Тернопільська
Відстань: 325 км
Це місце називають справжнім дивом України. І цілком заслужено. Асканія є найстарішим степовим біосферним заповідником нашої планети, а ще це найбільший степовий заповідник Європи.
Знайти чим себе тут зайняти зможе кожен. Наприклад, однією зі складових заповіднику є дендропарк. На кількох квадратних кілометрах його території є озеро та струмки, всюди встановлені вказівники маршрутів і прокладені стежки. Від час легких прогулянок можна зустріти зайців, білок та інших невеликих тваринок.
Більше тварин можна побачити у зоопарку, який тут такоє є. У ньому вільно пересуваються павичі, які можуть підходити до відвідувачів, але боятися їх не варто. З інших пернатих у зоопарку живуть лебеді, журавлі, страуси, качки тощо. Є бізони, сайгаки, віслюки, олені, зебри, верблюди та інші копитні.
Найцікавішим в Асканії Новій, за цим, власне, сюди і їдуть туристи, є сафарі. Екскурсія територією у понад дві тисячі гектарів нікого не залишить байдужим. Озброївшись фотоапаратами, ви однозначно вполюєте чимало неймовірних кадрів.
На спеціальних відкритих машинах для сафарі, туристів возять дві години. За цей час ваша фотоколекція може поповнитись світлинами диких антилоп, зебр, коней Пржевальського, бізонів, буйволів, сайгаків, оленів, куланів та інших дивовижних мешканців заповідника.
Якщо ваша поїздка буде запланованою ближче до осені, ви зможете побачити тут величезне розмаїття птахів, що зупиняються на час сезонних міграцій, або гніздяться на постійній основі: журавлі, фламінго, пелікани, качки та інші. Чимало тварин вже звикли до присутності людей, тому, наприклад, зебр або коней Пржевальського можна буде навіть погладити і зробити з ними селфі.
Область: Херсонська
Відстань: близько 600 км
Читайте також:
Бюджетний відпочинок цього літа. Вибрали ТОП-10 морських напрямків всередині країни
Ведмежий притулок чи відпустка в Южному. Куди і за скільки поїхати на відпочинок з дітьми
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер