Днями міністр культури Олександр Ткаченко поділився з підписниками на Фейсбуці соціологічними даними, згідно з якими понад 50% українців збираються провести цьогорічну відпустку в межах країни. Майже 30% з них планують їхати на море.
Оскільки літо почалось, то чимало майбутніх пляжників вже думають, куди саме їхати, щоб і відпочити добре і не разоритися водночас.
Врахувавши ці критерії, ми склали добірку із десяти відомих і навпаки не дуже знаних морських напрямків, куди можна вирушити цього літа.
З усього нашого переліку, це один з найменш займаних людиною курортів. Тут поки що чисті пляжі і є хвойний ліс, натомість найближче місто знаходиться за кілька десятків кілометрів звідти. Через це відпочинок у Лебедівці підійде тим, хто любить спокій. Варто також враховувати, що тутешні пляжі можуть не відповідати вашим очікуванням, адже ані переодягалень, ані туалетів на них немає.
Місцеві розповідають, що їхнє село чи не єдине на чорноморському узбережжі, де з високих берегів можна помилуватись на стаї дельфінів, які плавають неподалік. Там же починається Тузловська коса, що її для гніздування облюбувала велика кількість птахів.
Фото: rent.ua
Цікавим фактом є й те, що це місце стало курортним ще в 19 столітті. Колись воно називалося Бад Барнасом. Територія курорту була забудована пансіонатами і заміськими дачами, а на відпочинок сюди приїздили такі поважні особистості, як король Румунії Міхай І та очільник Польщі Юзеф Пілсудський.
Затока зайвого представлення не потребує, адже серед любителів українського моря це курортне селище досить відоме. Деякі навіть називають Затоку перлиною чорноморського узбережжя. І недарма, адже гарно відпочити, і не за всі гроші світу, тут цілком можливо.
Більшість пляжів оснащені шезлонгами з великими парасолями, що захищають від сонця. Якщо не хочете переплачувати, беріть просту підстилку. На пляжах Затоки відведено чимало місця під майданчики для гри в пляжний волейбол. Це задоволення безкоштовне.
Багатьом відпочивальникам радять обов’язково відвідати місцевий яхт-клуб. В ньому туристам пропонують зайнятися віндсерфінгом, кайтсерфінгом і вейкбордингом. У Затоці є чимало інших варіантів провести своє дозвілля: польоти на парашуті, дельтаплані та параплані.
Якщо екстрим не для вас, а простого засмагання на пляжі вам замало, можна, наприклад, порибалити. Тут з легкістю можна орендувати все, що для цього необхідно. Рибачать тут на камбалу, катрана і бичка. Крім того, можна вирушити на екскурсію, наприклад, до Центру культури вина в Шабо, Святого джерела Іоанна Сочавського, або ж просто поїхати на кілька годин до Одеси, яка за 64 кілометри звідти.
Крім, власне, самого півострова, туристів цей напрям приваблює й Кінбурнською косою з білим піском на пляжах і блакитним кольором води. До речі, омивається цей курорт не лише Чорним морем, але й прісними водами Дніпровсько-Бузького лиману. На самому ж півострові є чимало солоних озер з рожевою водою.
Якщо ніжиння на сонечку та купання у теплому морі вам буде замало, ви завжди можете записатись на екскурсію до озер з пеліканами, вирушити у грибний похід (їх тут збирають з весни до глибокої осені), або ж влаштувати фотополювання на птахів. За різними даними, у цих місцях налічується понад дві сотні різновидів пернатих. Бонусом відпочинку стануть дельфіни, яких часто можна побачити коло берегів коси.
Один з найпопулярніших серед молоді напрямків, де за більш-менш невеликі гроші можна добре відпочити. На шести кілометрах узбережжя чимало пансіонатів та готелей. У селі розвинені сфери послуг та розваг, що допомагає урізноманітнювати відпочинок як вдень, так і в нічний час доби.
Вдень можна просто ніжитися на сонечку, або вибрати більш активний відпочинок. Наприклад, відвідати аквапарк, сходити до дельфінарію чи то пак покататися на водних скутерах. Є в селі й родео парк з атракціонами скажених биків, басейни і майданчик для міні-гольфу.
Багато туристів полюбляють ходити на дегустації вина до місцевого винзаводу. Там же можна придбати напій для приємного проведення вечора. Вночі життя продовжує вирувати. Свої двері відкривають нічні клуби з дискотеками і ресторани біля моря, де грає жива музика.
Мова про ландшафтний заказник «Станіславський», площа якого майже 700 гектарів. Це те місце, де степ зустрічається з морем. Сюди потрібно їхати, якщо хочеться відволіктися від міської метушні та помилуватися краєвидами. До речі, саме тут відомий гурт «Скрябін» знімав кліп на пісню «Місця щасливих людей».
Заказник знаходиться в 40 кілометрах від Херсону, тому дістатися сюди буде не складно. Якщо плануєте заночувати, то краще скористатися послугами кемпінгу. На місці можна орендувати намети, спальники, скористатися душем та всіма іншими зручностями.
Джарилгач є найбільшим островом України та Чорного моря. Його головною особливістю є те, що на ньому майже повністю відсутня забудова і він безлюдний (за виключенням монаха-відлюдника Марка, який оселився тут понад десять років тому).
Коли перелічують переваги Джа, то згадують не лише про білий пісочок і блакитну водичку, але й про флору з фауною. Оскільки це заповідна територія, то тут з легкістю можна зустріти оленів, ланей, муфлонів, кабанів, лисиць, зайців, а також багато різновидів птахів. Є тут і чимало червонокнижних рослин і кілька сотень солоних озер в глибині острова.
Головною пам’яткою Джарилгача є маяк, який за легендою збудував французький інженер Гюстав Ейфель (або один із його учнів). Наразі він знаходиться в аварійному стані і не працює, але менш привабливим для любителів селфі від цього він не стає. Поряд, до речі, знаходиться більш сучасний «дороговказ» для морських суден.
Найбільш зручно добиратись до Джа буде зі Скадовська: можна великим теплоходом, а можна на приватному човні. Єдиною подобою бази відпочинку на острові є бунгало «У Гавриловича». Там же можна скуштувати щойно виловлену рибу, скатів, рапанів і випити прохолодних напоїв.
Більшість відпочивальників віддають перевагу наметам. Розбити табір на Джарилгачі можна безкоштовно, це стосується і поповнення запасів питної води — на острові є три джерела.
Якщо оминути увагою довжелезні пляжі і не говорити нічого про гастро-екскурсії, можна зосередитись на одних лише розвагах, якими це місце і славиться. Уявіть собі, з населенням у менш ніж дві тисячі людей, село має чотири аквапарки, колесо огляду і навіть плавучий острів з атракціонами.
Острів має назву «Лонг Айленд» і розташований він у відкритому морі. Лише задля того, щоб на ньому побувати, варто вирушати на відпочинок до Залізного Порту. На острові чимало надувних гірок, батутів, басейнів, є водний банан, вишка для стрибків у воду і дайвінг.
У цьому місті ви не знайдете шикарних розваг, проте маєте всі шанси відпочити, як-то кажуть, і тілом, і душею. Головні тамтешні цікавинки починаються на пляжі. Це водні банани, гірки і сильно засмаглі люди, які пропонують за не надто велику суму скуштувати пахлаву, кукурудзу та рибу з холодними напоями.
Чимало розваг зосереджені в парку імені Шевченка, що розташований в центрі міста. Дітей тут можна розважити атракціонами, каруселями та за допомогою аніматорів, яких можна побачити у костюмах героїв мультфільмів.
Туристам, які мають час та бажання пропонують побувати у, мабуть, найцікавішому заповіднику України Асканії Нова. Саме там у дикій природі можна побачити коней, зебр, буйволів, антилоп та інших тварин і птахів.
Хто сказав, що Азовське море не може приваблювати туристів, — подумали жителі Кирилівки, і облаштували місцину усім необхідним для гарного відпочинку. Усе необхідне — це влучний вислів, адже нічого зайвого у Кирилівці ви справді не знайдете.
Тут є тепле море, пляжі, доступні ціни в кафе, недорогі готелі і будинки, які завжди можна орендувати. У села розвинене транспортне та залізничне сполучення з іншими містами.
Вулиці та пляжі Кирилівки обладнані камерами відеоспостереження. По-перше, це безпека, адже на морі часто трапляються крадіжки, які легко можуть зіпсувати відпочинок. По-друге, перед тим, як їхати на море, ви зможете подивитись в режимі реального часу, наскільки вам буде комфортно проводити там свою відпустку.
Найпопулярніше курортне місто південного сходу країни. Щороку його відвідують сотні тисяч відпочивальників, а в умовах пандемії Бердянськ взагалі став для багатьох незамінним. Окрім моря, курорт приваблює туристів своїми ринками. Саме на них, як кажуть жителі міста, продається найсмачніша риба, молюски та креветки.
У межах міста розташована Бердянська коса з численними ресторанами, санаторіями, базами відпочинку і аквапарком. Останній, до слова, користується чи не найбільшою популярністю серед приїжджих.
Місцеві жителі також радять побувати на міському пляжі, оглядовому майданчику проспекту Праці, побачити міський порт і Азовський проспект.
Де плануєте відпочивати цього літа?
Читайте також:
ТОП-10 найцікавіших проєктів, які вінничани подали на конкурс «Бюджет громадських ініціатив»
«Даруйте книги замість квітів!» Арсен Мірзоян їде у Вінницю, щоб вразити акустикою просто неба
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Поясніть мені як Турція приймає нас за 20к грн(перельот, проїзд, харчування) тоді як в Залізний порт з двацяткою я не вкладусь...?????