Якщо самі захочуть. У Міноборони пояснили правила призову 18-річних

Якщо самі захочуть. У Міноборони пояснили правила призову 18-річних
Фото ілюстративне, flickr.com mod ua
  • Президент Зеленський повернув призов до армії з 18 років. Молодь забиратимуть у військо двічі на рік.
  • Утім, днями, міністр оборони Андрій Загороднюк пояснив, що 18-річних та 19-річних  прийматимуть до лав ЗСУ виключно «за їх бажанням і письмовою згодою».

Президент України Володимир Зеленський, під кінець січня, підписав указ про призов на службу з 18-ти років. Молодиків братимуть до війська двічі на рік: з квітня до червня, з жовтня до грудня.

Вінничани неоднозначно сприйняли таку новину: одні ― «За», бо так і самі служили свого часу, а інші ― «Проти», адже 18-річні ще діти.

Втім, днями, міністр оборони України Андрій Загороднюк розказав, що служба хлопців з 18 та 19-ти років буде добровільною:

«Якщо призовники цієї вікової категорії матимуть бажання пройти військову службу в такому віці, їх буде прийнято до лав ЗСУ та інших військових формувань. Це відбуватиметься виключно за їх письмовою згодою», ― пише міністр оборони у фейсбуку. 

І додав, що відповідні роз’яснення отримали голови облдержадміністрацій ще 4 лютого, а під час проведення призовних кампаній будуть надавати консультації молодикам.

Упродовж останніх чотирьох років, нагадаємо, призивали в армію з 20 років. Повернення до призову 18-річних, на думку директора військових програм Центру Разумкова Миколи Сунгуровського, сталося через відсутність призовного контингенту.

― Сьогодні можна сказати, що йде очевидний недобір у збройні сили, інші силові структури. Зниження призовного віку в основному пов'язано з цим, ― коментує військовий експерт порталу «Слово і Діло».


 

Читайте також:

Близнюки-гвардійці: «Розіграші про те, хто з нас Андрій, а хто Віталій, залишили на гражданці»

Спецоперація в суді на Соборній: гвардійці із судовою вартою вчилися «гасити» бунт

Вже вдруге хочуть продати вінницький завод «Укроборонпрому»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Михаил
    а що якісь там роз'яснення дилетанта-министра оборони стали вже нормативним документом? законом? указом? по ходу министр завалить ще один призов і піде в отставку
    З.А.Глядач reply Михаил
    Не піде. Він ще не нахапав достатньо грошей.
  • Порошoк
    Нічого послужать півтора року, а потім підуть на фронт як м'ясо. Адже Зеля буде постійно приказувати відводити війська, а русня і далі буде вбивати українців.
  • З.А.Глядач
    Тепер "поржітє".
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:16 Йому було лише 27: на Донеччині загинув лейтинант поліції Владислав Смаглій 10:43 Тривоги, ремонт і відключення: що чекати вінничанам сьогодні 10:05 Парад тюльпанів, вітражі та писанки. Куди піти у Вінниці в квітні? photo_camera 09:53 Сорок «квадратів» у вогні: на Вишеньці згоріла альтанка відомого закладу Від читача 01:43 Майже півроку державний виконавець допомагала дружині боржника дурити стягувача аліментів 09:02 У Вінниці переформатують школи: де зникнуть 10-ті класи і початкова 08:33 Сьогодні вітаємо Микиту. Історія, заборони та прикмети 3 квітня 21:01 Вінничани побачать рідкісних птахів із гір Китаю та Тибету photo_camera 20:20 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 20:09 Понад 14 літрів крові для лікарень здали соцпрацівники Вінниці 19:50 Вінниця, Бар, Жмеринка… Чому та коли наші міста отримали свої назви? 19:04 Попри важкі опіки та ампутації воїн Саша знову вчиться ходити 18:12 Мережа невеликих торгових точок має відшкодувати майже 800 тисяч гривень за крадене світло photo_camera 17:47 Негода суне до Вінниці: синоптики попередили про різку зміну погоди 17:25 Військовий облік на підприємствах — 2026: нові зміни та вимоги пояснює адвокат 16:54 Спалене листя обійшлося жителю Джурина у 3060 гривень штрафу photo_camera 16:03 Три позашляховики поїхали на передову до вінницьких захисників photo_camera 15:29 Біля 34-ї школи автівка збила школярку: що відомо 15:04 Кінотеатр імені Коцюбинського стане музеєм сучасного мистецтва. З чого почнеться перетворення? 14:18 Премій на 400 тисяч гривень виписав собі керівник вінницької колонії
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up