«Я пару букетів продам, хоч хліба додому куплю». Вінничан штрафують за первоцвіти

«Я пару букетів продам, хоч хліба додому куплю».  Вінничан штрафують за первоцвіти
  • Щовесни на території Вінниччини великих обсягів набуває торгівля пролісками, черемшею та іншими  червонокнижними квітами
  • В рамках операції «Первоцвіт-2021» вже піймали перших порушників, що займаються стихійною торгівлею весняними рослинами.
     

Для торговців квітами 8 Березня — ще одна можливість підзаробити на святковій красі. Продають запашний крам в магазинах, на ринках, стихійно на вулиці. У вуличних продавчинь роздрібним квітом можна придбати тюльпани, квітучу вербу та перші підсніжники. За маленький пучок первоцвіту в кольоровій обгортці просять 30-50 гривень. Торгують в основному жінки пенсійного віку. Коли ми запитали, чи не бояться покарань, адже в березні за первоцвіти штрафують, бабусі відповідають: 

— Дитино, а вони знають, які в нас пенсії, що за квіточку штрафувати будуть? Я пару букетів продам, хоч хліба і макаронів додому куплю, — говорить бабуся-продавчиня. — Нехай краще штрафують тих, хто ліс гектарами рубає і продає, а не стару бабу за підсніжники.

У представників правоохоронних органів з цього приводу ніяких сентиментів немає. Спеціальні групи у складі представників поліції, державної екологічної інспекції та муніципальної варти проводять рейди,на яких вилучають весняні рослини і штрафують продавців, не залежно від віку і соціального стану. Операція «Первоцвіт» проводиться щорічно, і триває вона з 1-го по 22 березня.

— Групи будуть працювати як по вулицях міста, так і на ринках  Вінниці, — коментує начальник муніципальної варти Віталій Чигур. — В разі виявлення торгівлі первоцвітом будуть складатися протоколи про адмінправопорушення, сумма штрафу сягатиме від 340 до 1360 гривень. Працівники екологічної інспекції штрафують в залежності від кількості стебел.

В Державній екологічній інспекції у Вінницькій області попереджають:  за порушення порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3 655 гривень з конфіскацією.

 Масовий збір та продаж рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеликих місцях зростання до повного пригнічення насіннєвого поновлення, — говорять фахівці екоінспекції. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Тому за масове знищення ранньоквітучих весняних рослин вінничани відповідатимуть за законом.

За один екземпляр незаконної зірваної червонокнижної квітки  передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад: підсніжники, цибуля ведмежа — від 31 до 62 грн за одиницю в залежності від виду, сон-трава — від 37 до 62 грн в залежності від виду.

Днями на території Вороновицької об'єднаної територіальної громади було виявлено двох селян, які здійснювали збут занесеного до Червоної книги України підсніжника білосніжного. На порушників було складено протоколи за ч. 2 статті 88-1 КУпАП, матеріали яких направлено на розгляд до судових органів. 

У 2020 році мобільні групи провели дев’ять рейдів. Під час заходів на підприємливих вінничан склали п’ять адмінпротоколів.

 

Читайте також:

Гамарджоба, генацвале! Грузія відкрилася з новими правилами в’їзду для українців

Фіорди, північне сяйво, вулкани... Які ще ексклюзивні тури мають у вінницьких турагенціях?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (244)
  • Олександр Бахтін
    Вірно бабок штрафують. За такою логікою і пограбування легко "виправдати" маленькою пенсією, і вбивство. У 90-ті роки моя бабуся за 70 років на моїй старій колясці (яку батько переобладнав на візка) возила кріп, петрушку, зелену цибулю з городу на базар (у містечку Старобільськ на Луганщині) і  продавала. Я малий тоді з нею ходив, допомагав. Проте це була її праця і її заробіток. Тоді пенсії тривалий час взагалі не отримували. Грошей і на їжу не вистачало, зарплати тазами чи рибою отримували. А тут нема жодної доданої вартості, крім факту торгівлі. Це навіть не вишню у дворі обірвати.
  • Наталия Балтак
    Придурки, хай спочатку докажуть, що ті підсніжники з лісу, в нас у кожному дворі ростуть! Краще б дійсно звернули увагу на вирубування лісів, хоча навіщо звідти ж відкати нормальні йдуть!
  • Семен Сосницкий
    Привильно, что штрафуют. Можно всегда придумать оправдание, но в Украине и так от природы почти не осталось, с такими темпами превратимся в пустыню.
  • Ihor Ivanovich
    Закон або є або його немає. Бо так можна сказати, що "я пару грамів наркоти продам, хоч хліба додому принесу"
    Vik Vet reply Ihor Ivanovich
    какие законы в колонии
    Ihor Ivanovich reply Vik Vet
    тут не про вашу колонію, іди валєжнік збирай
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Після буревію на Вінниччину прийдуть дощі та холодні ночі play_circle_filled 20:04 Камери все зняли: у Вінниці шукають жінку, яка поцупила кущ барбарису play_circle_filled 19:30 Кредитні пільги під час війни: як закон захищає гаманці українців та військових 19:03 Купальний сезон під питанням? Вода на пляжах Вінниці — небезпечна Від читача 14:39 Благодійний фонд «СпівДія» спільно з найбільшою книжковою платформою Yakaboo запустили соціальну ініціативу 18:33 Мільйони на «висвітлення»: скільки місцева влада Вінниччини витратила на рекламу в 2025 році 18:05 У Вінниці 7-річний хлопчик наштрикнувся шиєю на гілку під час гри photo_camera 17:29 Від забоїв до крововиливу в мозок. Чим небезпечні електросамокати, пояснює лікар-травматолог 17:02 Майже 20 років за ґратами — і нове викрадення. У Вінниці чоловік вкрав машину Seat товариша 16:09 Є травмовані в аварії на трасі під Вінницею, де Opel врізався у Volkswagen photo_camera 15:11 Пасинок зарізав вітчима та ховався від поліції в лісі. Суд виніс вирок 15:05 «Міг залишитися за кордоном — але повернувся». У Вінниці попрощалися з 22-річним Єгором Басюком play_circle_filled photo_camera 14:06 Шахрайство, скандали та образи військових: Шавлюку дали три роки в'язниці 13:32 Вінницька мерія хоче купити комп’ютерів на 2,5 мільйона гривень. Які саме? 13:25 Сучасна медицина відновлення: підхід до болю в спині та суглобах (Новини компаній) 13:02 21-річний вінничанин шукав «клієнтів» для втечі за кордон у соцмережах photo_camera 12:24 У Вінниці продовжують латати ями. Які вулиці вже відремонтували? photo_camera 11:46 Відомий педагог, професор і академік: пішов із життя Роман Гуревич 11:01 Вінниця прощається з 22-річним Єгором Басюком із позивним «Парадокс» 10:06 Де у Вінниці 27 травня не буде води та світла: список адрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up