Стягнути заборгованість з підприємця, розірвати договір оренди та зобов’язати підприємця повернути державі водний об’єкт. Ці три пункти вимог значаться у позовній заяві до Господарського суду області. Документи підготувала і подала Жмеринська місцева прокуратура. Про це йдеться у повідомленні прес-служби обласної прокуратури.
У ньому сказано, що підприємець взяв в оренду 30-гектарний став для рибогосподарських потреб. Договір укладено з облдержадміністрацією (плесо знаходиться за межами населеного пункту, згідно з чинним законодавством належить державі). Термін договору становить 20 років.
Понад два роки минуло відтоді, як підприємець уклав договір на оренду 30-гектарного ставу. Упродовж цього часу не сплатив за об’єкт жодної гривні.
Рік тому, у січні 2020-го, йому надіслали листа з нагадуванням про необхідність виконання умов договору. У договорі передбачена поквартальне внесення коштів. Нагадали про те, що заборгованість тягне за собою нарахування пені.
Як стверджують у прокуратурі, підприємець ніяк не зреагував на попередження. Не надав ні письмової, ні усної відповіді. Не повідомив про причину несплати.
У серпні йому вдруге нагадали про необхідність сплати за користування об’єктом. У відповідь знову мовчання.
Листи на адресу орендаря готував відділ використання водних об’єктів обласного департаменту АПК. Запитую начальника відділу Антона Мудрака, чи відома йому причина того, чому підприємець ігнорує умови договору. Можливо, він усно пояснював причину.
— Не було такого, — говорить пан Мудрак. — Ні усно, ні письмово не повідомляв нас. Якщо раптом у нього виникла непередбачувана ситуація, мав би повідомити про це, викликати комісію, скласти документи. Він зайняв іншу позицію — не платить і не реагує на листи. Як бути далі, вирішить суд.
За словами співрозмовника, на розгляді у суді знаходиться ще одна аналогічна позовна заява. Документи на третього боржника готуються до скерування до суду.
За інформацією Антона Мудрака, торік орендарі сплатили 1,8 млн.грн. за використання водних об’єктів. Співрозмовник уточнює: йдеться про ставки, що знаходяться за межами населених пунктів.
У 2015 році сума становила 216,3 тисячі гривень.
Як стверджує співрозмовник, нині на території області нараховується 1234 інвестиційно привабливих водних об’єкти.
Річна орендна плата за один гектар водного плеса становить 450 гривень.
Читайте також:
150 тисяч тонн олії вінничани відправили китайцям. Яку ще продукцію купують у нас країни Азії?
Синій зошит смерті. Рафаловські зберегли прізвища 200 розстріляних євреїв
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер