Обласне управління Служби безпеки України також веде пошуки «мінерів», які шлють попередження про вибухівку електорнною поштою. Про це журналісту 20minut.ua сказали в прес-групі спецслужби вчора, 11 червня:
— СБУ вживає оперативних заходів, направлених на пошук «лжемінерів».
Раніше, зі інформації поліцейського главку ми розповідали: заведені їхнім слідчими провадження можуть передати в СБУ, бо справи терористичних актів — це підслідність спецслужби. Саме так кваліфікували два найбільші «мінування», коли екстреним службам довелося перевіряти на наявність вибухових пристроїв одразу по 28 об’єктів. Так було, нагадаємо, 29 травня і 7 червня.
Але в спецслужбі іншої думки про вибір статті звинувачення для незнайдених анонімів. В управлінні СБУ пояснили, що у випадках мінувань, які не підтвердилися, не варто говорити про теракти.
— Виходячи з відсутності в даних випадках події злочину — теракту, в діях невстановлених осіб наявні ознаки злочину, передбаченого статтею 259 Кримінального кодексу України "Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності", — сказали в прес-групі обласного управління СБУ. — Ця стаття відноситься до підслідності органів Національної поліції. За фактами «мінувань» в червні органи Нацполіції внесли відомості до ЄРДР за частиною першої статті 259.
В чому різниця названих двох кваліфікацій? Санкція статті, на якій наполягає поліція, найбільш сувора із можливих в такому випадку. Вона каже по покарання до 10 років позбавлення волі. Позиція ж СБУ — інкримінувати легшу відповідальність «мінерам». Покарання за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу таке: від 2-х до 6-ти років ув’язнення.
Нагадаємо, що листи у всіх випадках «мінувань» схожого змісту і мають прив’язку до подій на Сході. Вони розсилаються зі створених на анонімних ресурсах поштових скриньок, які після відправлення повідомлення одразу ж видаляються. Автори листів про вибухівку також, як пояснили 20minut.ua в кіберполіції, завжди використовують VPN-сервіси.
Вчора, 11 червня було п’яте за місяць «замінування» по електронній пошті. Екстрені групи поліції на МНС перевіряли три вінницькі готелі та евакуювали порівняно з попередніми випадками невелику кількість людей — 130. Так само й зараз із службовими собаками працюють в трьох готелях, і це вже шосте «мінування» протягом травня-червня у Вінниці.
Про те, як проходило виведення 9 тисяч людей, в тому числі дітей із дитячих садочків, коли перевіряли одночасно по 28 об’єктів, знайдете в публікації «Листи про замінування приходять з електронок, які існують не більше 15 хвилин».
Читайте також:
Ау, контррозвідка? Склади Калинівського арсеналу будують люди з кримінальним минулим
Арештований за вбивство завів акаунт у Фейсбуці з фото наколки «Только Бог Мне Судья»
«Взяв» касу гральної зали на Київській. Мав пістолет і дезодорант замість газбалончика
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Надання завідомо невірної інофрмації про злочин, і сам злочин - це два різні по суті протиправні/асоціальні вчинки, наслідки у яких дуже різні, і правильно не прирівнюють одне до одного
Якщо поліція в ході розслідування вийде на сліди підготовки, тоді це буде підставою кваліфікувати справу по іншому.