Храм на честь великомученика Георгія Побідоносця почали будувати в 2008 році, у візантійському стилі. Про це пишуть на інстаграм-сторінці «Агенції просторового розвитку».
«Цьому стилю властива хрестово-купольна конструкція. Суть її в тому, що основні приміщення виглядають в плані як хрест, а над центральною частиною підноситься купол, символізуючий небо. Купол влаштований не на стіни, а на колони. Таким чином приміщення краще освітлюється природним світлом, а сама конструкція виглядає легшою. Вівтар розташовується в північній апсиді, вхід зі східної сторони», — йдеться в повідомленні.
Водночас вінницький храм є копією Фороської церкви Воскресіння Хрестова у Криму. Подивіться як вони схожі: ліворуч храм у Вінниці, праворуч — церква в Криму.
Крім того автор допису розповідає, що в архітектурі храму присутній російський стиль. А саме наявність критого входу-ганку, декілька «маківок» — декоративний елемент, який розміщується на барабані (опорна конструкція - авт.).
А в мережі знайшли інформацію, що головний купол культової споруди має вагу шість тонн і є третім в Україні, який побудували за унікальною технологією.
«Купол та хрести робили в Краматорську. Потім, в 2015 році, бригада монтажників з Донбасу встановлювала купол на храмі у Вінниці. До речі, це третій купол в Україні, який було зроблено за особливою технологією. Перший такий купол, вагою 40 тон, встановлений в Донецьку, другий — в Горлівці», — пишуть на сайті shukach.com.
У радянські часи на місці храму стояв літак. Щоправда, недовго:
«У середині 1980-х рр. у парку внутрішнього подвір’я Будинку офіцерів було встановлено радянський літак ІЛ-14, в якому діяв дитячий кінотеатр, — йдеться в дописі «Агенція просторового розвитку». — Але вже наприкінці 80-х кінотеатр почав занепадати. Спершу працював тільки у вихідні і святкові дні, потім його зовсім закрили. Довгий час стояв як авіапам’ятник. Кілька разів борт підпалювали. У 1991 році після чергового підпалу літак порізали на брухт та вивезли».
Схожа доля спіткала ще два літаки-кінотеатри. Про це в матеріалі: На місці літаків-кінотеатрів тепер церкви та пустирі. Вінниця, яка є тільки на фото
Читайте також:
Було-стало. Вісім фото про те, як змінився центр Вінниці за десятки років
«Вхід у минуле»: куди ведуть старі двері на вулиці Соборній. Тест на уважність
Унікальні фото Вінниці, яким не менше 100 років, зберігаються в музеї Санкт-Петербурга
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер