Відчуваю себе тривожно серед людей. Зібрали поради психолога, як легко вийти з карантину

Відчуваю себе тривожно серед людей. Зібрали поради психолога, як легко вийти з карантину
  • З 11 травня у Вінниці послабили карантин і містяни почали гуляти у парках, сидіти на літніх майданчиках ресторанів та потрохи повертатись до звичного життя.
  • Разом з психологами пояснимо, на кого і як може вплинути послаблення обмежень та як без шкоди для свого емоційного стану вийти з карантину. 

Уже понад два місяці, як вінничани живуть в умовах карантину, який загнав всіх по домівках. Як виявилося, більшість не була готовою до такого затяжного карантину. Однак психологи кажуть, що повернутись до повноцінного життя теж буде не просто. Про те, як легко вийти з карантину та не нашкодити своєму емоційному стану, поговорили з фахівцями. 

Як комфортно адаптуватись до нової-старої реальності?

Як розповідає психологиня Юлія Світлова, в першу чергу потрібно бути дуже уважним до себе та свого самопочуття. Не намагатись одразу робити все, що було неможливо під час карантину. На початку варто дозувати зустрічі з іншими людьми. 

— Карантин однозначно наклав наслідки на наш моральний стан, але для кожного вони різні, — каже Юлія. — Хтось дотримувався всіх правил карантину, а хтось — нехтував ними. Тому тут все залежить від самої людини та її світосприйняття. У будь-якому випадку, криза — це нові можливості.

Відео дня

За словами психологині Мородецької Ольги, всіх людей на карантині можна поділити на три умовних групи. 

— Дехто працював постійно, дехто — перейшов на дистанційну роботу, а є й ті, хто був у вимушеній відпустці під час карантину. Останні навряд повноцінно відпочили, бо доводилось сидіти у чотирьох стінах. Тож, у представників всіх трьох категорій буде різне відчуття виходу з карантину, — пояснює Ольга. — Ті, що працювали, у них ніби просто буде продовжуватись ця робота. Ті, що дистанційно працювали, то поміняють лише місце своєї дислокації. А тим, хто сидів вдома весь цей час, — буде найважче адаптуватися. 

«Ми звикнемо і не будемо лякатись кожного перехожого, який кашляє»

За час карантину, за словами фахівчині, ми заробили нові звички і надалі їх заробляємо. Вже за якийсь час ми навіть не будемо помічати, як будемо намагатися відходити від людей у супермаркетах подалі. І головне, що це не буде нас лякати. 

— Уявимо ситуацію, що у магазині хтось почав кашляти, то більшість людей намагатиметься принаймні трішки відійти від цієї людини. Така реакція спрацює автоматично, — пояснює Ольга. — Наразі нами керує страх. Але такий страх у цьому випадку хороший, бо, таким чином ми убезпечуємо себе від інших. 

Як каже Ольга, цю тривожність ми відчуватимемо лише на першому етапі, а потім звикнемо. 

 — Є таке поняття толерантності до небезпеки. Коли небезпека довго існує у нашому житті, як пандемія коронавірусу, то люди звикають до цього. Ми вже настільки звикли до небезпеки, що вже й маски дехто не носить, хоч її й потрібно одягати, — продовжує фахівчиня. — Згодом ми будемо й вітатись за руки, збиратись великими компаніями та цілуватись. Це лише тимчасові зміни, хоч і довготривалі. 

«Згадайте про тайм-менеджент»

Як розповідає спеціалістка, психічне здоров'я — це адаптація до будь-яких умов. У якийсь момент ми адаптувались до впровадження карантину, потім до довгого перебування вдома, а тепер треба звикати до нової післякарантинної реальності. 

Будь-яка зміна — це стрес. Коли міняємо життя на карантин — це очевидний стрес, але, як не дивно, навпаки повертатись до звичного ритму не менш складно. 

— Після пом'якшення карантину ми повинні знов адаптуватися до того, що для нас нове, — каже Ольга Мородецька. — Потрібно дотримуватись кільокох рекомендацій, щоб з найменшою шкодою для свого емоційного стану вийти з ізоляції. 

Найперше, що радить Ольга, якщо під час карантину ви були розслабленні в часі, то зараз важливо згадати про тайм-менеджмент. Адже, якщо ви, наприклад, будете спізнюватись, то це викликатиме у вас ще більший стрес. 

— Сплануйте свій день і лягайте раніше спати. Бо здоровий сон дуже важливий для хорошого морального стану, — каже Ольга. — Морально підготуйте себе до того, що на роботі буде все старе і нове одночасно. Нам доведеться жити і дотримуватись всіх правил. Комунікація теж зміниться, треба буде привчитись до відсутності дотиків, потисків рук чи обіймів. Якщо ми усвідомимо, що від цього нікуди не втекти і така нова реальність, то нам буде легше звикнути. 

«Не навантажуйте себе роботою»

За словами Ольги, спочатку здається, що ти можеш зробити все і навіть більше. Але таке рвіння до роботи після карантину далеко не завжди позитивне явище. 

— Зрозумійте, що ваша продуктивність спочатку може бути не такою, як ви собі уявляли. Потрібно поступово звикати до пом'якшення правил. Розподіліть свої сили рівномірно на всі справи, — каже Ольга. — Не потрібно емоційно та фізично перевантажувати себе. Якщо ви хочете без шкоди для емоційного стану вийти з карантину, то проаналізуйте тверезо свої можливості та переживання. 

Як пояснює психологиня, хоч і під час карантину люди хотіли повернутись до звичного життя, але після карантину воно вже для них незвичне. У людей буде переоцінка цінностей. Каже, ми все більше почнемо відчувати позитивні емоції навіть від елементарних речей. 

— Адаптація до карантину буде перекриватися багатьма хорошими речами за якими ми засумували. Входження буде не настільки травматичне, як нам може здаватися, — каже Ольга. — Врешті-решт, якщо ви повернетесь на роботу, то побачите своїх колег не «в пластмасі». А це ж чудово. 

Читайте також: 

Я вінничанин, який має велосипед. Куди прямо зараз можу на ньому поїхати?

У суботу Подільський зоопарк відчиняється для відвідувачів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Swrg
    Не свисти!!!
    Не карантин загнал людей по домам, а глупое обосравшееся руководство
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up