«Вертольоти будуть розпилювати ліки» — СБУ спростувала цей фейк

«Вертольоти будуть розпилювати ліки» — СБУ спростувала цей фейк
  • Вінничанам почали приходити листи про нічне розпилення над містом хімічних речовин із вертольоту для дезінфекції. В СБУ заявили, що це фейк, та просять зважено ставитись до будь-якої неперевіреної інформації.

«Я хочу повідомити вам, що сьогодні з 23.00 вечора будуть вертольоти, які запустять ліки для дезінфекції, це триватиме до 05.00 ранку. Це означає, що ви повинні мати всі вікна закриті на ніч, намагайтеся не виходити на вулицю і не бути після 11 години ночі. Спасибі, спробуйте інформувати всіх, нехай знають».

Листи з таким текстом почали надходити вінничанам через різні соцмережі. 

— Останнім часом кіберфахівці Служби безпеки України фіксують спроби розповсюдження фейків, пов’язаних із темою коронавірусу в Україні. Свіжий приклад – чутки про нібито нічне розпилення над Києвом та іншими містами хімічних речовин із вертольоту для дезінфекції. «Радять» зачиняти балкони і не знаходитись на вулицях із 23-00 до 5-00, — зазначають у пресцентрі СБУ.

Людям радять зважено ставитись до будь-якої неперевіреної інформації.

— Ті, хто хоче розхитати ситуацію, обов’язково опиняться під особливою увагою Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, — кажуть у відомстві.

Застерігає не вірити фейкам та вмикати здоровий глузд й начальник відділу комунікації вінницької обласної поліції Анна Олійник.

— Зберігайте спокій. Карантин — це можливість присвятити час собі і рідним, перезавантажитись, подивитись позитивні фільми, почати читати книги нарешті. Всім здоров'я і 36.6 . Бережіть себе і тих, хто поруч, — радить Олійник.

Офіційні джерела отримання актуальної інформації:

  • Telegram-канал «Коронавірус_інфо» з оперативною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні ➡ https://bit.ly/39DEYQm
  • Сторінка Міністерства охорони здоров'я України ➡ https://bit.ly/2Q5UHQu
  • Сторінка Центру громадського здоров’я України ➡ https://bit.ly/2IAGyXm
     

Станом на 16 березня у Вінниці в медичних закладах перебуває двоє хворих, яких підозрюють на коронавірусну інфекцію. Наразі в Україні сім підтверджених випадків інфікування COVID-19.

 

Читайте також:

Жорсткий карантин: в Україні припиняють рух всіх поїздів та електричок

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (1)
  • Tanya Tanya
    А я сегодня днем слышала летал вертолёт 😂
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:05 Пасажир зламав ногу, а водія не покарали. Чим завершилася справа про ДТП на самокаті 13:10 Куди поїхати з Вінниці у серпні? Гіди підготували 17 маршрутів 12:12 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 12:02 На Вінниччині затримали СЗЧ-шника, який залякував дітей і погрожував поліцейським сокирою Від читача 09:22 Україна отримала €3,47 млрд у межах Ukraine Support Loan від Європейського Союзу 11:04 Справу ексначальника ДСНС Вінниччини передали до суду. Незаконне збагачення оцінили у 14,5 мільйона 10:12 Вибиті вікна, понівечені дахи та пожежа — наслідки вечірньої атаки на Вінниччині photo_camera 09:48 Із 2014 року боронив Україну. Вінниця проведе в останню путь капітана Василя Барановського 09:11 У Вінниці Toyota збила жінку на переході, а на Бершадщині Subaru зіткнувся з мотоциклом 08:16 1 серпня — Всесвітній день боротьби з раком легенів. Історія, заборони та прикмети 23:24 Мільйон на якісне екіпірування для захисниць! Передала Лєра Мандзюк після туру «Культурний стендап» photo_camera 21:00 Іменини у серпні 2026. Коли вітати рідних із Днем ангела 20:19 Від 80 до понад 250 тисяч гривень на рік: скільки коштує навчання у приватних школах Вінниці 19:54 Церковний календар на серпень 2026 року: коли та що відзначаємо 19:05 Літо 2026: море чи гори, або куди полетіти та поїхати відпочивати з Вінниці 19:04 «Бізнес неодмінно відновить роботу»: як Гайсин оговтується після ворожої атаки play_circle_filled photo_camera 18:47 Вінниччину накриє сильна спека. Синоптики обіцяють до +38° 18:10 На Хлібній запровадили односторонній рух. Водіям тепер не можна їхати в бік Гоголя 17:42 Посадовцям ТЦК Вінниччини повідомили про підозри. ДБР проводить масштабну спецоперацію play_circle_filled 17:13 «Літо нашого дитинства»: вінничан кличуть на атмосферний пікнік біля Вишенського озера
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up