В Україну сьогодні привезуть Благодатний вогонь

В Україну сьогодні привезуть Благодатний вогонь

У Велику Суботу, 27 квітня, у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбувається одна з найважливіших подій року для християн східного обряду – чудо сходження Благодатного вогню. Його спочатку доставлять до Києва, а потім в інші міста України.

Благодатний вогонь вважається символом нерукотворного світла Воскресіння Христового. Вогонь з'являється з нізвідки і не обпікає рук.

Традиція існує з 4 століття, а перші писемні свідчення про неї з’явилися в 9 столітті. Церемонія сходження Благодатного Вогню відбувається у Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, більш відомого як Храм Гроба Господнього.

  • Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. Церемонія проводиться у Велику суботу спільно грецьким Єрусалимським православним патріархатом та єрусалимським патріархатом Вірменської апостольської церкви. Винесення Благодатного Вогню символізує вихід з Гробу Світла істинного, тобто воскресіння Господа.

Якщо Благодатний вогонь не зійде

Святі отці говорять про те, що відсутність сходження Благодатного вогню є одним з ознак наближення кінця часів. Таким чином Господь дасть християнам знак того, що часу на покаяння майже не залишилося і Судний день вже близький.

Єдиний вихід в такому випадку - відкинути зло, яке принесе з собою Антихрист, і покаятися.

Проте, це лише одна із трьох ознак близького кінця світу. Вона має співпасти ще з двома – виявленням Ноєвого Ковчега на горі Арарат та пересиханням Мамврійського дуба, під яким Авраам зустрів Ангелів Святої Трійці.

Коли привезуть Благодатний вогонь до України

У Великодню ніч вогонь буде доставлений до Києва у Свято-Михайлівський монастир . Згодом по всіх містах країни.

До Вінниці привезуть Благодатний вогонь близько 12 ночі до Преображенського собору по вулиці Соборній, 23. Потім Благодатний вогонь розвезуть по всіх храмах міста.


 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (3)
  • ВАСЯ ВИННИЦКИЙ
    Представители Православной церкви Украины (ПЦУ) не смогли попасть на богослужение в храме Гроба Господня в Иерусалиме во время Пасхи и схождения Благодатного огня.

    Члены делегации не смогли получить специальные бейджи для паломников, по которым можно пройти в помещение, где сходит Благодатный огонь.

    Спикер Иерусалимской патриархии пояснил, что представители ПЦУ могут находиться в храме, но не служить. «Мы в курсе украинских церковных проблем и вопросов и заверяем: сослужить они не могут», — уточнил он и подчеркнул, что такова позиция патриархата.
    анонім reply ВАСЯ ВИННИЦКИЙ
    Не  розумію чому мінусують  коментар. Інформація правдива, актуальна, реально показує на місце ПЦУ та рівень визнання іншими церквами.  Так можливо це зовсім не те про що нам розповідав Петро Порошенко. Але , якщо ми бажаємо на краще потрібно врахувати що УПЦ має поки більшу підтримку у правословних. Визнання ПЦУ всім світом не залежить від періодичних матеріалів від Ольги Бобрусь де вказано що ще декілька церков перейшло під керівництво ПЦУ. Коли ввірянин має вибір це неє зрада це модель визнання вибору та відчуття справедливості.
  • Vercetti-27
    дикари
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Для дітей захисників з Вінниччини відкрили реєстрацію на безкоштовну поїздку до Латвії 20:02 Під час евакуації тіло героя вдруге атакував ворожий дрон: історія Владислава «Хана» Смаглія play_circle_filled photo_camera 19:19 Скільки коштує стати студентом: ціни на навчання у вінницьких вишах у 2026 році 19:01 Органний концерт, форум і виставка: у Вінниці відзначать День святого Якова photo_camera Від читача 20:38 «Переносити війну на територію агресора»: Євгеній Хмара і Михайло Драпатий визначили перші кроки 18:39 Не розслабляйтеся: після прохолоди погода готує новий сюрприз photo_camera 18:09 Ветерани та родини полеглих захисників можуть отримати компенсацію на купівлю житла 17:57 «Якби не «шахеди», ми б і далі сиділи зі старими вікнами»: чому так кажуть мешканці будинку на Магістратській photo_camera 17:39 П'яний водій тікав від патрульних і врізався в авто на світлофорі photo_camera 17:07 На Вінниччині затримали двох військових, які продавали «білий квиток» photo_camera 16:14 Підіймає штангу і рятує життя: кандидат у майстри Юлія Липач евакуює поранених photo_camera 16:02 36-річна жінка в лікарні, будинок — без частини даху. Сталося дві пожежі за добу photo_camera 15:44 На війні загинув 29-річний випускник вінницького педуніверситету Ярослав Коломієць 15:37 Комендантська година, 2,05 проміле й відсутність документів. У Вінниці зупинили водія Ford photo_camera 15:07 У Писарівці та Тиврові сталися ДТП, за кермом скутерів були 11-річні діти photo_camera 14:30 «У мене не було жодного двохсотого»: історія єгеря з Хмільника, який на фронті з сином і братом play_circle_filled photo_camera 14:07 Прикинувся 17-річним і два роки шантажував 7-річну дитину — суд оголосив вирок 13:13 261 бій за добу — де російська армія намагалася прорвати оборону photo_camera 12:21 Кожен четвертий пенсіонер живе на 112 гривень на день — а що на Вінниччині? 11:05 Через сказ у кота навколо Урожайного встановили п'ятикілометрову загрозливу зону
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up