У Вінниці медики не платитимуть за навчання на курсах з підвищення кваліфікації

У Вінниці медики не платитимуть за навчання на курсах з підвищення кваліфікації
Рішення про відміну оплати медиками за курси з перепідготовки ухвалили на депутатській комісії облради, його передали на розгляд сесії
  • Безкоштовним буде навчання на курсах підвищення кваліфікації для лікарів і медпрацівників на базі медичного університету імені Пирогова.
  • Хто прийняв таке рішення? Чи підтримають пропозицію депутати?

Внесли зміни у договори про співпрацю між медичним університетом імені Пирогова і лікарняними закладами. Йдеться про співпрацю вишу з лікарнями, в яких створені університетські кафедри. Таких лікарень у нас 11.

Університет не платить за оренду приміщень для наукових кафедр. Так само, як і за надані комунальні послуги у цих приміщеннях. Тим часом, коли лікарі та інші медичні працівники підвищують кваліфікацію в університеті, змушені сплачувати за це кошти.

Про все це йшлося на комісії обласної ради. Названі вище факти повідомив голова комісії депутат облради Андрій Ковальов. За його словами, медики сплачують власні кошти зі своїх невеликих зарплат.

— Один місяць такого навчання в коштує в середньому 2500 гривень, а триває воно від двох до шести місяців, — стверджує Ковальов.

Він запропонував внести зміни до договорів університету з лікарняними закладами. Депутати підтримали голову комісії. Що конкретно передбачили у змінах до договору про співпрацю між університетом і лікувальними закладами?

Внесли пункт про те, що університет зобов’язується безкоштовно надавати путівки лікарям і медичним працівникам на навчання з перепідготовки (спеціалізації), стажування, тематичного удосконалення, симуляційних тренінгів, фахової школи, семінарів та майстер-класів. Видаватимуть такі путівки за погодженням із головними лікарями медичних закладів.

— Відтепер навчання для практикуючих медиків на базі нашого університету будуть безкоштовні, — наголосив на засіданні комісії її голова Андрій Ковальов.

Пропозицію комісії мають схвалити депутати облради на черговій сесії. Можливо, зроблять це сьогодні, 23 квітня. У цей день відбудеться зібрання обласних депутатів.

До речі, запропоновані зміни до договору підтримали представники університету та лікувальних закладів. Про це на засіданні комісії говорили проректор Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова Василь Погорілий, директор Вінницької обласної клінічної лікарні Олександр Жупанов (на знімку), представники низки інших медичних закладів, де створені університетські кафедри.


Читайте також:

Знайшли Михайла Зубчука та дві смертельні ДТП: важливе за 22 квітня на 20minut.ua

Треба щось завірити чи задокументувати? Повний список вінницьких нотаріусів з контактами

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:28 Нуль порушень у 1200 храмах: Великодня ніч в області пройшла спокійно 12:26 Перевірка на місцеву прописку. Вінничани згадують заклади та звички, яких уже не існує 11:44 Великдень «із градусом»: понад 60 п'яних водіїв затримали на дорогах області 11:30 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) Від читача 10:50 Батьки не повинні боятись розповісти про особливості своїх дітей, – педагог із 43-річним стажем, відмінник освіти України, психолог Наталія Горобчук 10:44 Планові ремонти у Вінниці: список адрес, де тимчасово вимкнуть воду 09:42 Обливаний понеділок-2026: як віддати шану традиціям і не зіпсувати нікому настрій 08:37 Кого вітаємо та що святкуємо 13 квітня: історія, заборони та прикмети 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 6 по 12 квітня, які ви могли пропустити 20:38 «Нива» в гостях подужала лідера групи «Куликів-Білку» 20:02 Вінниччину з понеділка накриють сильні заморозки. Синоптики розповіли коли чекати на потепління 19:12 «Кабанячий променад»: прикордонники зняли велику родину диких кабанів на Вінниччині play_circle_filled 18:03 У Вінниці готують квіти та вуличні кашпо для весняного озеленення міста 17:05 Маленький герой з великим серцем: 11-річний вінничанин Роман Олексів пробіжить Бостонський марафон 16:34 Маєток, який пережив не одне століття: що залишилося від резиденції Бжозовських у Соколівці photo_camera 16:12 Комплекс мозаїк Вінницького політеху отримав статус пам’яток культурної спадщини photo_camera 15:07 Від глядача до суворого критика: як 17-річний козятинчанин потрапив на «МастерШеф» 14:33 Нардепи витратили 100 мільйонів на авто у 2025 році: серед них є двоє з Вінниччини play_circle_filled 14:12 У міськраді опрацювали понад 26 тисяч звернень громадян. Що найбільше цікавило вінничан 13:04 Яскраві весняні локації з’явились у Подільському зоопарку. Графік роботи та пільги для відвідувачів photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up