У рукавичках і з балончиками фарби: що малювали вінницькі активісти на пішохідних переходах?

У рукавичках і з балончиками фарби: що малювали вінницькі активісти на пішохідних переходах?
В акції взяли участь понад 10 молодих активістів
  • Вінницька молодіжна рада та патрульна поліція організували соціальну акцію «Відповідальний пішохід».
  • Протягом двох днів перед пішохідними переходами міста мають з'явитися близько сотні зображень.
  • Як пройшов перший день акції і які пішохідні переходи вже мають невеликі нагадування?

Вінницькі активісти, переважно студенти й учні випускних класів, сьогодні, 28 квітня, вийшли на акцію «Відповідальний пішохід». Озброївшись рукавичками, балончиками з білою фарбою і спеціальними трафаретами, вони рушили покращувати пішохідні переходи.

Відправною точкою обрали «Урожай» і, поділившись на дві групки, пішли в сторону центрального мосту по обидві сторони дороги.

Напередодні, нагадаємо, координатор акції Артем Іванішин пояснив нам, чому вирішили почати саме звідси. За його словами, це досить проблемна ділянка міста, де багато містян не дотримуються правил дорожнього руху, а тому нерідко тут стаються аварії.

Відео дня

Детальніше про ідею проєкту «Відповідальний пішохід» можна прочитати у матеріалі:

Першим на асфальті перед пішохідним переходом з'явилось зображення, що закликає людей сховати телефони.

— У нас справді є проблеми з тим, що пішоходи не дотримуються правил дорожнього руху. І досить часто аварії трапляються саме через їхню неуважність, — сказала нам представниця від училища безпеки життєдіяльності Даша Мартинюк. — Великою проблемою є навушники. Маю на увазі, що часто люди переходять у них дорогу і це може мати негативні наслідки. Наприклад, пішохід може взагалі не почути сигналів автомобіля.

На її думку, подібні акції і такий візуальний спосіб привернення уваги є ефективним.

— Люди будуть підходити до пішохідних переходів і їм в очі точно впадатимуть ці зображення, — додала вона. 

 

Взяла участь в акції і 11-класниця Маша. Дівчина зізнається, що у такий спосіб хоче привернути увагу пішоходів до елементарних правил безпеки на дорозі.

— Хочу, щоб люди більше дивились собі під ноги і не забували, як правильно переходити пішохідний перехід, — каже Маша. — Мені взагалі хочеться ще більше займатися подібними акціями. Думаю, що справді важливо поєднувати навчанні з активізмом — у такому симбіозі почуваєш себе людиною. 

 

 

 

З нею погоджується і студент Вінницького національного технічного університету Дмитро. 

 

— Сьогодні, певно, тенденція на якісь активності. Хіба ні? Мені здається, що бути активним — доречно у будь-якій ситуації, — розмірковує хлопець. — Нам не байдуже своє життя й безпека в місті, а також маємо альтруїстичні настрої допомогти іншим — це дуже кльово.  Цей захід доводить, що можна робити щось корисне без зайвих проблем, просто тут і зараз. 

 

 

 

Загалом до заходу долучилися близько 10 молодих людей. Вони досить швидко почали замальовувати трафарети, паралельно відповідаючи на питання зацікавлених перехожих. Не всі люди розуміли, що саме роблять активісти, тому, проходячи повз, жваво перешіптувались між собою.

«Молодці діти! Але хіба це змінить наших людей», — риторично запитала бабуся.

А ще на одному з переходів до новенького напису підійшов чоловік з маленькою дівчинкою. Тато став пояснювати донці, чому вона має тримати його за руку на переході — яскравий приклад того, що подібна соціальна ініціатива може бути дієвою.

Додамо, що Вінницька молодіжна рада організувала цю акцію спільно з поліцією. І крім заклику зняти навушники, активісти та патрульні нагадали перехожим «відірватися» від телефону й не переїжджати перехід на велосипеді. А ще всі переходи недалеко від шкіл «прикрасили» написом «Візьми дитину за руку».

Як зазначив інспектор відділу зв’язків з громадськістю Володимир Герасимчук, такі заходи важливо проводити, перш за все, саме задля інформування пішоходів та їхньої безпеки.

— Це може попередити їх і зробити більш обізнаними, — сказав Володимир Герасимчук. — Бо перше на що будуть звертати увагу люди, підходячи до пішохідного переходу, — ці зображення. Деякі трафарети, можливо, нагадають їм, що навушники потрібно знімати, а велосипед — переводити в руках.

Дорожньо-транспортні пригоди за участі велосипедистів, на жаль, є досить поширеним явищем.

— Велосипедисти часто забувають, що повинні себе позначити, що вони є повноцінними учасниками дорожнього руху і тому на них так само поширюються правила дорожнього руху, — продовжує інспектор відділу зв’язків з громадськістю. — Те, що вони мають тримати велосипед у руках, переходячи дорогу, прописано правилами дорожнього руху та у законі про дорожній рух. 

Що стосується зовсім маленьких пішоходів, то їхня безпека лягає на плечі батьків. 

— Якщо дитина самостійно й впевнено ходить, то вона може перейти дорогу за руку з мамою. Якщо ж  ходить ще погано — батьки зобов’язані її перенести, — пояснює Володимир Герасимчук. — Саме батьки відповідають за здоров’я та життя дитини.

Зазначимо, що акція «Відповідальний пішохід» триватиме ще день. Активісти мають нанести ці зображення перед пішохідними переходами з обох боків вздовж ще одного маршруту : від «Урожаю» і до 600-річчя.

 

Читайте також:

«Ми цей бізнес почали у Вінниці»: історія успішного українсько-американського стартапу

Вінницьку обласну дитячу бібліотеку знову хочуть переселити з Соборної. З чим це пов'язано?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Alla Schastye
    З нашими людьми?!)) навряд що зміниться.
  • Иришка Мураховская
    Давно пора
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up