До редакції звернулася пенсіонерка, яка живе на Вишеньці та просила порадити, що їй робити з машинами, які ставлять на зеленій зоні перед будинком. Каже, що навколо і так стоять купа гаражів, але водії «хочуть ставити машину прям під вікнами квартир». Порадили їй звернутися зі скаргою до «Муніципальної варти». Проте, як пізніше з’ясували, цього може не вистачити.
Оскільки проблема зі стоянкою на зелених зонах у подвір’ях є поширеною для Вінниці, то склали алгоритм, що робити, щоб власники авто перестали нищити зелені зони в подвір’ї багатоповерхівок.
Першим кроком має бути проведення зборів співвласників багатоповерхівки — власників квартир.
— Оскільки в подвір’ї паркуються не чужі люди, а саме жителі цих будинків, то потрібно врахувати і їх інтереси. Тому на зборах люди голосують «за» чи «проти» стоянки на зелених зонах. Рішення, за яке проголосували більшість мешканців, оформлюють в протокол, під яким підписуються всі власники квартир у багатоповерхівці, — каже директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.
У такому протоколі найчастіше буває один з цих двох варіантів розв'язання проблеми:
А тепер детально по цих пунктах.
Для прикладу, на зборах співвласників вирішили, що ставити машини на зелених зонах не можна, але водії ігнорують цю заборону. Аргументують це тим, що «більше нікуди» ставити авто або «їм так зручно». То що тоді робити?
— У такому випадку співвласники будинку пишуть колективну скаргу на ім'я міського голови, де викладають аргументи, чому власники авто не повинні ставити машини на зеленій зоні, — роз’яснює директор департаменту житлового господарства Роман Фурман. — Потрібно додати копію протоколу рішення загальних зборів співвласників, з якого виходить, що таку заборону ухвалила більша частина жителів будинку. Також можна подати фото, де зафіксовували порушення.
Цей пакет документів з заявою подаємо у письмовому вигляді на ім’я міського голови Вінниці через відділ звернень у «Прозорому офісі» або електронкою, на сайті вінницької міськради. А хто повинен реагувати на цю скаргу?
— Міський голова дає доручення на відповідні департаменти, щоб розібратися у ситуації. Зазвичай, серед учасників групи — «Муніципальна варта», наш департамент. На мою думку, ще потрібно долучати інспекторів з паркування, які мають повноваження складати протоколи на водіїв, — каже Роман Фурман. — Вже на місці, перед тим як штрафувати, ми заслуховуємо сторони, намагаємося ще раз знайти компромісне рішення, яке б задовольнило всіх сусідів. Зокрема, пропонуємо знайти альтернативну ділянку для паркування в подвір'ї, або провести його ремонт з розширенням місць під стоянку машин.
Щодо штрафу, то в такому випадку «Муніципальна варта» може скласти протокол за 152 статтею Адмінкодексу (Порушення правил благоустрою). Передбачене покарання за цією статтею — від 340 до 1700 гривень.
Якщо на загальних зборах співвласників люди домовилися, що потрібно створити місця для стоянки в іншому місці подвір’я, то вони можуть претендувати на програму співфінансування 30/70. І, як правило, у Вінниці вона може діяти разом з капітальним ремонтом дворів.
— Капітальний ремонт подвір'я йде повністю за кошти міського бюджету. Це розширення проїжджої частини, ремонт тротуарів, вимощення навколо дому, — каже директор департаменту житлового господарства. — За співфінансуванням з мешканцями робимо покращення подвір'я — це лавки, урни, облаштування додаткових паркомісць, дитячих майданчиків тощо. Тобто, тільки за ці речі 30% від вартості робіт та матеріалів сплачують мешканці, а 70% — бюджет міста.
— Як потрапити у програму капремонтів дворів?
— На сайті міськради є зведена інформація по капітальному ремонту прибудинкових територій. У ній дані про відремонтовані подвір'я у 2017-2019 роках; план на 2020 рік та перелік прибудинкових територій, які потребують капремонту, — відповів Фурман. — Якщо вашого подвір'я немає в цих планах, то однозначно потрібно писати звернення на ім'я міського голови (з проханням виконати капітальний ремонт подвір'я - авт.), щоб ми обстежили двір та включили в перелік тих, що потребують оновлення.
— А якщо люди захочуть поставити на в'їзді до подвір'я ворота? І замки на стоянці?
— Перекривати проїзд у подвір'я заборонено. Це може створити небезпеку для жителів, оскільки «швидка» або пожежна машина не зможуть вчасно під'їхати до будинку. Щодо замків на стоянці, то це мають вирішити на зборах співвласників та включити у перелік тих робіт, які будуть здійснювати за співфінансуванням, — відповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.
Якщо захочете взяти участь в програмі співфінансування потрібно одразу зрозуміти, що це не швидко. Адже потрібно пройти процес узгодження намірів, виготовити проектну документацію та знайти підрядника.
При цьому через боротьбу з коронавірусом, видатки у бюджеті міста скоротили та дещо обрізали програму капремонту дворів: якщо спочатку планували зробити 43 подвір'я у 2020 році, то тепер — 34. Частину ремонтів перенесли на наступний рік.
Раніше, нагадаємо, склали інструкцію як відключити централізоване опалення у квартирі.
Читайте також:
Як можна контролювати ті роботи, що проводить ЖЕК
Конфлікт сусідів на Порика. Через зрубані дерева пенсіонер збирається йти до суду
«Прорвало труби — приходить СМС-ка» Керує десятиповерхівкою зі смартфону
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Правы в том что не всем хватает мест. И тогда только гараж-это факт. НО!!!!! Около хрущёвок нет ни одного! места для парковки. Доказывать что то неадекватам смысла невижу. Есть позиция мерии относительно парковок.