Триває ремонт парку «Хімік». Що там вже зробили?
- 7 листопада 2022 р.

- Напівдикий «Хімік» перетворюють на повноцінний парк для Замостя.
- Роботи з капремонту відновили в жовтні й зараз вже помітні перші зміни.
- Що у планах підрядника, скільки на це витратять коштів та коли врешті-решт завершать благоустрій цієї місцини?
Відвідали цю зелену зону зранку, 7 листопада. Тобто, минуло близько одного місяця, як відновили активні роботи.
Робітників не багато, але вже є перші позитивні зміни: біля альтанки формують лаву «добросусідства», виклали щебенем доріжки в інших частинах парку та дороблюють вхідну групу, яка є «обличчям» парку.
Робота кипить
Коли ми були на місці, то дві робітниці якраз фарбували вхідну Арку. В кімнатах, що знаходяться у колонах вхідної групи, вже встановлені вікна та двері. Трохи далі від них працював будівельник, який монтує гранітні плити на паркан.
Інші робітники підвозять та заносять матеріали для лави «добросусідства»: вона тягнеться довжелезною неперервною лінією від металевої альтанки.
Приємно було бачити, що металевий каркас лави проходить хвилястою лінією повз старі дерева: їх вирішили не зрізати.
З іншого боку в цій локації вже змонтована металева сцена, де невдовзі зможуть бавитися діти та влаштовувати вуличні театралізовані постановки.
А навпроти неї сформована дерев’яна «лінія перешкод» і пагорб, який викладений м’яким гумовим матеріалом.
Серед робітників був і директор підприємства-генпідрядника робіт «Агропродсоюз» Юрій Студент.
— Як ви вже побачили, ми зараз складаємо лавки, робимо паркан, фарбуємо вхідну групу. Також вже підсипали щебінь для формування пішохідних та велодоріжок. Сформували ґрунт під газони, — каже Студент про роботи, які вдалося виконати менше, ніж за місяць. — Також зробили вуличне освітлення. У тестовому режимі його запускали, всі лампи горять. Але щовечора його ще не вмикають, адже триває робота з дозвільною документацією.
За словами директора фірми-підрядника, будівельники працюють по всій території парку, не обмежуюсь тільки вхідною групою чи майданчиком з металевою альтанкою.
— Сформували майданчик під волейбольне поле, зробили пагорби для велотреку (це в тій частині, що поблизу СК «Нива»). Поки є сприятлива погода — працюємо по максимуму. Цей проект перехідний, розрахований на два роки. Але до кінця цього року ми хочемо якнайшвидше відійти від земляних робіт та перейти до капітальних ремонтів, — зауважив Юрій Студент.
Скільки витратять на парк
За тендером, капітальний ремонт парку «Хімік» коштує 32 мільйони 730 тисяч гривень.
Підрядник — «Підприємство «Агропродсоюз». Раніше цій компанії довіряли встановити флагшток на Замковій горі, коло на Коріатовичів і також вони зараз працюють над оновленням Меморіалу Слави, що на Київській.
Загалом, план робіт по «Хіміку» виглядає так: висадити газонну траву, дерева і кущі, прокласти обладнання для поливу, зробити освітлення і відеонагляд, доробити пішохідні, бігові та велодоріжки.
Наступні завдання — доробити паркан у вхідній групі, поставити лавки (у тому числі лаву добросусідства), зробити дитячі та спортивні майданчики. Та ще доробити альтанку та фонтан, на бортах якого також зроблять місця для сидіння. У кінці технічного завдання передбачені деякі земляні роботи — заміна труб водогону та каналізаційних колодязів.
Ремонт, за календарним планом, триватиме до жовтня наступного року (включно).
Це вже другий капремонт
За сквер між вулицями Петра Запорожця та Некрасова взялися ще у 2016 році. Тоді після кількох запеклих дискусій та публічних обговорень містяни вирішили, що в парку має бути саме парк, а не церква.
Згодом міська влада провела архітектурний конкурс, результатом якого стала концепція розвитку парку: збереження дерев, створення дитячої ігрової зони, спортивна частина парку з тренажерами, велотреком і біговою доріжкою та багато іншого.
До реконструкції приступили на початку 2021 року. Підряд отримало вінницьке підприємство «Рослана», на суму 20 мільйонів гривень.
Однак роботи не завершили.
— Був розірваний договір з попереднім підрядником. Провели коригування проектної документації. Та розрахувалися за фактом виконаних робіт з цим виконавцем, — говорив раніше журналісту директор департаменту комунального господарства і благоустрою Юрій Семенюк.
Тож замість 20 млн грн приватне підприємство «Рослана» отримало тільки 4,7 млн грн. Про що вказано в угоді до тендеру.
Чому роблять «Хімік», а не Батозьку?
Вінничани нам пишуть, що ремонт парку «Хімік», поки в Україні триває війна, не на часі. А якщо мерії конче треба витратити кошти на ремонти, то пропонували завершити роботи по Батозькій.
То чому на Батозькій зупинилося будівництво? На це питання відповів мер Вінниці Сергій Моргунов.
— Наразі цей проект реалізований на 50%. На жаль, з початком війни, Кабмін прийняв постанову №590, яка змінила порядок фінансування місцевих проектів: Держказначейство не пропускає платежі, що пов'язані з фінансуванням реконструкцій та нових будівництв, — пояснив причину міський голова.
За словами Моргунова, мерія шукає шляхи як добудувати Батозьку за позабюджетні кошти.
— Зокрема, ми провели перемовини зі швейцарськими партнерами й вони нам допоможуть прокласти трамвайні колії. Вони вже оголосили тендер на закупівлю колій. Орієнтовний час поставки колій — лютий 2023 року, — сказав мер Вінниці. — Тому, якщо уряд не ухвалить зміни до 590 постанови, то ми принаймні запустимо трамвайний рух на Батозькій. А як тільки ця постанова буде скасована чи змінена — ми завершимо реконструкцію Батозької в авральному темпі.
Відповіді мера Вінниці на інші питання, що цікавлять вінничан, читайте в цьому матеріалі.
Читайте також:
Сквер наче збільшився. Що лишилося від Меморіалу Слави, який на Європейській площі
Чому не обговорювали побудову ТЦ перед Центральним ринком? Ми дізнались
Комплексу «BOGUN» у Вінниці не буде? Чому арештували земельну ділянку готелю «Південний Буг»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Читач97 8 листопада 2022 р.Навіщо нам той ХІМІК !!!Закінчуйте дорогу до жд вокзала!!!
-
Гуць Алена 7 листопада 2022 р.Непогано
-
Ivan Sobzyk 7 листопада 2022 р.Гроші відмили-це точно як і на Водоканалі.Війна їм не завада-ось що таке мерія і міська Рада.
-
Римский Александр 7 листопада 2022 р.«А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать».