Сквер наче збільшився. Що лишилося від Меморіалу Слави, який на Європейській площі

Сквер наче збільшився. Що лишилося від Меморіалу Слави, який на Європейській площі
Стели з Європейської площі будуть відреставровані та розміщені на Меморіалі Визволення, що на Київській. Туди ж перевезуть й могили з Меморіалу Слави
  • Без стіни пам’яті та пам'ятників — саме таким зараз є Меморіал Слави, що на Європейській площі. 
  • Від цього демонтажу, візуально, сквер став більш просторим. А будинки, що були за стіною пам’яті, перестали бути «невидимками».
  • То куди перевезли стели, які тут стояли напівколом? Як будуть діяти з могилами, які досі є на Європейській площі? Та чи можна буде на цьому цвинтарі щось будувати?

Сквер на Європейській площі наче став більшим. Це все через демонтаж стіни пам’яті, що стояла напівколом і окреслювала межу Меморіалу Слави. 

Пам’ятка складається з більш ніж 380 плит з іменами з іменами вінничан, загиблих у часи Другої світової війни. Що зараз з цим елементом міської історії?

— Стели з Європейської площі будуть відреставровані та розміщені на Меморіалі Визволення, що на Київській. На демонтаж цих елементів ми отримували дозвіл в обласній адміністрації, адже це пам'ятка історії місцевого значення, — каже директор департаменту комунального господарства та благоустрою міськради Юрій Семенюк.

Нині на Європейській площі залишаються ряди з могилами. Чи будуть їх також забирати?

Відео дня

— Цвинтар також перевеземо на Меморіал Визволення. Але хто це буде робити й коли — наразі сказати не можу, адже це буде в другому етапі робіт. Поки що плануються дослідження, на перенесення могил потрібні дозволи. Ми в цьому напрямку рухаємося, — відповів очільник департаменту комунального господарства.

Вінничани в коментарях під нашими новинами часто пишуть, що Меморіал Слави прибирають, щоб побудувати в середмісті черговий ТЦ. Але чи взагалі можливо будь-яке капітальне будівництво на землі, яка є цвинтарем?

— Виконання будь-яких будівельних робіт на території цвинтарів заборонені (це також вказано у законі України «Про поховання та похоронну справу» - авт.). Можлива тільки рекреаційна зона, — сказав Юрій Семенюк.

Що буде з Європейською площею, коли з неї приберуть меморіальний комплекс, поки не розголошують. Головний архітектор Вінниці Євген Совінський говорив, що це складний конкурсний процес, який буде розпочинатися вже після завершення попередніх етапів.

Вінниця, нагадаємо, позбувається свого колоніального російського і радянського минулого.

Ще навесні центральні фігури комплексу — будьонівець, червоногвардієць і червоноармієць — «переїхали» на Ставку Вервольф, що є філією Краєзнавчого музею.

Меморіал Слави почали демонтовувати у жовтні. На думку посадовців міськради, кращим місцем для вшанування полеглих земляків є Меморіал Визволення, який історично закладав як кладовище для полеглих солдат. На відміну від Європейської площі, яка історично була парком, а не цвинтарем.

На капітальний ремонт Меморіалу Визволення, що на Київській, витратять 10 мільйонів гривень з бюджету громади. За ці кошти зроблять нові пішохідні доріжки, встановлять 48 гранітних колон з іменами полеглих земляків, наявні стели відремонтують.

—  Що стосується суттєвого оновлення Меморіалу Визволення на вулиці Київській – це влаштування, так званих, стовпів пам’яті, тобто 48 постаментів, виконаних із граніту. Елементи являють собою прямокутники, висота яких становить майже 2,5 м, ширина до 1 м, вага готового виробу близько 6 тонн, — говорив раніше директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Таким буде Меморіал Визволення після капітального ремонту. Візуалізація: vmr.gov.ua

Генеральним підрядником робіт з капремонту Меморіалу Визволення є вінницька фірма «Агропродсоюз», яка до цього робила коло на Коріатовичів та благоустрій Замкової гори. Термін виконання робіт — до жовтня 2023 року, включно.

 

Читайте також:

Меморіал Слави на Європейській площі почали демонтовувати. Чи відомо, що там буде?

За 10 млн грн оновлять Меморіал Визволення на Київській. А для чого ці ремонти?

І підтримують, і критикують. Вінничани про перенесення Меморіалу Слави з Європейської площі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (18)
  • Марина Осипенко

    Головне написати"заборона"а там далі вони знають що робити🤦🤷
  • Римский Александр

    Картавый всё продаст.
  • Сергей Булка

    Чим би ще зайнятись та куди витратити гроші під час війни? Можливо ще перенести садибу Пирогова? І гроші відмити і місце звільнити. Навіщо гроші на армію витрачати?
  • Юрий Пархомчук

    хворі люди і фантазії у них такі ж

    Тип со старого города reply Юрий Пархомчук

    Ты на кого батон крошишь ?

18:05 Дані про COVID: зареєстрували два летальних та понад 100 нових випадків photo_camera 17:12 На Донеччині загинув військовий з Козятинської громади photo_camera 16:20 На «зебрі» по Ващука легковик збив жінку-пішохода. Потерпіла в лікарні 15:17 У Вінниці парубок обібрав військового. Вкрав 16 тисяч гривень та речі Від читача 11:43 Ексклюзив від програми "Гроші" - як працює схема по контрабанді сигарет 14:18 70 відбитих атак та 630 знищених окупантів: про 401 день війни photo_camera 13:11 У Вороновиці в ДТП потрапив «Запорожець». Водія госпіталізували 12:47 До Вінниці приїхав перший з нової партії швейцарський трамвай. Як він виглядає? play_circle_filled 12:12 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 11:59 До нас завітав квітень: яку погоду цього місяця чекати українцям play_circle_filled photo_camera 11:01 Виносить поранених під обстрілами: історія бойового медика «Бамблбі» 10:03 Засудили козятинчанина, який напідпитку вбив сокирою сусіда 09:15 Магнітні бурі у квітні 2023: календар небезпечних дат та як вберегти здоров'я play_circle_filled 09:00 З 1 по 5 число - час передати показання лічильника газу (Новини компаній) 08:04 Сьогодні вітайте Софію та Дарину. Історія, заборони і прикмети 1 квітня 21:01 Підзарядка від сонця: продовжують модернізовувати систему оповіщення 20:06 Великодні майстер-класи для вінничан 13+. Розклад подій на квітень 19:32 На війні загинув 27-річний Сергій Шемета. Вінничан просять створити «живий коридор» photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up