Жовтень не порадує нас зростанням пенсій та зарплат, проте буде певне зниження вартості опалення і гарячої води. А «подвійне зростання» ціни електроенергії — виявилося фейком.
Цей місяць стане часом змін і для вінницьких водіїв, яким доведеться звикати до світлофорів на площі Гагаріна. А також не забувайте вмикати ближнє світло за межами міста.
І ще від сьогодні 25 копійок та купюри, випущені до 2003 року, не дійсні для розрахунку: їх вилучають з обігу. Принаймні, так вважають у НБУ та радять такі платіжні засоби міняти в банках. Зібрали все, що може бути важливим для вінничан.
З 1 жовтня зросла вартість газу для населення. За один куб блакитного палива заплатимо 6 гривень 68 копійок, повідомляють у «Вінницягаз збут». Варто зазначити, що з запуском ринку газу держава більше не регулює ціну газу, а побутовий споживач може вільно змінити постачальника газу.
Новий опалювальний сезон, який орієнтовно стартує з 15 жовтня, буде з новими тарифами. Нацрегулятор (НКРЕКП) ухвалив, що споживачі «Вінницяміськтеплоенерго» платитимуть на 1,3% більше за опалення, ніж зараз.
На гарячу воду діятиме єдиний тариф — 83 гривні 97 копійок за куб. Нова ціна на 6,8% менша, ніж тариф за гаряче водопостачання з рушникосушильником і на 0,8% більша, ніж тариф за гаряче водопостачання без сушарки.
Однак є певні умови:
— Нові тарифи почнуть діяти після укладення нових договорів відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», — говорить речниця «Вінницяміськтеплоенерго» Сніжана Корчака. — Наразі ми опрацьовуємо варіанти як приймати споживачів під час карантину, про результати завчасно повідомимо людей. А доти продовжать діяти чинні тарифи, ухвалені у 2019 році.
Отримають зниження цін на тепло споживачі «Вінницяоблтеплоенерго». Обласні депутати ухвалили, що тариф на теплову енергію складатиме:
А от інформацію про подвійне здорожчання електроенергії та збільшення ціни холодної води на 22%, якою діляться у соцмережах, офіційно спростували в Міністерстві енергетики. Там зазначили, вартість електроенергії для населення не зміниться до кінця року. І те, що продовжує діяти ціна електроенергії до 100 кВт-год на місяць — 90 копійок за кВт-год, а понад 100 кіловатів — 1 гривня 68 копійок за кіловат.
У вінницькій поліції нагадують, що з 1 жовтня 2020 року до 1 травня 2021 року за межами населених пунктів українські водії зобов’язані вмикати денні ходові вогні або ближнє світло (якщо конструкція автомобіля не передбачає такі вогні).
Ближнє світло фар допомагає поліпшити видимість автомобіля для всіх учасників дорожнього руху, зокрема й пішоходів. Якщо ж водій не вмикає фари або керує автомобілем з несправними зовнішніми світловими приладами, йому загрожує штраф до 425 грн.
Ледь не головною подією цього тижня стала реорганізація руху на площі Гагаріна. Роботи, які тривають з 17 серпня, майже завершили: зробили нову розмітку, вздовж колій встановили делінеатори, встановили стовпчики, якими звузили смуги руху, проклали через центр площі нові переходи для пішоходів і поставили світлофори.
Від завтра, 2 жовтня, рух стане повністю регульованим: увімкнуть 23 світлофори. У мерії кажуть, що протягом місяця будуть корегувати роботу світлофорів та сподіваються, що «нова Гагаріна» стане безпечним місцем для проїзду. Однак водійська спільнота схему руху на площі критикує, пророкуючи ще більші «тягнучки» від цього проекту влади.
Читайте ось тут про те, що не так з планами на площу Гагаріна. І чому фахівці відмовилися від ідеї зробити круговий рух.
Нацбанк почав виводити з обігу старі банкноти, випущені до 2003 року. Тобто, в теорії їх перестануть приймати в магазинах як платіжні засоби. Така ж доля спіткала і монети номіналом 25 копійок.
У НБУ говорять, що старих гривень в обігу залишається біля 1,8% від загальної кількості гривневих банкнот й вони вже майже не виконують свою функцію платіжного засобу.
Вінничани без обмежень та безкоштовно можуть обміняти «недійсні купюри й монети»:
Ще у жовтні, нагадаємо, будуть оформлювати зимові субсидії. Хто з вінничан отримає її автоматично, а кому доведеться збирати новий пакет документів?
Читайте також:
Депутати вирішили долю «Пакунку маляти». Які зміни очікуються з 2021 року?
Мінімалка — 5000 гривень. Як за це рішення голосували вінницькі нардепи
«Здоров’я» відкриють у жовтні, «СКА» — у 2021 році: ремонт спорткомплексів у Вінниці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
все больше популярностью пользуется такая услуга, как доставка еды https://brucelee.com.ua/product-category/moreprodukty/. Заказ еды в службе доставки обладает целым рядом преимуществ.
Уж год терпеть его не могу, ваще
Жванецкий лучше, интеллигентнее
что не всякая птица-говорун отличается умом и сообразительностью.
умом и сообразительностью
Умом и сообразительностью!