На позачерговому засіданні 25 серпня Верховна Рада розглянула законопроект, яким піднімають «мінімалку» з 4723 до 5000 гривень. Ініціатором змін став президент України Володимир Зеленський. Він пояснював, що збільшенням мінімальної зарплати «трішки підтримають педагогів, медиків, соцпрацівників та інших бюджетників», які втратили доходи через карантин.
Також президент разом з Кабміном намітив подальші кроки збільшення цього показника: з 1 січня 2021 року — до 6000 гривень, а з 1 липня 2021 року — 6500 гривень. Хоча в законопроекті мови про такі наміри не було.
Нардепи такий крок оцінили по-різному: представники політсил «ЄС», «Голос», групи «За майбутнє» назвали це популізмом та піаром провладної партії перед виборами. Аргументами стало те, що збільшення мінімалки призведе до збільшення податків, і, по суті, воно зараз не на часі, оскільки країна в економічній кризі.
А представники партій «Слуга народу», «Батьківщина», «ОПЗЖ», групи «Довіра» підтримали проект закону від президента, хоча і висловлювали позиції, що ще потрібно зменшити податковий тягар на бізнес, прив’язати тарифну сітку бюджетників до показника мінімальної зарплати, підняти мінімальні пенсії та прожитковий мінімум. Та взагалі, підвищити «мінімалку» до 7500 гривень.
Однак голосували виключно за президентський законопроект. Його підтримали в цілому 295 голосами. Проти були вісім народних депутатів, утримались — 35, а не голосували 28.
Як голосували нардепи-вінничани?
Слуга народу
Юлія Овчинникова — «За»
Ірина Борзова — «За»
Максим Пашковський — «За»
Анатолій Драбовський — «За»
Батьківщина
Олег Мейдич — «Відсутній»
Голос
Олександра Устінова — «Відсутня»
Депутатська група «За майбутнє»
Петро Юрчишин — «Не голосував»
Депутатська група «Довіра»
Лариса Білозір — «За»
Геннадій Вацак — «Не голосував»
Микола Кучер — «Відсутній»
(Джерело: поіменне голосування)
— Зокрема, буде більше навантаження на зарплатний фонд підприємств, — говорить Печалін. — Якщо далі приймуть 6500 гривень «мінімалки», то тільки ЄСВ зросте на майже 400 гривень, що є суттєво для мікро-бізнесу. А ще влада анонсувала, що з вересня будуть нові перевірки бізнесу, щоб виявити неофіційно працевлаштованих людей.
Олександр підсумовує, що замість підтримки держави підприємці отримають поглиблення кризи.
— Мала б бути державна підтримка бізнесу. Наприклад, відв'язати ЄСВ від показника мінімальної зарплати, встановити фіксований розмір залежно від обороту, варіанти мають бути різними. Але замість преференцій на період, поки триває карантин, бізнес отримає новий тягар, — каже Печалін. — Я розумію позицію держави, якій потрібно більше надходжень у бюджет, щоб покрити дефіцит. Але повинен бути баланс, бо якщо «гайки крутитимуть далі», то бізнесу в Україні буде все менше-менше.
Про інші аргументи «за» і «проти» читайте в матеріалі: Мінімалка 5000 гривень. Які від цього будуть «плюси» та «мінуси»?
А ось тут ви можете висловили свої думки, щодо нової «мінімалки» — До 5 тисяч гривень Рада підвищила мінімальну зарплатню. ОПИТУВАННЯ.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Ця структура тарифу була в 2018 році. Але за два роки вона суттєво не змінилася.