З травня-червня підприємство «Будівельна фірма Ремс» займається ремонтом фасаду будинку на Соловйова, 3. Будівельники спорудили риштування та взялися оновлювати стіни дому. Нещодавно, робітники зняли частину «лісів» і побачили яким же є новий фасад будинку.
Він має зелений колір з білими «колонами». Під вікнами та у «колонах» є рожеві вставки. Такий дизайн сприйняли неоднозначно у соцмережах: вінничанин Валерій Старжинський пропонував жовтий колір для фасаду. Таким чином, дім буде в одному кольорі з сусідньою будівлею.
Але якщо пройти донизу вулиці Соловйова, то на думку автора, новий колір фасаду дому гармонізує з кольором, у який пофарбована гімназія №17
Крокуємо далі та помічаємо, що робітники займаються утепленням ще й торця будівлі.
А у подвір’ї, візуально, зроблено набагато більше, ніж попереду дому: повністю вкрита панелями та пофарбована вежа, частково стіни.
Запитали у керівника департаменту міського господарства Григорія Пурдика, який опікується ремонтом цього дому, що вже зроблено і коли будівельники продовжать роботу:
— Половину фасаду вже зробили, а наразі підрядник продовжує роботи по внутрішньому фасаду. Покрівлю вже повністю перекрили. Робітники продовжать працювати і при невеликих морозах, застосовуючи морозостійкий клей для монтажу панелей, — каже Григорій Пурдик. — Фасад з переду вкрили пінопластом, товщиною 10 сантиметрів. А з внутрішньої сторони — мінеральною ватою. Обрали так, бо сзаду фасад простіший, а попереду треба вирізати складні форми, для чого доцільніше використовувати пінопласт.
А ще він додав, що завершення реконструкції будинку запланували на 2020 рік:
— Більш конкретну дату назвати не можу, бо все залежить від погодніх умов. Гроші на цей будинок закладаємо в бюджет на наступний рік.
Раніше писали, що міська влада вирішила профінансувати реконструкцію будівлі на Соловйова, 3. На ці цілі були готові виділити понад 9 мільйонів гривень. У ході торгів на ProZorro, вартість реконструкції зменшили до 7,6 мільйона гривень.
А перед початком робіт чиновники провели громадські обговорення. Жителям сказали, що ремонт дому буде за бюджетні гроші, але від них вимагали виконання певних умов: розсклити балкони і прибрати кондиціонери з переднього фасаду.
А чим заслужив дім ремонт за міські кошти? Дому 121 рік, у конструкції дому є фальшива башта, а в одному з під’їздів — скляний дах.
Його збудували два євреї Йось-Зіндель та Перець Гельблу, щоб здавати квартири багатіям. А на перспективу в подвір’ї з’явиться нова туристична родзинка. Про історію можна прочитати ось тут.
Наступним об’єктом, який є у плані реконструкції за кошти Вінниці, може стати багатоповерхівка на Замостянській, 27. Це пам’ятка архітектури, «Будинок залізничників».
— У нас вже готова проектно-кошторисна документація на реконструкцію цього будинку. На наступний рік закладаємо кошти на ремонт покрівлі. Але оновлення цього будинку потрібно багато коштів. До 15 мільйонів гривень, наскільки я знаю. Якщо буде фінансування, то зможемо його зробити швидше, — розказав керівник департаменту міського господарства Григорій Пурдик.
Незвична багатоповерхівка, яка одночасно висотою і три, і чотири поверхи, знаходиться на перехресті Замостянської з проспектом Коцюбинського.
Нині будинок майже втратив свій старовинний шарм: побитий фасад, потріскані декоративні елементи. Та й залізничників, на честь яких і названий дім, тут майже не залишилося.
Про історію та буденне цього дому можна прочитати в матеріалі: Будинок залізничників стоїть на місці розбомбленого храму.
Раніше на Соборній зробили ремонт будинків під номерами 22, 50, 101.
Соборна,22
Соборна,50
Соборна,101
Як розказували у мерії, гроші на це давали з бюджету міста.
— Фасади будівель на Соборній обшарпані, а це обличчя міста, яке бачать городяни та гості міста, — казав директор департаменту міського господарства Григорій Пурдик. — У департаменті архітектурі розробили Концепцію реконструкції фасадів центральної частини міста: від «Універмагу» і до головпоштамту.
Чиновник розказував про плани відремонтувати будівлі на Соборній за номерами: 75,79,81,91,97.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Ярослав