Про смачну страву, приготовлену падчерицею, журналісту розповіла Тетяна Попова. Дівчинку вона називає поважно — Валерія Олександрівна. Каже, те, чим вона їх почастувала, стало для Тетяни й Олександра, неабияким сюрпризом.
—Валерія тримала від нас у секреті приготування, — говорить пані Тетяна. Можливо, бабуся про це знала. Бо в неї дівчинка брала вино. Побачили страву, коли на стіл подала. Ми були настільки вражені, що словами не передати. Кулінарні здібності вона й раніше проявляла.
Закуска з равликами, без перебільшення, це шедевр кулінарії.
У дівчинки запитували, де вона підгледіла рецепт. Валерія сказала, що все робила на власний смак. Поєднала ті інгредієнти, які неодноразово додавала в інші страви, знає їхній смак.
—Тому й назвали рецепт Валерії авторським, — каже пані Тетяна. — Звичайно, попросили дитину розповісти про те, як саме готувала страву.
Дівчинка вибрала великі морквини. Нарізала їх кружальцями. На краях зробила надрізи, аби справляли гарний вигляд. Крім моркви, потрібна картопля і капуста броколі. А ще — равлики і червоне вино.
Спершу нарізані кружальця моркви маринують. З картоплі і капусти броколі готується пюре. Потім воно перемішується в єдину масу. Равлики використали виду Мюллер. Точніше, взяли тільки печінку (це одна з частинок). Перед тим равлики проварили. Потім на сковороді протушкували з додаванням червоного вина. Тушкувати треба не довше трьох хвилин. Вино робить насичений червоно-коричневий колір і додає специфічний смак.
На кружальця моркви кладуть пюре, а зверху равлики.
—Дуже смачна закуска вийшла, — розповідає Тетяна Попова. — Хрустка морквина, ніжне пюре та ще й на доповнення м'ясо равликів… Дивуюся, як можна було так вдало поєднати інгредієнти! Втім, дивуватися треба словам Валерії. Коли вона чує від дорослих, що кухня це заморочливо, не розуміє таких. Каже, неправда, бо їй на кухні подобається, дуже любить щось готувати.
За словами Тетяни Попової, равлики у них готують не тільки на свята. Уже два роки вони стали однією зі страв у їхньому сімейному меню.
—Відколи Ігор Козак зайнявся їх вирощуванням, відтоді ми маємо можливість споживати таке м'ясо. До речі, я читала, що це єдине м'ясо, яке дозволяється їсти у піст. Маємо декілька перевірених рецептів, що їх готуємо традиційно. Додаємо равликів і в салати. Смачно і корисно. Тепер будемо готувати ще й так, як це зуміла зробити Валерія Олександрівна.
Ігор Козак гарний знайомий Тетяни і її чоловіка Олександра. Про равликів може розповідати багато. Каже, перед тим, як зайнятися їх вирощуванням, опанував цю науку. Навчався протягом року у Тернополі у тих равлик оводів, які вже знають толк у цій справі.
—Це тільки на перший погляд все просто, — каже пан Ігор. — Насправді є багато нюансів, які потрібно знати, інакше діла не буде. Умови утримання з відповідним температурним режимом, вода, корми — це тільки частина знань, що потрібні для вирощування равликів.
Ігор Козак вирощував равлики виду Мюллер. Займався цією справою протягом трьох років. Продавав за кордон.
—Нині незвичне діло довелося прикрити, — каже він. — Ресторани у Європі на карантині. Замовляти равликів перестали. Тому нема смислу продовжувати їх вирощувати. Доведеться чекати кращих часів.
Як стверджує дієтолог Ганна Панасюк, м'ясо равликів дуже корисне уже тому, що в ньому відсутній холестерин, жири та інші речовини, що шкідливі для здоров’я людини. А ось білка міститься більше, ніж у курячому яйці. У ньому є мікроелементи такі як кальцій, цинк, вітаміни групи А і В.
—Зверніть увагу на ще одну важливу обставину, — говорить Ганна Панасюк. —Равлики не викликають алергічних реакцій. Тому таке м'ясо можуть споживати люди, схильні до проявів алергії.
У багатьох закордонних країнах вони давно вже увійшли у раціон. Готують окремо і з додаванням у різні страви. На столах українців вони поки що не дуже поширені. Однак равликових ферм, великих і малих, стало на багато більше, ніж це було раніше. Щоправда, вони працюють в основному на потреби зарубіжних споживачів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер
Олена Поляниця
Леся Дідур
Наталія Колодій
Сашко! Твоя донечка така ж талановита як ти! 🤗
Олег Островский