Поліція довела причетність Гавришка до нових злочинів. Що ще скоїв заступник мера Гнівані?

- Заступника мера Гнівані Віктора Гавришка підозрюють у розкраданні бюджетних коштів.
- Наразі слідство довело його причетність до нових злочинних епізодів та передало справу з обвинувальним актом у суд.
- За що судитимуть колишнього посадовця? Що він скоїв, будучи на посаді? Розповідаємо.
Сьогодні на сайті Головного управління Національної поліції у Вінницькій області опублікували інформацію про завершення досудового розслідування у справі заступника мера одного з міст Вінниччини. З посиланням на перший матеріал поліції, де йшлося про вручення підозри цьому чоловікові, зрозуміло, що мова йде про Віктора Гавришка.
Таким чином, серед нових злочинів з обвинуваченням заступника мера Гнівані працівники поліції довели наступне:
Посадовець разом з директором підпорядкованого комунального підприємства, який є депутатом міської ради, та місцевим підприємцем організували схему зі завищення вартості спецтехніки, яку закуповували для комунального підприємства.
Відомо, що один з учасників організованої злочинної групи вносив неправдиві відомості до офіційних документів. Потім вони перераховували бюджетні кошти комунальної установи на банківський рахунок одного з фігурантів, після чого знімали готівку та розподіляли її між собою.
Внаслідок цього з міського бюджету безпідставно перерахували майже мільйон гривень.
Зібрані докази правоохоронці передали до суду. За вчинення сукупності злочинів фігурантам загрожує до 12-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
У чому ще звинувачують Віктора Гавришка?
Ще в січні ми писали про те, що у заступника міського голови міста Гнівані Віктора Гавришка був обшук: у автомобілі MERCEDES-BENZ GL 550, який згідно з деклараціями, належить йому. Тоді ми по ухвалі Вінницького міського суду про арешт майна дізналися, що заступника мера Гнівані підозрюють в розкраданні великих коштів міського бюджету.
Невдовзі, у лютому 2024 року, головний прокурор Вінниччини Олексій Химченко розповів, що всім фігурантам справи повідомили про підозру за частиною п'ятою статті 191 Кримінального кодексу України (Привласнення бюджетних коштів у великих розмірах, скоєних у воєнний час організованою злочинною групою). Прокурор також розповів, що учасникам обрали запобіжний захід — тримання під вартою, а клопотання про відсторонення від займаних посад направили до суду.
Як встановило слідство, група людей підозрюється у розкраданні міського бюджету шляхом штучного завищення цін на роботи зі заміни вікон у закладах освіти Гніванської міської ради, зокрема, ліцеї №2 міста Гнівань, Могилівській філії ліцею №2 та Селищенському ліцеї.
Ми розповідали, що фігурантами розслідування стали директор комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» Лариса Семко, головний бухгалтер цієї ж комунальної установи Альона Каперіс, фізична особа-підприємець Олександр Католік, заступник очільника міста Віктор Гавришко.
Згідно з матеріалами справи, першу махінацію змовники прокрутили у квітні 2023 року, завдана матеріальна шкода склала 429 тисяч 239,56 грн. Наступного разу повторили таку ж схему в червні 2023 року, тоді загальних збитків вийшло на суму 628 тисяч 985,03 грн. І в третє це сталось в червні-липні 2023 року, сума матеріальної шкоди вийшла 505 тисяч 394,88 грн.
Таким чином, загальний розмір збитків, нанесених міському бюджету, склав трохи більше 1,5 мільйона гривень.
Учасників злочинної групи спочатку взяли під варту. Але згодом ми дізналися, що ухвалою Вінницького міського суду директорку комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» Ларису Семко взяли під домашній арешт, а попередній запобіжний захід про тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 1 563 619,47 грн скасували. До бухгалтерки комунальної установи Альони Каперіс також застосували запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Щодо підприємця Олександра Католіка, то його згідно з останніми рішеннями, взяли під варту на строк 60 днів, до 3 травня 2024 року, з можливістю внесення застави у розмірі 242 тисячі 240 гривень. І ця застава була сплачена.
Віктору Гавришку теж тоді обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення заставу, у розмірі 302 800 гривень. Її сплатили, але невдовзі після цього прокурор подав до суду клопотання з проханням повернути заступника міського голови Гнівані під варту без права внесення застави. Причиною було те, що підозрюваний не виконував покладені на нього після внесення застави обов'язки. Це затягувало досудове розслідування. Проте тоді суд відхилив прохання прокурора.
І далі, 11 квітня, суд відсторонив заступника мера Гнівані від роботи. А через кілька днів, а саме 19 квітня, стало відомо про те, що Гавришку повідомили ще одну підозру: у привласненні майже мільйона гривень бюджетних коштів. Після нової підозри суд знову застосував до посадовця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, у значно більшому розмірі, 2 422 400 гривень. Ну і як ви прочитали вище, його причетність до цього злочину правоохоронці довели.
Читайте також:
Корупційна справа у Жмеринці: який розмір хабара мав отримати держаний виконавець?
Чи посадили їх? Дізналися результати корупційних справ у медичній сфері Вінниччини
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Григорий Пилипенко
Тсо
Vadym
Оксана Салий