По дну Дністра проклали шланг для перекачування спирту. Знахідку демонтували прикордонники

По дну Дністра проклали шланг для перекачування спирту. Знахідку демонтували прикордонники
Саморобний «спиртопровід» спритники закопали на глибину три метри. І це під носом у прикордонників...
  • Саморобний «спиртопровід» ліквідували вартові Могилів-Подільського прикордонного загону.
  • З дна Дністра підняли 125 метрів пластикового шланга діаметром 20 мм і 150 метрів кабелю.
  • Кінець труби знайшли у «бункері» на глибині три метри.
  • У зв’язку з цим виникають питання до вартових кордону і управління СБУ.

Про виявлену знахідку повідомляється на Фейсбук-сторінці Могилів-Подільського прикордонного загону. Вартові натрапили на неї на території Ямпільського району. Ось як сказано про це у повідомленні:

«Отримавши оперативну інформацію щодо можливої підготовки до незаконного переміщення спирту з території Молдови на український берег, прикордонники шляхом тралення обстежили дно річки Дністер і виявили ізольований електрокабель, що був прокладений по дну річки від прилеглого острова, а далі вкопаний у землю на глибину 20 сантиметрів та вів у тил на територію України».

Тобто прикордонники мали інформацію про так званий «спиртопровід». Очевидно, їм також назвали місце, в якому проходив пластиковий шланг і кабель.

Можливо, уже стикалися з аналогічною ситуацією у цьому місці. Адже це далеко не перший випадок, коли зловмисники вдаються до спроби перекачати у такий спосіб спирт. Острів служить своєрідним «перевалочним» пунктом. Ширина річки понад 350 метрів. Течія Дністра швидка. Тому від берега до берега прокласти «спиртопровід» непросто.

Що далі повідомляють вартові про знахідку? Цитуємо:

«Прикордонники дістали з дна річки та викопали із землі 150 метрів кабелю, на кінці якого (зі сторони острова) знаходилося пристосування для електроживлення та засіб для намотування шланга на котушку».

Наступну інформацію сприймати дещо складно:

«Військовослужбовці продовжили обстеження прилеглої місцевості, залучивши спеціальну техніку, і неподалік на глибині трьох метрів знайшли пластиковий шланг, що був прокладений під землею від берегової відмілини вглиб нашої території.

Під час демонтажу шланга у лісосмузі виявили спеціально обладнаний підземний «бункер», в якому виходив кінець шлангу».

Як могли вартові не угледіти «кротів», які зарили шланг на глибину трьох метрів? Адже ті, без сумніву, працювали технікою. Невже її шум не привернув увагу?

Повторюю, уже не вперше доводиться оприлюднювати інформацію про намагання спритників переправити спирт через трубопровід по дну річки. І це за умови, що обидва береги охороняються вартовими, українськими і молдовськими. Крім того, керівництво загону повідомляло, що створили спільні групи з наших і молдовських прикордонників і вони разом несуть службу.  

Незважаючи на це, невідомі переправляються на острів, звідти прокладають по дну річки трубопровід й електрокабель, на березі викопують траншеї, а трохи далі «бункер»… Прикордонникам про це стає відомо тільки після отримання оперативної інформації.

Якщо «спиртопровід» уже виявили, чому б не дочекатися, коли він «запрацює»? Як кажуть, затримати «спиртовиків» на гарячому? Це вже запитання до управління СБУ. У повідомленні сказано, що вартові діяли разом з цією структурою.

— Наразі прикордонники спільно зі співробітниками УСБУ в області проводять заходи щодо встановлення осіб, причетних до протиправної діяльності, — читаємо у повідомленні.

У ньому також сказано, що  виявлений «спиртопровід» ще не використовувався. Визначили це за тим, що не відчувалося специфічного запаху спирту, та й самого спирту у ньому не було.

Нарешті пояснимо, чому молдовський спирт так настирливо намагаються переправити на нашу територію.

У сусідів з правого берега Дністра «огненна» рідина дешевша, ніж у нас. Молдовани роблять її переважно з винограду. А це дешевше, ніж із зерна пшениці чи кукурудзи, таку сировину використовують на українських спиртозаводах.  Принаймні таке роз’яснення надав один колишніх працівників спиртової галузі нашої області.
 

Читайте також:

«Можливо, це його останній крик». Чи допоможе паровозний тур врятувати вузькоколійку?

До виготовлення скульптури Шевченка вінничанин залучив понад 10 тисяч людей. Де вона нині?

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (53)
  • Якісне взуття від виробника
    👍
  • Валерий Богомол
    Пацани старались,а ви,еххх))))
  • Леонид Рубан
    Мама дорогая.....ваааааще полный писец!  На границе ходят тучи хмуро...Кого-то не взяли в долю, вот и сдал....
  • Ярослав Лысык
    Коли прокладували шланг прикордонники булизапоморочені від самого запаху спирту
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Українці можуть заявити про втрату роботи через війну та вимагати компенсацію через «Дію» 20:04 Біля двох будинків у Вінниці облаштували екопарковки на 26 авто 19:05 Розрізаний кавун може бути небезпечним: як обрати стиглий плід без ризику для здоров’я 18:03 Вночі у Вінниці зупинили водія Honda під наркотиками, а на Київській у перехожого знайшли згорток і таблетки Від читача 21:46 Петиція про невідкладне впровадження заходів для зниження швидкості та підвищення безпеки дорожнього руху у Вінниці 17:33 Вінницький медичний — у ТОП-20: які місця посіли інші виші міста у рейтингу 2026 року 17:30 Як зняти розшук ТЦК дистанційно: адвокатка назвала три легальні варіанти 17:13 Збирачі ягід у Карпатах врятували вінничанина, якому стало зле в горах photo_camera 16:22 Університети можуть навчатися по суботах: у МОН дали рекомендації на осінь та зиму 15:54 На пішохідному переході у Вінниці водій Lexus збив 67-річну жінку. Її госпіталізували 15:15 Збираємо домашню аптечку: скільки коштуватиме базовий набір у Вінниці 14:08 Іноземці відкривають бізнес на Вінниччині: 11 нових компаній за сім місяців 13:05 Рідкісна пухлина і складне лікування. Як маленький Дамір із Вінниці здолав тяжку хворобу 12:34 «Резерв+» або штамп у паспорті: що тепер потрібно для тимчасового захисту в ЄС 12:09 Майже 145 тисяч школярів сядуть за парти на Вінниччині. Чи готові школи до 1 вересня 11:13 «Війна забрала їхні життя, але вони стали прикладом для нації» у Вінниці 30 матерів отримали знак «Мати Героя» 10:02 В Уланові автомобіль в’їхав у зупинку громадського транспорту play_circle_filled 09:50 Здоров’я і довголіття: краса, жіноче благополуччя та інтимна гармонія (Новини компаній) 09:33 Без води та світла 26 серпня залишаться мешканці Вінниці. Адреси 09:05 Десять місяців родина чекала на звістку: у Вінниці прощаються із захисником Іваном Комарівським
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up