Перед виборами субсидії роздаватимуть готівкою

Перед виборами субсидії роздаватимуть готівкою
  • З початку 2019 року в Україні діє монетизація субсидій.
  • Міністр Андрій Рева озвучив, що в березні даватимуть субсидію готівкою «на руки». Експерт Андрій Герус вважає це рішення популізмом, через що стрімко зросте інфляція, збільшаться борги за комуналку.
  • На початку січня близько 200 вінничан вже оформили субсидію по-новому.

Кабмін цьогоріч проведе повну монетизацію субсидій — замість держдопомоги «на папері» субсидіанти отримуватимуть «живі» гроші. Однак зараховуватимуть їх на рахунок зі спеціальним режимом використання у «Ощадбанку». І сам банк буде розпоряджатися, за які спожиті послуги виплачувати кошти з субсидії. За новою системою субсидію оформили вже 168 вінничан (станом на 9 січня - авт.).

Утім, міністр соцполітики Андрій Рева розказав, що заплановано давати субсидії готівкою. Так би мовити, «на руки».

— Було ухвалене політичне рішення про те, щоб тих людей, яким призначена субсидія з жовтня, перевести на грошові розрахунки уже в готівковій формі з березня. Це робиться для того, щоб до травня мати уявлення про те, який механізм є більш ефективним. Обидва механізми монетизації, готівковий і безготівковий, працюватимуть паралельно, — казав міністр, що передали на Урядовому порталі

Відео дня

На чотири мільйони отримувачів субсидій потрібно 6 мільярдів гривень готівкою щомісяця. А на картки «Ощадбанку» продовжать отримувати гроші ті люди, які звернулися до управлінь соцзахисту після 1 січня 2019 року, зазначав Рева.

Голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус пояснив, що така монетизація збільшить борги за комуналку та інфляцію.

«Головний ризик [від виплати готівкою субсидій - авт.] — різко збільшується грошова маса (М0) і кошти не повністю або несвоєчасно підуть на оплату комуналки. Особливо це буде відчутно перші місяці.

На сьогодні загалом борги по системі за газ, тепло та електроенергію вже складають понад 60 мільярдів гривень. Платіжна дисципліна невисока і падає. Така монетизація готівкою сприятиме подальшому падінню платіжної дисципліни. Очевидно, що жорстких дій до споживачів-неплатників не буде, адже восени ще одні вибори — парламентські.

Внаслідок такого рішення 4 мільйони найбідніших домогосподарств додатково протягом березня-травня отримають готівкою по 1,5 тисячі гривень щомісяця або сумарно 4,5 тисячі гривень за три (перед)виборчих місяці.

Враховуючи всі фактори, мій прогноз — інфляція за підсумками 2019 року буде набагато вища, аніж 5%, що є метою Нацбанку України. Скоріш за все, щоб стримувати інфляцію НБУ буде тримати високою облікову ставку, а можливо і ще її підвищить.

Кредити будуть дорогі, а економіка буде слабка. Гривня буде девальвувати. Також є сумніви, що НБУ піде на валютну лібералізацію у таких умовах. І не лякайте нас популізмом, він вже наступив», — йдеться в його дописі на фейсбуку.

Нещодавно розбиралися разом з керівницею вінницького департаменту соцполітики Валентиною Войтковою як будуть давати «живі» гроші на оплату комуналки

Читайте також:

  • Нові зарплати, тарифи та правила, що почали діяти з 2019 року
  • З 1 січня встановили новий вид соціальної допомоги. Як та де можна оформити?
  • Пенсії вінничан у 2019 році. Кому та як збільшать виплати

Фото в матеріалі: архів «20хвилин», Укрінформ, Уніан

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Олексій
    У цьому зерно раціональне є, адже доведено, що отримувачі субсидії випалювали кубометри та кіловати, "бо її знімуть" або взагалі не економили, тоді як інші мерзнуть у світлі LED-ламп. Просто це зразу потрібно було зробити, щоб популізмом воно не було. Я б ще за квиток у гр. транспорті в монетизацію перетворив — більшість непрацюючих пенсіонерів стільки не їздить, це шлях до відкатів і махінацій, а ті, хто працюють, на +200 грн розкошеляться.
  • Женя Иванов
    пособие для начинающих политиков - "как официально купить избирателя"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up