На співбесідах, які зараз проводять з тими працівниками, які хочуть залишитися працювати в поліції, звучать абсолютно різні питання. Незручні задають часто у комісії, де працює журналіст RIA/20minut.ua. Втім, інколи на просте і суто «по-роботі» колишні міліціонери не можуть відповісти. Не знають або… соромляться сказати.
Почервонів не один співробітник, відповідаючи ось на це питання: «Які знаєте види сімейного насилля?». Запитували про це переважно дільничних, бо вони найчастіше документують сімейні конфлікти. Хто знав відповідь, запинався на одному з видів, мало розповсюдженому. Більшість все-таки відповісти взагалі не могли.
- Ну, як називається такий вид насильства, коли чоловік змушує жінку виконати так званий «подружній обов’язок», а вона не має такого бажання? – доводилося витягувати зі співробітників.
Хтось і після «наводящих» питань не міг додуматися, що комісія хоче почути «сексуальне насилля». Хтось давав відповідь, але пошепки. Хтось червонів і далі мовчав.
В решті усі дільничні, які працюють в сільській місцевості, говорили: такого виду насилля у них на дільниці не буває. Так само немає і економічного. Добре, що про психологічне насилля більшість все-таки знали, хоча теж не фіксували його.
- У нас тільки сімейні конфлікти з тілесними, - казали вони про фізичне насилля.
Легендарним також стало в тій комісії, в яку потрапила працювати журналіст RIA/20minut.ua, питання про вагу пістолета Макарова. Сказати, скільки важить табельна зброя поліцейського, могли одиниці. Гадали, восновному не вгадували.
- Якщо не знаєте, так і кажіть, не мучтеся, - просили не викручуватися працівників члени комісії.
- Чесно скажу, не знаю, – якщо звучала така відповідь, то працівнику ставили вищий бал за чесність.
Крім чесності, комісія має оцінити вмотивованість співробітника та його здатність до змін. А міняти щось у своїй роботі чи самому мінятися хочуть не всі співробітники.
- Печально зустрічати серед бажаючих залишитися на службі в поліції людей, що не хочуть нічого міняти для себе особисто, - каже член комісії. - Він заходить на співбесіду якийсь "пов'ялий", каже, що сидить собі черговим і на цьому місці хоче досидіти до вислуги. Не скажеш, що займаній посаді не відповідає. Але з виду - не поліцейський він зовсім - "обнять і плакать"...
Нагадаємо, що зараз проходять співбесіди працівники поліції третьої категорії – тобто усі, крім керівників підрозділів і їх заступників (вже пройшли атестацію). Шість комісій спілкуються з рядовими, сержантами та молодшим офіцерський складом. В комісіях працюють 36 представників громадськості та поліцейських. Щоб дізнатися їхні враження від процесу атестації, слідкуйте за новинами на 20minut.ua.
А список запрошених на співбесіду в понеділок, 15 серпня, можна побачити ТУТ. Це співробітники і з районів, і з Вінницького відділу поліції. Також – ряд слідчих обласного управління. Відомості про неправомірну поведінку працівників поліції, що зараз атестуються, можна занести у форму за ЦИМ посилання. Питання до запрошених на співбесіди також можете ставити у коментарях під цією новиною.
Читайте також:
Операція атестація. Що кажуть на співбесідах поліцейські про свої статки
Операція атестація. Почалися співбесіди з поліцейськими. Як все відбувається
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер