Операція атестація. Члени комісій, що фільтрують поліцейських, сказали правду

Операція атестація. Члени комісій, що фільтрують поліцейських, сказали правду
Співробітники реєструються перед співбесідою. Запрошення на атестацію їм розсилають в СМС

Екватор процесу. Половина співбесід із колишніми міліціонерами, які хочуть залишитися працювати в поліції, минула. Цього разу журналіст, що працює в атестаційній комісії, зібрала думки колег – інших членів комісії. 

Один активіст, наприклад, знає, що треба зробити поліцейському, щоб не стати зіркою Ютубу. Дехто з представників громадськості сумнівається, що буде з атестації взагалі толк. Такі кажуть, що співбесіди зі співробітниками треба проводити раз на два-три роки. Для профілактики і щоб тримати поліцейських у тонусі.  

Більшість правоохоронців після атестації поліції залишаться працювати далі. Це показали співбесіди, на яких звільняли з роботи тільки найбільш безтолкових працівників або нечистих на руку співробітників колишньої міліції.

Сьогодні, 23 серпня, - якраз екватор роботи атестаційних комісії, в одній з яких працює журналіст RIA/20minut.ua. Яке враження склалося від людей, які хочуть залишитися працювати поліцейськими, у інших членів комісій за десять днів роботи? 
 

«Таку атестацію треба робити кожні два роки»

Відео дня

Ростислав Синявський,
керівник громадського формування «Вінницька варта»

- Атестація поміняє ситуацію тільки частково і тимчасово. Чистка пройде, а згодом усе заново почнеться. Вони зараз, як думають: от ми пройшли атестацію і через скількись років будемо працювати так само, як працювали раніше, ніхто нічого не помітить, далі будемо і брати, і фальсифікувати, собі спокійно займатися своїми ділами. Такі речі, як ця атестація, треба проводити раз на два-три роки, щоб постійно тримати співробітників у тонусі, і обов’язково за участю громадськості. Самі начальники нездар не повиганяють.



«На начальника легше зібрати компромат»

Анатолій Слівінський,
голова Всеукраїнського об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО

- Брав участь в атестації їхніх керівників. Полковники приходили на співбесіду добре підготовлені. А коли готуватися дільничному? Ми розуміємо, що він не знає всіх законів, бо немає коли читати. Живе на зарплату в дві з половиною тисячі, працює на вісім сіл і ще й господарство тримає, щоб дітей прогодувати. Звісно, це не виправдання за незнання. Але маємо, те, що маємо.

А начальники, яких ми після співбесід відправляли на поліграф, уже поновилися на посадах. Хто через апеляційну комісію, хто через суд. Моя робота в тій комісії, в другій хвилі, була даремна. Зараз третя хвиля (атестуються всі співробітники області від рядового до підполковника – авт.). На начальників легше було назбирати інформацію, бо їх було 20 чи 30 осіб. А в третю хвилю атестацію 2,8 тисячі проходить.



«Як у кожному колективі, є певний негатив»

Ігор Слободянюк, 
начальник управління превентивної діяльності обласної поліції

- В основному у мене позитивні враження. У більшості приходять люди, які зрозуміли необхідність змін. Є мотивація в їхній діях, і це добре. Але є й винятки, звичайно. Як у суспільстві, як у кожному колективі, є певний негатив. Відповідно, ми враховуємо всі документи, всю інформацію, яка нам надана, і приймаємо рішення. Оцінюємо людину по відповідях і по документації та робимо належні висновки. З ресурсу для повідомлення неправомірних відомостей про працівників нам не надходила інформація. Жодного разу не було звідти даних. Враховуємо здобуте з внутрішніх джерел – зі служб, де працюють ці люди.



«Із їхніми керівниками буде тепер інша розмова»

Сергій Сокиран, 
заступник начальника обласної поліції

- На співбесідах працівникам ставлю багато питань по роботі та з’ясовую проблеми, які у них виникають під час виконання функціональних обов’язків. Із відповідей людей з різних служб поліції вже дізнався чимало такого, про що раніше й не здогадувався. Тепер маю про що запитати у їхніх начальників. У мене буде зовсім інша розмова з керівниками підрозділів у районах після співбесід з їхніми підлеглими.



«Взяти участь у створенні поліції може кожен»

Ганна Олійник,
начальник сектору комунікацій обласної поліції

- Цей етап переатестації, співбесіда, дозволяє вивчити претендентів на службу та відсіяти негативних людей, немотивованих, тих, які ніякого конструктиву в поліцію, яку ми зараз створюємо, не принесуть. Цей процес максимально відкритий, тому що в комісіях працює громадськість, перебіг співбесід висвітлюється у ЗМІ з дотриманням обмежень щодо розголошення персональної інформації. Взяти участь у переатестації та у створенні нової поліції може практично кожен мешканець Вінниччини. Для цього треба зайти на наш сайт і в електронній формі написати відому негативну інформацію про працівника. Крім того, вивчається інформація з відкритих джерел. У більшості за два тижні співбесід ми побачили позитивних людей, які можуть і хочуть працювати в структурі, покликаній служити і захищати людей. Разом з тим неприємно, що траплялися працівники, які прийшли працювати виключно заради власної вигоди. Таких значно менше.



«Не всі працівники показують належний рівень»

Євгеній Соловейчук,
начальник управління інформаційного забезпечення обласної поліції

- Людині, яка працювала в багатьох підрозділах колишнього міліції і теперішньої поліції на різних посадах, і управлінських, і безпосередньо тих, які причетні до розкриття злочинів та документування, цей процес дуже корисний. Вдалося взнати ту проблематику, яка є в підрозділах обласного центру, які є проблеми в районах, на що треба звернути увагу, щоб покращити умови праці працівників і заходи щодо підвищення їх кваліфікаційного рівня. Так, на жаль, не всі працівники показують той належний рівень, який повинен бути в людини зі званням поліцейського, яка виконує функції держави. Тому цим людям необхідно себе шукати в якихось інших галузях. Можливо, це просто не їхня робота, і вони зможуть себе реалізувати в інших сферах діяльності. Приємно вразило те, що в нас є великий потенціал, і є люди, з якими можна працювати. А найбільш негативне те, що люди, які дійсно не відповідають званню поліцейського, чомусь ще намагаються потрапити в цю поліцію.



«У більшості була чиста декларація»

Ігор Волощук,
член громадського формування «Щит Поділля»

- Багато працівників поліції хочуть працювати, знають, чого прийшли на атестацію, і підвищують свій кваліфікаційний рівень. Звісно, є такі, що думають: так собі пройдуть. Але так не виходить. У комісіях висококваліфіковані люди і від громадськості, і співробітники. Ми маємо інформацію про кожного, отримуємо з власних джерел деяку.

Погано, що ми не всіх людей знаємо, по декларації дивимося – чистий, а може мати дві квартири. Якось неправильно до заповнення декларацій поставилися поліцейські. Невідомо, як інструктували їх кадровики. Вони дали вказівки не розголошувати персональні дані. Персональні дані – це адреси квартир і номери машин, а працівники не показали майно зовсім, тільки дохід у вигляді зарплати.



«Їм треба працювати над правовою базою»

Сергій Жмур,
заступник начальника штабу «Вінницької обласної народної самооборони»

- Приходять різні люди, з різнім ступенем підготовки. У більшості є бажання на якісь зміни. Але є й такі, в яких немає бажання мінятися абсолютно. Їх ми, звісно, відсіюємо. Є що приходять просто зажаті, переживають, бояться, а в ході співбесіди бачимо, що він знає і вміє робити свою роботу, заспокоюється і розказує все, що треба розказати.

Найбільший недолік, який я побачив, – треба їм працювати над правовою базою. Більше вчити законодавство. Закон «Про поліцію» вони знають, але плутаються. Поліцейський має змінюватися на краще і знати правову базу, щоб відновити довіру людей і щоб не стати зіркою Ютубу.


 

Читайте також:

Хто оцінює поліцейських? Список громадських активістів з атестаційних комісій

Операція атестація. Які поліцейські на співбесідах змусили ахнути комісію

Операція атестація. Що розповідають на співбесідах колишні ДАІшники  

Операція атестація. Чим не подобаються поліцейські комісіям на співбесідах

Операція атестація. Чому комісії пропускають в поліцію не тільки найкращих 

Операція атестація. В поліцейських «заліковках» стоять неправдиві оцінки 

Операція атестація. На які питання не відповідають поліцейські на співбесіді 

Операція атестація. Що кажуть на співбесідах поліцейські про свої статки 

Операція атестація. Почалися співбесіди з поліцейськими. Як все відбувається 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Анонім

    Після того як комісія пропустила далі працювати слідчого якого затримували на хабарі, який неодноразово притягувався до дисциплінарної відповідальності стало ясно, що звязки та гроші в комісії понад усе... якщо проводити переатестацію то хоча б чесно... а так ви показали хто ви є насправді....
  • Vladimir Molotov

    мммммда…
  • Анонім

    Это цирк аттестацией и громадькистю зовётся!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:40 Ворог атакує Україну: про роботу Захисників цієї ночі та втрати окупантів 11:18 «Мене примусово утримують ТЦК на Локомотиві, прошу про допомогу» — що про це кажуть в ТЦК play_circle_filled photo_camera 11:10 До дев'яти років позбавлення волі загрожує чоловіку, який допомагав «ухилянтам» втекти за кордон 10:11 Без світла та води: оперативні дані про відключення 12 вересня Від читача 10:14 Вінницяміськтеплоенерго знайшла як видурити кошти у вінничан 09:50 Цех 9, Токайо, Етно чари - нові заклади, що відкрились у Вінниці в 2023 (партнерський проєкт) 09:10 Вінниця проводжає у вічність полеглого Захисника Павла Присяжнюка 08:05 Сьогодні вітайте спеціалістів РЕБ. Історія, заборони та прикмети 12 вересня 21:00 У Вінниці вночі оновлюють трамвайні колії. Де проводять ремонтні роботи? 20:47 «Я бідний, ні жінки, ні дітей, за кого воювати»: три роки дали чоловіку за ігнорування бойових повісток 20:02 «У боротьбі за свободу відчуєш дух свого роду», — у Вінниці пройде благодійний забіг 19:25 «Перші лоти — 16 земельних ділянок у Вінницькій області». Стартували торги державними землями 19:24 Депутат Бершадської міськради ображав та погрожував працівнику ТЦК: що відомо про конфлікт? 19:04 Одружитись онлайн, розірвати шлюб та змінити ім'я: все це тепер можна зробити в Дії 18:18 Вінницький вчитель може виграти в одній із номінацій у найпрестижнішій освітній премії. Як за нього проголосувати? photo_camera 18:04 Якою була Вінницька художня артіль в повоєнний час? Містян запрошують на лекцію Тетяни Кароєвої 17:35 Суд виніс вирок літньому чоловіку, який поширював проросійські публікації 17:20 Сімейний адвокат у Вінниці: вирішення питань з розлучення, аліментів та поділу майна (партнерський проєкт) 16:58 Вінничани цього разу не дотягнули до медалей юніорського чемпіонату Європи з флаг-футболу 16:34 Вінничан закликають до імунізації проти грипу. Хто може отримати вакцину безкоштовно?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up