Монетизація стартувала. Нові моменти в нарахуванні субсидій

Монетизація стартувала. Нові моменти в нарахуванні субсидій
  • У обласному управлінні «Ощадбанку» розказали, що почали відкривати рахунки вінничанам, на які держава зарахує субсидію.
  • Разом з тим змінюється система: обов’язковий платіж скасовано, а гроші з субсидії треба витратити за 90 днів від дати отримання.
  • Водночас в селі Котюжани, що на Вінниччині, люди роками користуються готівкою з субсидії.

У відділенні Ощадбанку на Соборній, 12 березня, посадовці розповіли про особливості нової системи виплати субсидій на комуналку. Про це повідомили у Вінницькій ОДА.

З березня почала діяти ще одна модель монетизації субсидій. Людям, які отримують держдопомогу з грудня 2018 року, почнуть виплачувати субсидії на банківські картки. Пенсіонери отримають субсидію на картку разом з пенсією; всі інші субсиденти — на картку Ощадбанку або через сервіс «Швидка копійка».

За словами начальника обласного управління Ощадбанку Юрія Бокового, ажіотажу в перший день видачі субсидій у відділеннях на Вінниччині немає.

Відео дня

— У першій половині дня відкрито близько тисячі рахунків в банку. Їх відкриваємо безкоштовно. Якщо державна допомога буде нарахована особі й в наступні опалювальні періоди, платежі будуть зараховані на цей же рахунок, — сказав Боковий.

Директор департаменту соцполітики ОДА Наталя Заболотна розповіла про новації в системі субсидій, які прийшли з монетизацією:

  • Скасовано обов’язковий платіж. Людина отримує на руки субсидію та сама додає необхідну суму, щоб повністю оплатити комуналку.
  • Субсидію скасують, якщо за попередній місяць перед виплатою на картку, розмір заборгованості за комуналку був більшим за 340 гривень.
  • Якщо людина протягом 90 днів не витратить субсидію з картки, то гроші повернуть назад, у держбюджет.

А жителі села Котюжани, що за 100 кілометрів від Вінниці, вже декілька років отримують субсидії грошима. Про це повідомили в сюжеті Громадського.

У цьому селі будинки опалюють дровами, які купують за гроші з субсидії.

— Оформити дуже просто. Записуємося в сільраді. Не всі одразу, по 40 людей за один місяць. І потім пошта носить по домах субсидію готівкою, — казала жителька села Тамара.

Сільський голова Микола Арнаут розказав, що борги за комуналку в селян за час дії такої монетизації не збільшилися.

Землевпорядник Марія П’ясецька розказала, що загалом в селі отримують субсидію 207 людей, на загальну суму 479 тисяч гривень. Казала, що витрачають гроші не тільки на комуналку, а й на інші, побутові потреби.

Довідка

За даними Вінницької ОДА, близько 259 тисяч домогосподарств отримують субсидію. Готівкова форма монетизації зачепить майже 164 тисяч домогосподарств, 40 тисяч з них — у Вінниці.

Із загального числа субсидіантів 110 тисяч - пенсіонери, які отримують державну допомогу разом з пенсією через пенсійний фонд («Укрпошту», або обраний пенсіонером банк), решта – громадяни, які отримають субсидію через Ощадбанк.

Нагадаємо, пенсіонерам у Вінниці почали оформлювати е-квитки

Читайте також:

Фото: архів «20хвилин»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Виктор Сухоруков
    На Украине хотя бы субсидии платят, а в России пенсионеры по помойкам лазят, что б прокормить себя. Сам видел как бабуля

    вчера возле Пятерочки рылась в помойке.
    Ols Kat reply Виктор Сухоруков
    Зачем ты ездил к агрессорам?
    Krot reply Виктор Сухоруков
    "В Україні", правильно, троль запорєбріковий.
  • Роман Сторов
    Кожень день приходиться помічати одну й туж сіру картину, де люди пенсійного віку стоять величезними чергами, щоб отримати ці копійки, і то частина зних не встигає отримати коштів із за брак часу,  та обслуговуючого персоналу. Скільки ж це може продовжуватись?
  • Калініченко Вікторія
    Прикро що люди вимушені вникати в усі перипетії нарахування та монетизації, адже цивілізований шлях - це можливість заробити та оплатити необхідні послуги.   Які б зусилля влади не були в цьому питання, а допоки не буде робочих місць економіка не працюватиме, так і ходитимемо по світу з простягнутою рукою
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up